Budownictwo szkieletowe – lista artykułów
Budowa garażu blaszanego krok po kroku
O budowie garażu blaszanego myśli coraz więcej osób – to rozwiązanie idealne zarówno na działkę, jak i prywatną posesję. Popularny blaszak może posłużyć nie tylko do bezpiecznego parkowania samochodu, ale również jako pomieszczenie gospodarcze, przydomowy warsztat, a nawet siłownia. Nie wszyscy jednak wiedzą, z czym wiąże się sam proces montażu takiego obiektu. Jak się okazuje, nie jest to skomplikowane, zwłaszcza w przypadku skorzystania z pomocy specjalistów. Oto najważniejsze informacje dotyczące tego, jak przebiega budowa garażu blaszanego!
Jak zabezpieczyć drewniane elementy budownictwa szkieletowego przed promieniowaniem UV i ogniem?
Choć drewno to materiał palny, w zależności od konkretnej klasy drewna oraz jego zabezpieczenia, swoją odpornością na płomienie potrafi pokonać beton i stal. Drewno jest doskonałym izolatorem, nie tak łatwo poddającym się wysokiej temperaturze - nagrzewa się wolniej niż beton i jest dłużej nośne niż np. konstrukcja ze stali. Mimo to, należy chronić drewniane elementy naszych domów przed szkodliwym działaniem promieni UV i potencjalnym zagrożeniem pożarowym. W jaki sposób to robić?
Domy modułowe. Czym są i dlaczego warto z nich korzystać w turystyce?
Domy modułowe i mobilne posiadają wiele zalet. Docenia się je zwłaszcza tam, gdzie w krótkim czasie istnieje potrzeba stworzenia wielu obiektów. Właśnie takie wymagania ma sektor turystyczny. Właśnie w nim coraz częściej korzysta się z takiego budownictwa.
Gotowe całoroczne domki pod klucz — bezstresowe rozwiązanie!
Domek letniskowy to sprawdzony sposób na wypoczynek blisko natury, z dala od zgiełku miasta. Ciekawą alternatywą dla niego są gotowe domki całoroczne, czyli takie, które zostały wybudowane w technologii pozwalającej użytkować je przez okrągły rok, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jakie zalety mają gotowe domki całoroczne pod klucz? 3 stycznia 2022 roku zmieniły się przepisy odnośnie domków na zgłoszenie (bez pozwolenia). W ramach nowelizacji, rozszerzony został katalog budów, które nie wymagają pozwolenia na budowę. Aktualnie obejmuje on między innymi wolno stojące, parterowe budynki rekreacji indywidualnej o powierzchni zabudowy powyżej 35m2, lecz nie przekraczającej 70m2. Chcąc postawić na działce gotowe domki, wystarczy zgłosić budowę w stosownym urzędzie. Gotowe domki drewniane nie wymagają udziału kierownika budowy.
Jakie korzyści daje współpraca z generalnym wykonawcą podczas budowy hali przemysłowej?
Budownictwo przemysłowe w Polsce przeżywa w ostatnim czasie prawdziwy rozkwit, bijąc kolejne rekordy zarówno w odniesieniu do popytu na nową przestrzeń, jak i jej podaży. Przedsiębiorstwa, którym zależy na szybkim dostępie do powierzchni użytkowej mogą skorzystać z najmu gotowych, oddanych do użytkowania hal. Takich opcji nie ma jednak w ostatnim czasie zbyt wiele. Dlatego coraz więcej firm, chcąc w pełni dostosować halę produkcyjną czy magazynową do potrzeb wynikających z prowadzonej działalności, decyduje się na jej budowę od podstaw. Przed nimi skomplikowany proces przygotowawczy oraz decyzja o wyborze firmy budowlanej, która zrealizuje projekt. Dlaczego warto w takiej sytuacji postawić na generalnego wykonawcę i czym się kierować podczas jego wyboru?
Dom zeroenergetyczny dla rodziny zbudowany z modułów
Ten dom można łatwo rozbudowywać, a także bez problemu zmniejszyć. Mieszkańcy mogą przestawiać ściany wewnętrzne, a fasadę wymienić w dwa dni. Wykonany jest wyłącznie z materiałów nadających się do recyklingu.
Projekty domów drewnianych od MURATORA - styl, nowoczesność i ekologia
Dom drewniany to rozwiązanie często wybierane przez osoby, które chcą połączyć tradycję i nowoczesność. Cechuje się wyjątkowym klimatem i stylowym wyglądem, a technologia jego budowy sprawia, że może być on także uznawany za obiekt energooszczędny. W katalogach i na stronach internetowych prezentujących projekty gotowe dostępne są zróżnicowane wersje domów z drewna, spośród których każdy może wybrać propozycję idealnie dopasowaną do własnych potrzeb, a w przyszłości – cieszyć się komfortowym i estetycznym wnętrzem.
Na czym polega budowanie w formule BTS?
Budowanie obiektów w formule build-to-suit nie jest nowością na rynku nieruchomości, a „szyte na miarę” hale produkcyjne i magazynowe od kilku lat zyskują na popularności. To rozwiązanie dedykowane wymagającym klientom, którym zależy na pełnym dostosowaniu budynku oraz jego wyposażenia do potrzeb prowadzonej przez nich działalności. Obiekty typu BTS użytkownikom oferują korzyści, o jakie może być trudno w przypadku kupna bądź najmu gotowego budynku, ale ich budowa potrafi być dla generalnych wykonawców dużym wyzwaniem. Dlaczego?
Czym się wyróżnia drewno konstrukcyjne KVH®?
Materiał tak wytrzymały, że coraz częściej zyskuje przydomek surowca do zadań specjalnych? Tym właśnie jest drewno konstrukcyjne KVH®. Świetnie sprawdza się w konstrukcjach dachów, stropów oraz ścian, jak również legarów pod tarasy, podłóg lub elementów małej architektury ogrodowej. Co sprawia, że materiał ten jest tak niezwykły?
Projektowanie i budowa hal produkcyjnych i przemysłowych - kompleksowe usługi profesjonalistów
Projektowanie i budowa hal produkcyjnych i przemysłowych wymaga specjalistycznego podejścia fachowców, którzy jednocześnie będą umieli sprostać potrzebom inwestora, a z drugiej strony spełnią wszystkie niezbędne normy, których zachowanie jest konieczne w całym procesie powstawania tak znaczących budynków. Korzystając z usług firmy budowalnej z wieloletnim doświadczeniem i szeregiem zrealizowanych inwestycji na terenie całego kraju możesz mieć pewność, że kompleksowe podejście spełni Twoje oczekiwania. W zależności od potrzeb, specjaliści mogą skupić się na samym stworzeniu projektu budowlanego, świadczyć usługi doradcze lub zająć się budową hali produkcyjnej czy konstrukcji stalowej od początku do końca - zaczynając od profesjonalnie przygotowanego projektu, a kończąc na budowie i montażu.