Budownictwo szkieletowe – lista artykułów
Zastosowanie hal stalowych w handlu, przemyśle i rolnictwie
Hale stalowe z roku na rok zyskują na popularności wśród inwestorów z różnorodnych branż. Ich sekret tkwi niewątpliwie w szerokim spektrum przeznaczenia. Przyjrzyjmy się zatem dzisiaj kilku głównym kierunkom ich zastosowania w nowoczesnej gospodarce.
Architektoniczne wyzwanie: magazyn na miarę nowoczesności
Magazyny kojarzone są jako wielkie stalowe konstrukcje o cienkich i falistych blachach, podobne w swoim wyglądzie do blaszanych garaży, tylko że kilkakrotnie od nich większych. I faktycznie, taka wizja magazynu sprawdzała się jeszcze dziesięć albo piętnaście lat temu. Współcześnie także i w tej sferze zapanowała nowoczesność, a hale magazynowe coraz częściej przypominają zaawansowane i inteligentne centra transportowe.
Konstrukcje stalowe w Polsce
Sektor konstrukcji stalowych niewłaściwie rozumiany jest jako zbiór firm dostarczających i montujących zamówione projekty, np. takich jak hala stalowa. W ramach branży funkcjonuje wiele podmiotów, m.in. zaplecze naukowo-badawcze, projektowe, przemysł farb antykorozyjnych, transport, producenci narzędzi, wytwórcy materiałów złącznych, czy hutnictwo. Jak funkcjonuje i z jakimi problemami zmaga się branża?
Co warto wiedzieć na temat hal namiotowych
Te optymalne rozwiązania z roku na rok stają się coraz popularniejszą alternatywą dla budynków murowanych. Czym są hale namiotowe? Co przyczynia się do ich sukcesu? Czy ich konstrukcja sprawia, że przetrwają w różnych warunkach pogodowych? Jaka jest ich trwałość? Pytania i wątpliwości rozwiewają eksperci budowlani.
Dom na wodzie alternatywa dla tradycyjnego - jakie koszty generuje?
Zwykle to my – Polacy – z lubością inspirujemy się skandynawskim stylem życia i urządzania wnętrz. Zakochaliśmy się w prostych formach, stonowanych brawach i mistrzowskiej ergonomice – wszystkim, co nie jest typową dla naszych mieszkań wielką, brzydką i niewygodną meblościanką. Jednak w przypadku budownictwa to my inspirujemy Skandynawów, a produkowane w Polsce energooszczędne i pasywne domy ERH EcoReadyHouse podbijają tamtejszy rynek. Również te pływające.
Czy warto budować dom o konstrukcji drewnianej?
Kto nie marzy o własnym domu? Chyba tylko ten, kto już go teraz ma! Dla poszukujących lokum ważna jest nie tylko cena sprzedaży samej nieruchomości. Równie ważna jest kwota utrzymania samego domu. Szczególnie biorąc pod uwagę nasze położenie geograficzne i co się z tym wiąże – niemałe rachunki za ogrzewanie. Jak się okazuje, potrzeba matką wynalazku. Coraz popularniejsze w Polsce stają się domy o konstrukcji drewnianej, budowane w systemie skrzynkowo-ramowym. Dlaczego? Bo Polaków na nie stać.
Współczesne domy z bali są nie tylko ekologiczne, zdrowe ale i estetyczne
Zapach sosny przywodzi nam na myśl Boże Narodzenie i wprawia w wyjątkowy nastrój. Pomaga się odstresować i wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Mieszkając w domu z bali sosnowych klimat ten można mieć cały rok. Drewno jest przy tym eleganckie i zawsze modne, warto więc otaczać się nim wszędzie.
Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na domy z drewna?
Niedrogi, szybki w budowie i tani w eksploatacji dom – tak w telegraficznym skrócie można opisać dom z drewna. Okazuje się, że coraz więcej osób wybiera to rozwiązanie – świadczyć o tym może chociażby liczba firm, oferujących albo gotowe drewniane domki z prefabrykatów, albo też materiały budowlane do budownictwa drewnianego. Dlaczego tak wielu Polaków decyduje się na dom z drewna? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Garaż blaszany - prosty sposób na zabezpieczenie samochodu
Samochód dla każdego właściciela to wartość, która obejmuje nie tylko sferę finansową. Nie dziwi więc dbałość i zapewnienie należytej ochrony pojazdom, a przede wszystkim dobrego i bezpiecznego garażowania.
Zalety drewna klejonego w konstrukcjach.
Wytrzymałość materiału jakim jest drewno, a także łatwość jego obróbki sprawiło, że jest to jeden z najstarszych materiałów wykorzystywanych w budowaniu konstrukcji budynków i wielu wiat o rozmaitych rozmiarach. Początkowo wykorzystywane było drewno lite. Obecnie wykorzystywanym drewnem jest tzw. drewno klejone warstwowo. Warto dowiedzieć się, jakie zatem wartościowe zalety posiada drewno klejone w konstrukcjach?