Budownictwo modułowe to budownictwo obarczone ograniczeniami? Fakt czy mit?
Skąd i kiedy pojawiło się budownictwo modułowe w Polsce? Czy polega to na dokładaniu kontenerów, które tworzą długie labirynty pozbawione funkcjonalności i co gorsze - oszczędności? O tym w dzisiejszym artykule. Raz na zawsze rozwiejemy wątpliwości i obalimy kilka mitów z tym związanych.
Na czym polega budownictwo modułowe?
Budownictwo modułowe to tak naprawdę odpowiedź na aktualne potrzeby. Wiele nowych firm buduje małe budynki, które są dostosowane do aktualnych potrzeb. Jednak wraz z rozwojem, zaczyna brakować tego cennego miejsca. Gdyby od razu skorzystali z oferty modułowej, takiej jaką proponują chociażby tutaj: https://climatic.pl/budownictwo-modulowe/ wszystko wyglądałoby zupełnie inaczej.
Czytaj również: Ekologiczne produkty, które umożliwiają budowę energooszczędnego domu
Przy potrzebie, wystarczy zamówić nowy projekt dobudowania kolejnych części i firma zaczyna działać. Możliwe są różne scenariusze dobudowy - w górę, w bok, mocna rozbudowa, łączenie sąsiadujących budynków. Wystarczy tylko odblokować wyobraźnię i zacząć działać.
Przy jakich budynkach sprawdzi się budownictwo modułowe?
Wiele osób się zastanawia, kiedy sprawdzi się budownictwo modułowe? Najczęściej kojarzy się w sektorze związanym z medycyną, badaniami i technologią, ponieważ w każdej chwili można rozbudować powierzchnię badawczą. Jednak firma Climatic jest w stanie pochwalić się też innymi realizacjami - domami jednorodzinnymi, firmami usługowymi, budynkami specjalistycznymi czy domami opieki. Jak się okazuje, również deweloperzy zauważyli dużą szansę na zmniejszenie kosztów i czasu realizacji inwestycji, dlatego w budynkach wielorodzinnych, w hotelach i akademikach także korzysta się z budownictwa modułowego. Być może jest to też szansa dla Ciebie?
Jakie oszczędności generuje budownictwo modułowe?
Po co powstało budownictwo modułowe? Jak nie wiadomo o co chodzi, zawsze chodzi o pieniądze, a raczej o realne oszczędności. W tym przypadku znajdziemy ich całe mnóstwo! Przede wszystkim budowa trwa zdecydowanie krócej, a to generuje mniejsze koszty, co jest zrozumiałe. Jak się okazuje, to nie wszystko! Koszty materiałów są mniejsze, ale i późniejszej eksploatacji budynków. Izolacja cieplna jest o 30% lepsza od tradycyjnego budownictwa, czyli "utrata" energii jest mniejsza i nie trzeba często korzystać z ogrzewania - kolejna oszczędność!
Czy są to wystarczające argumenty, aby zaakceptować wyższość budownictwa modułowego nad tradycyjne?
Czytaj również: Domy szeregowe to idealna propozycja dla zwolenników budownictwa pasywnego i energooszczędnego
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Hałas podczas prac budowlanych - jak chronić słuch... Liczba postów: 58 Grupa: Budowa i re...
- Dekorator wnętrz Liczba postów: 147 Grupa: Firmy budow... Szanowni Państwo, klinkier to doskonały materiał do dekoracji ścian, który zachwyca swoją trwałością i elegancją. Możliwości aranżacyjne tego materiału są nieog...
- Jak dobrać kolor okien, drzwi i bramy garażowej Liczba postów: 5 Grupa: Budowa i re...
- Budowa stalowej hali Liczba postów: 17 Grupa: Moja budowa A sądzicie że rozwiązanie w postaci stali zimno giętej jest lepsze od standardowych spawanych elementów. Ostatnio coraz częściej wszystkie budynki modułowe robi...
- Jakich narzędzi do pracy potrzebuje mechanik Liczba postów: 38 Grupa: Budowa i re... Jeżeli szukacie mechanika z Trójmiasta i okolic to polecam zajrzeć na https://amserwis.pl/. Nie mają sobie równych szczególnie w kwestii turbosprężarek.