Budownictwo szkieletowe – lista artykułów

Czy można wybudować ekologiczny i energooszczędny dom ekonomicznym kosztem?

Pytanie to spędza sen z powiek wielu Polakom marzącym o własnym domku gdzieś pod miastem. Energooszczędny dom to nie tylko super ciepłe ściany i szczelne okna. Trzeba w nim zapewnić jeszcze ogrzewanie, wentylację, ciepłą wodę, a wszystko wymaga drożejącej z roku na rok energii. W co warto w takim domu zainwestować, żeby efekt był jak najlepszy, a równocześnie żeby nie przesadzić z wydatkami?

Ekologiczny jednorodzinny dom drewniany - nowy trend w budownictwie

Domy drewniane z prefabrykatów wpisują się w koncepcję energooszczędnego budownictwa, która w wielu krajach w Europie i w Stanach Zjednoczonych jest standardem. Budujemy je szybciej, dbamy o środowisko, zapewniamy komfort cieplny, a także doskonałą izolację cieplną.

Modułowy dom wykonany w technologii szczelnej prefabrykacji - czym się charakteryzuje?

Rośnie popularność, dostępność i jakość domów modułowych. W zależności od wykorzystanej technologii, pomiędzy budynkami występują istotne różnice w konstrukcji, cenie i żywotności. Wyjaśniamy, czym różnią się obiekty ze szczelnych prefabrykatów od domów skandynawskich.

Zainwestuj w odpoczynek: odetchnij za miastem

Bliskość natury, czyste powietrze, spokój i brak zgiełku miasta. Jeśli szukasz inwestycji w swoją przyszłość, sprawdź domki letniskowe.

Nowoczesne Centrum Logistyczne - wzorcowa inwestycja w Erlensee

Wybudowane w 2018 roku Centrum dostosowane zostało do potrzeb różnych najemców. Obiekt składa się z dwóch kompleksów hal i budynku administracyjnego. Powierzchnia we wszystkich obiektach znalazła stałych najemców jeszcze przed końcem budowy. Dostosowane do indywidualnych potrzeb różnych najemców Centrum Logistyczne o powierzchni 27 tysięcy metrów kwadratowych powstało na terenie dawnego lotniska wojskowego w Erlensee w Niemczech.

Czy dom wybudowany w konstrukcji drewnianej będzie solidny?

„Najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu” — ten cytat z Małego Księcia doskonale wpasowuje się w nasze codzienne wybory, również i te budowlane. Dlatego budując dom, najpierw zadbajmy o jego solidne fundamenty i przede wszystkim konstrukcję. Czy drewno użyte jako podstawa domu zagwarantuje mu wytrzymałość oraz długowieczność?

Jakie zastosowanie mają mosty modułowe? Przynajmniej kilka. Dlaczego je budujemy?

Mosty to obiekty, które łączą. Często są to dwa brzegi, pomiędzy którymi przepływa rzeka. Takie konstrukcje buduje się także nad trudnymi do budowy dróg terenami. Do jakich zadań wykorzystamy moduły?

Na czym polega generalne wykonawstwo hal?

Inwestorzy poszukują rozwiązań, które zdejmą z ich barków ciężar odpowiedzialności za każdy etap prac projektowych, budowlanych i montażowych. Sposobem na ominięcie tych problemów jest skorzystanie z usług generalnego wykonawstwa hal. Kluczem do sukcesu dla każdego przedsiębiorcy jest stworzenie takich warunków, które pozwolą zoptymalizować koszty inwestycyjne i czas spędzony na budowie. Dowiedz się, na czym polega generalne wykonawstwo, jak przeprowadza się współpracę i co zrobić, by odnieść budowlany sukces.

Nowoczesne budownictwo w technologii modułowej zyskuje coraz więcej zwolenników

Szybko, proekologicznie i bez ograniczeń – taka jest przyszłość nowoczesnego budownictwa. Produkcja wysokiej jakości w pełni umeblowanych modułów w fabryce nie niesie za sobą ryzyka przekroczenia budżetu, co często zdarza się w tradycyjnej technologii. Co więcej, budownictwo modułowe obniża negatywny wpływ na środowisko i koszty inwestycji oraz redukuje czas pracy na budowie aż o 70 procent. W ten sposób powstają już nie tylko szkoły czy szpitale, ale także luksusowe hotele za oceanem czy domy jednorodzinne.

Konstrukcje drewniane w budownictwie - jakie złącza ciesielskie i wkręty są obecnie stosowane

Wkręty do drewna zaprojektowane z myślą o tworzeniu wytrzymałych połączeń, które przenoszą duże obciążenia i pozwalają bezpiecznie łączyć większość typowych konstrukcji dekarskich i ciesielskich. Dzięki specjalnej budowie przenoszą duże obciążenia, są odporne na siły ssące wiatru i pomagają wzmocnić łączenia belek. Sprawdzą się przy izolacji dachu, wzmacnianiu wrębów czy naprawie uszkodzonych belek. Wąski łeb walcowy pozwala optymalnie przekazywać siły działające na daną konstrukcję bez ryzyka rozszczepienia drewna. W budownictwie drewnianym przydadzą się szczególnie przy wzmacnianiu osłabionych belek.


Stron: 17 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  5 6 7 8 9  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19415 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 148

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >