Budownictwo szkieletowe – lista artykułów
Wszystkie mity na temat domów modułowych
Budownictwo modułowe, mimo rosnącej popularności, nadal traktowane jest z pewną dozą nieufności. Wynika to głównie z braku wiedzy inwestorów na temat dostępnych na rynku technologii.
Co trzeba wiedzieć o budownictwie prefabrykowanym?
Domy prefabrykowane zyskują w naszym kraju coraz większe rzesze zwolenników. Dlaczego? Otóż tego typu budynki cechuje energooszczędność, niskie koszty eksploatacji, a także szybki montaż i ekologiczne materiały użyte do ich produkcji.
Czy dom skandynawski to inwestycja w energooszczędność?
Koszty nośników energii z roku na rok stale wzrastają. Podwyżki cen węgla, gazu czy prądu wywołują powszechne niezadowolenie, które, niestety, pozostaje bez odzewu.
Czym charakteryzują się współczesne duże projekty budowlane?
Budownictwo inżynieryjne to sektor, który ma przed sobą perspektywę dynamicznego rozwoju w najbliższych latach. Czym charakteryzują się współczesne, duże projekty budowlane? Jakim wyzwaniom firmy z tego sektora musiały stawić czoła w 2010 roku?
Jak zbudować dom prefabrykowany? Etapy budowy krok po kroku.
Domy prefabrykowane budowane są z naturalnych materiałów, a niezwykła szybkość realizacji osiągana jest dzięki produkcji gotowych materiałów w fabryce (ściany, konstrukcja dachu), a następnie odpowiednim złożeniu ich na miejscu inwestycji. Montaż takich prefabrykowanych modułów trwa zaledwie kilka dni. Obecnie technologia szkieletowa staje się coraz bardziej popularna w Polsce.
Dom modułowy z możliwością szybkiej rozbudowy
Wydawać by się mogło, że domu bez cegieł wybudować nie sposób. Nic bardziej mylnego – postęp technologiczny w dziedzinie wykonywania budynków jest już tak ogromny, że z powodzeniem możemy je zastąpić zupełnie nowymi, dużo lepszymi materiałami. Warto przyjrzeć się z bliska chociażby technologii skandynawskiej.
Czy warto wybudować dom z paczki?
Domy z prefabrykatów większości z nas (a szczególnie starszym pokoleniom) kojarzą się źle. A bo to za komuny tak bloki budowali, a bo dom to musi być murowany a nie taki „z paczki”. Pomimo wielu sceptycznych głosów, domy z prefabrykatów (czyli gotowych elementów przygotowanych w fabryce) znowu wracają w nasze łaski. A czemu?
Dom murowany czy drewniany?
W ostatnich latach pojawiło się wiele technologii budowy domów jednorodzinnych. Najczęściej budowane są domy murowane. Zwolenników zdobywają również drewniane domy szkieletowe. Gwarancją wieloletniej satysfakcji jest odpowiedź na pytanie – dlaczego właściwie chcemy zbudować dom?
Zbuduj sobie dom w wakacje
Czy wiosenno - letnie miesiące są wystarczającym okresem, by postawić dom od podstaw? Dzisiejsze technologie budowania są nieustannie udoskonalane i rozwijane. Coś, co kiedyś wydawało się niemożliwe do zrealizowania, w obecnych czasach staje się zaskakujące proste. Budowanie systemowe pozwala na budowanie szybkie, precyzyjne i pod wieloma względami oszczędne.
Budowa domu w 8 tygodni? Czy to jest możliwe?
Wiele osób rezygnuje z marzenia o własnym domu obawiając się, że inwestycja przerośnie ich pod względem finansowym i organizacyjnym, a czas jej poświęcony będzie koszmarem.Dzieje się tak dlatego, że w Polsce przywiązani jesteśmy do tradycyjnej, murowanej technologii wznoszenia domu. Dlatego niezmiernie trudno inwestorowi uwierzyć, że mógłby zamieszkać w nowym domu już w 8 tygodni od rozpoczęcia budowy.