Budownictwo szkieletowe – lista artykułów
Budowa domu w 8 tygodni? Czy to jest możliwe?
Wiele osób rezygnuje z marzenia o własnym domu obawiając się, że inwestycja przerośnie ich pod względem finansowym i organizacyjnym, a czas jej poświęcony będzie koszmarem.Dzieje się tak dlatego, że w Polsce przywiązani jesteśmy do tradycyjnej, murowanej technologii wznoszenia domu. Dlatego niezmiernie trudno inwestorowi uwierzyć, że mógłby zamieszkać w nowym domu już w 8 tygodni od rozpoczęcia budowy.
Budowa domu w technologii lekkiego szkieletu drewnianego
Połączenie nowoczesnych technologii budownictwa drewnianego, wysokiej jakości materiałów wykończeniowych (okładziny ścienne, sufitowe, wykładziny podłogowe itp.) i materiałów izolacyjnych z wełny mineralnej z wykonawstwem na wysokim poziomie technicznym, pozwala stworzyć warunki zapewniające bezpieczeństwo użytkownikom budynków wykonanych w konstrukcji "szkieletu kanadyjskiego".
Budowa domu oparta na drewnianej konstrukcji
Budowa domów opartych na lekkiej drewnianej konstrukcji choć znana jest od dawna, wciąż jest nieufnie przyjmowana w Polsce. Nie można jednak zapominać, że dzisiejsze drewnopochodne materiały budowlane to zaawansowane technologicznie produkty będące odporne na skręcanie oraz wytrzymujące duże naprężenia.
Budowa domu w jeden dzień - jak to wszystko wygląda
Od ławy fundamentowej do domu szkieletowego, zamkniętego dachem w jeden dzień. Taką drogę pokonali budowlańcy z firmy Domek z Ostrowa Wielkopolskiego. Dom wzorcowy powstał w podostrowskim Radłowie.
Materiał na dom z bali
Najlepsze bale do budowy domów otrzymuje się z sosen polarnych, sosen zwykłych, świerków, jodeł lub olch. Drewno należy obrobić w tartaku. Użyć można drewna o wilgotności do 18 %, najlepiej suszonego komorowo.
Przenoszenie domów
Do przenoszenia nadają się domy o konstrukcji wieńcowej , zrobione z bali drzew iglastych. Do ich budowy używano najlepszego materiału, gdyż elementy musiały być długie i proste. Dzięki temu, pod warunkiem prawidłowej konserwacji, budynki te są bardzo trwałe.
Domy drewniane stawiane w systemie kanadyjskim
Konstrukcję szkieletową stawia się głównie z belek o przekroju 38 x 89 lub 38 x 140 mm. Kolejne elementy łączy się gwoździami, umieszczając pomiędzy nimi materiał termoizolacyjny. Od wewnątrz szkielet i ocieplenie należy zaizolować folią paroszczelną. Ściany wewnętrzne są podobnie zbudowane, tyle że warstwa ocieplenia jest cieńsza i nie osłonięta folią. Konstrukcja ścian obłożona jest z dwóch stron płytami gipsowo- kartonowymi lub gipsowo- kartonowymi wodoodpornymi.
100 procent ekologii
Domy szkieletowe budowane w Systemie Kronopol spełniają najwyższe standardy ekologii począwszy od procesu produkcji komponentów, na eksploatacji gotowego budynku skończywszy...
Budować, czy nie budować z drewna?
Technologia lekkiego budownictwa szkieletowego zdobywa coraz więcej zwolenników. Wciąż jednak wokół drewnianej konstrukcji toczą się dyskusje, w których argumenty nie zawsze oparte są na faktach. Te najbardziej nieracjonalne obalamy poniżej.