Budujemy energooszczędnie

Budujemy energooszczędnie

W dniach 24 i 25 maja 2014 w Szepietowie odbędą się IX Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego. Swoją ofertę zaprezentują producenci i dystrybutorzy wyrobów budowlanych, instalacyjnych oraz systemów odnawialnych źródeł energii.

 

Od ekosceptyka do ekoentuzjasty – czyli dlaczego warto budować energooszczędnie, dowiemy się w najbliższy weekend podczas IX Targów Budownictwa Wiejskiego w Szepietowie.


 Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość ze Świdnicy zaprasza na wykład dotyczący nowoczesnych rozwiązań OZE, oraz  do udziału w konkursach i rozmowach z ekspertami, którzy udowodnią dlaczego warto budować energooszczędnie.

 

 

Czytaj również: Młodzi projektanci


Tegorocznej edycji targów towarzyszyć będzie cykl wykładów m.in. na temat odnawialnych źródeł energii i budownictwa pasywnego. Odwiedzający będą mieli możliwość obejrzenia ekspozycji urządzeń wykorzystujących OZE, takich jak systemy fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, klimatyzatory. Dodatkową atrakcją spotkania będą cztery żywioły, eko-poczęstunek oraz bezpłatne porady. Do Szepietowa przyjadą eksperci ds. budownictwa niskoenergetycznego i pasywnego: Maria Kostaka oraz Arkadiusz Popiel (CTE Świdnica)  którzy przez cały weekend będą udzielać porad, pomagać wybrać odpowiednie rozwiązania, a nawet ocenić projekty przedstawione przez osoby odwiedzające targi. W ramach targów odbędą się również warsztaty dla dziennikarzy połączone z wykładami na temat budownictwa niskoenergetycznego i pasywnego oraz inteligentnych sieci energetycznych.

Podczas spotkania eksperci omówią szczegóły dotyczące programu „PROSUMENT”, i możliwości uzyskania dofinansowanie do mikroinstalacji OZE.Projekt „Od ekosceptyka do ekoentuzjasty – czyli dlaczego budować energooszczędnie” ma  zwiększyć świadomość społeczną w zakresie korzyści płynących z takiego budownictwa i obalić mity z nim związane. Do najpopularniejszych należy stwierdzenie, że jest ono drogie I nieopłacalne. W rzeczywistości inwestycja w budynek o standardzie niskoenergetycznym jest jedynie o 15% droższa i zwraca się już po 12 latach.  Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość dla wszystkich zainteresowanych przygotowało bezpłatny kurs e-learningowy oraz również bezpłatny cykl porad online.

 

Czytaj również: Nowoczesne oblicze Gdańska

 


Projekt „Od ekosceptyka do ekoentuzjasty – czyli dlaczego budować energooszczędnie” dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

2014-05-20
Źródło: globalfun / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 362

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >