Budownictwo szkieletowe – lista artykułów
Budownictwo pasywne sposobem na oszczędność
Jak dowieść można na sprawdzonych przykładach - choćby kościoła w Nowym Targu, czy hali sportowej w Słomnikach - budownictwo pasywne pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu nawet kilka-kilkanaście tysięcy w skali roku!
Wzrasta ranga drewnianych konstrukcji
Polacy początkowo podchodzili do nich z dużym dystansem, jednak ostatnio, stają się coraz bardziej popularne. Mowa o drewnianych domach szkieletowych.
Wady i zalety domu z drewna
Większości Polaków drewniane konstrukcje kojarzą się raczej z typowymi domkami letniskowymi, niż prawdziwą zabudową jednorodzinną. Warto jednak pamiętać, że takie domy mają liczne zalety.
Uniwersytecka sportowa hala w standardzie budynku pasywnego
W Krakowie powstaje jedna z najbardziej oszczędnych hal sportowych w Europie. Do jej ogrzania wystarczy 15 kWh/m2 rocznie.
Platforma parkingowa ekologicznym rozwiązaniem
Zdaniem przedstawicieli branży parkingowej, zbliża się koniec epoki betonowych i asfaltowych placów parkingowych. Parking przyszłości to ekologiczne urządzenie do parkowania kilku samochód na powierzchni kilku metrów kwadratowych.
Jaka metodą budować domy zimą?
Budowa domu to dla większości inwestorów czasochłonny i skomplikowany proces. Problemem okazuje się nie tylko zapewnienie niezbędnych pozwoleń, koordynacja wielu prac, dostawy materiałów, ale także sezon zimowy, który wydłuża okres postawienia domu. Zamiast nadzorować wszystkie formalności i czekać na zakończenie prac, warto zdecydować się na dom szkieletowy, który powstanie w krótkim czasie. Także zimą.
Zalety budownictwa szkieletowego
Dom o konstrukcji szkieletowej trudno odróżnić od budynku postawionego z pomocą tradycyjnej technologii murowanej - obu można nadać podobną formę architektoniczną i wykończyć w praktycznie jednakowy sposób. Jeszcze kilka lat temu, porównując obie metody, można było znaleźć tyle samo zalet co wad. Obecnie budownictwo szkieletowe, ze względu na szybkość wykonania, wysokie parametry energooszczędne czy trwałość, wyróżnia się na tle tradycyjnej, murowanej zabudowy jednorodzinnej.
Czy budownictwo prefabrykowane będzie budownictwem XXI wieku
Przez dziesiątki lat pokutowało w Polsce przekonanie, że jedynym prawdziwym domem jest dom postawiony w technologii tradycyjnej, murowanej.
Jak przeprojektować dom z technologii tradycyjnej na prefabrykowaną?
Jeśli po zakupie projektu lub w trakcie budowy domu w technologii tradycyjnej zapragniemy zostać posiadaczami domu energooszczędnego - nie musimy martwić się, że jest już na to za późno.
Kupno czy budowa domu? Co się lepiej opłaca?
Własny dom to marzenie niejednego człowieka. Stanowi gwarancję komfortu, prywatności i bezpieczeństwa. Jako jedna z najważniejszych inwestycji w życiu, ma służyć pokoleniom.