Budownictwo szkieletowe – lista artykułów
Na czym polega budowanie w formule BTS?
Budowanie obiektów w formule build-to-suit nie jest nowością na rynku nieruchomości, a „szyte na miarę” hale produkcyjne i magazynowe od kilku lat zyskują na popularności. To rozwiązanie dedykowane wymagającym klientom, którym zależy na pełnym dostosowaniu budynku oraz jego wyposażenia do potrzeb prowadzonej przez nich działalności. Obiekty typu BTS użytkownikom oferują korzyści, o jakie może być trudno w przypadku kupna bądź najmu gotowego budynku, ale ich budowa potrafi być dla generalnych wykonawców dużym wyzwaniem. Dlaczego?
Czym się wyróżnia drewno konstrukcyjne KVH®?
Materiał tak wytrzymały, że coraz częściej zyskuje przydomek surowca do zadań specjalnych? Tym właśnie jest drewno konstrukcyjne KVH®. Świetnie sprawdza się w konstrukcjach dachów, stropów oraz ścian, jak również legarów pod tarasy, podłóg lub elementów małej architektury ogrodowej. Co sprawia, że materiał ten jest tak niezwykły?
Projektowanie i budowa hal produkcyjnych i przemysłowych - kompleksowe usługi profesjonalistów
Projektowanie i budowa hal produkcyjnych i przemysłowych wymaga specjalistycznego podejścia fachowców, którzy jednocześnie będą umieli sprostać potrzebom inwestora, a z drugiej strony spełnią wszystkie niezbędne normy, których zachowanie jest konieczne w całym procesie powstawania tak znaczących budynków. Korzystając z usług firmy budowalnej z wieloletnim doświadczeniem i szeregiem zrealizowanych inwestycji na terenie całego kraju możesz mieć pewność, że kompleksowe podejście spełni Twoje oczekiwania. W zależności od potrzeb, specjaliści mogą skupić się na samym stworzeniu projektu budowlanego, świadczyć usługi doradcze lub zająć się budową hali produkcyjnej czy konstrukcji stalowej od początku do końca - zaczynając od profesjonalnie przygotowanego projektu, a kończąc na budowie i montażu.
Jakie są wady i zalety domów modułowych?
Domy modułowe w Polsce zyskują coraz większą popularność, co wynika przede wszystkim z ich zalet. Niewątpliwie jednak posiadają również wady. Co do nich należy? Odpowiedź na to pytanie zawiera niniejszy artykuł, który przedstawia wady i zalety domów modułowych.
Garaż czy wiata - co wybrać?
Zakup działki i późniejsze inwestycje to pasmo nieustannych wyborów, które zmuszeni jesteśmy podejmować. Obecnie w każdej rodzinie mamy przynajmniej jeden samochód, a standardem stają się już dwa. Garaż dwustanowiskowy wybudowany w bryle budynku często stanowi graciarnie, w której trudno zmieścić jedno auto. W związku z powyższym w pewnym momencie stajemy przed trudnym wyborem, czy na działce postawić dodatkowy solidny garaż, czy wystarczy wiata samochodowa. Oto plusy i minusy obu rozwiązań.
Domek drewniany to tylko moda?
Różnorodne trendy sprawiają że często nasze życie, zakupy czy wiele innych dziedzin naszego życia do nich dostosowujemy. Jeśli chodzi o budownictwo również widać pewne zmiany i trendy, które sprawiają że budynki zmieniają swój wygląd, wielkość czy nawet stosowane rozwiązania technologiczne wykorzystywane w ich wznoszeniu czy urządzaniu.
Kontenery tymczasowe - gdzie najlepiej zamówić
Kontenery biurowe, kontenery socjalne, a może kontenery mieszkalne? Budownictwo modułowe to dzisiaj gałąź, która cieszy się coraz większą popularnością. Większość z nas kojarzy tymczasowe kontenery umieszczone na placu budowy, jednak wielość rodzajów takich konstrukcji pozwala na znalezienie szerszego dla nich zastosowania. Jeśli nie jesteś pewien czego potrzebujesz dokładnie i na jaki czas, zawsze pozostaje także wynajem kontenerów, jaki zapewnia ci producent kontenerów - G-CON.
Prefabrykacja przyszłością budownictwa - budujemy coraz więcej domów w technologii szkieletowej
Zmiany klimatu, a także wzrost kosztów wyrobów budowlanych na świecie wymusza wprowadzenie optymalizacji w zakresie projektowania, logistyki, przygotowania placu budowy i wznoszenia budynków. Jednym z rozwiązań jest technologia drewniana, a w jej ramach prefabrykacja. Sprzyja ona ograniczeniu strat materiału, a także mniejszej ilości ludzi potrzebnych do montażu domu - to m.in. wnioski z V Forum Holzbau Polska, najważniejszego wydarzenia dla profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych, które odbyło się w Jachrance.
Jak się buduje hale dla zakładów przetwórstwa drzewnego?
Polski sektor stolarki otworowej rozwija się niezwykle dynamicznie. Dzięki boomowi na rodzimym rynku mieszkaniowym oraz rosnącemu eksportowi okien i drzwi, między 2009 a 2019 rokiem nastąpiło podwojenie sprzedaży polskich przedsiębiorstw, a pandemia nie odbiła się negatywnie na jego kondycji. To sprawia, że producenci np. drewnianych okien i drzwi oraz dostawcy drewnianych komponentów do ich produkcji decydują się na zwiększenie mocy wytwórczych, co wiąże się z koniecznością rozbudowy zakładu produkcyjnego lub budową nowej hali. Czym powinien charakteryzować się jej projekt? Jak dobrze wybrać generalnego wykonawcę takiego obiektu? Na te pytania odpowiadają eksperci firmy, która specjalizuje się w budowie hal przemysłowych, m.in. dla firm z branży przetwórstwa drzewnego.
Nowoczesne domy bez pozwolenia
Szukasz rozwiązania, które zapewni wygodę, a jednocześnie nie będzie się wiązało z uciążliwymi formalnościami? Sprawdź domy modułowe, które nie są na trwałe związane z gruntem. Chociaż można zmienić ich lokalizacje, to metraż domku może wynosić nawet 35 metrów.