Cena mieszkań deweloperskich
Klienci zamierzający zakupić mieszkanie od dewelopera mogą wybierać spośród trzech kategorii.
Mogą zakupić tzw. dziurę w ziemi, czyli dokonać transakcji przed faktycznym rozpoczęciem budowy. Do wyboru pozostają ponadto mieszkania w budowie oraz już wybudowane, gotowe do odbioru. Z reguły obowiązuje zasada: im dłużej jesteś w stanie poczekać, tym mniej zapłacisz za nabywane mieszkanie.
Wyniki sprzedażowe deweloperów wskazują, że największym zainteresowaniem w głównych polskich miastach cieszą się obecnie mieszkania gotowe do odbioru. Większość klientów z pewną dozą ostrożności podchodzi do inwestycji będących na etapie „dziury w ziemi”, a liczne zakończone inwestycje dają im możliwość szerokiego wyboru już wybudowanych mieszkań.
Czytaj również: Nowe inwestycje w Hotelu Boss
Tym niemniej istnieje pewna grupa klientów, dla których długi czas oczekiwania na zakończenie budowy nie jest dla klientów czynnikiem odstraszającym. Właśnie z myślą o takich klientach do polskiego porządku prawnego wprowadzono instytucję rachunków powierniczych dla deweloperów. Rachunki te pozwalają ograniczyć lub całkowicie wyeliminować konsekwencje finansowe dla klienta w przypadku upadłości dewelopera.
Klienci, którzy nie odrzucają z góry tzw. „dziury w ziemi” mają świadomość, że na wstępnym etapie realizacji większość albo nawet wszystkie mieszkania w danej inwestycji pozostają niesprzedane i dzięki temu mogą oni dokonać lepszego wyboru. Ma to kluczowe znaczenie jeśli jesteśmy zdecydowani na konkretną kondygnację czy dane skrzydło budynku mając na względzie preferowany widok z okien.
Jak się również okazuje w większości przypadków zakup mieszkania na wstępnych etapie realizacji wiąże się z niższą ceną. Deweloperzy zdają sobie bowiem sprawę z faktu, iż w ramach tzw. przedsprzedaży zmuszeni są zaoferować klientom lepsze warunki zakupu, by pokonać konkurencję oferującą mieszkania gotowe do odbioru, które można już odwiedzić i zobaczyć na własne oczy. W poniższej tabeli zaprezentowano średnie ceny ofertowe mieszkań pogrupowanych na cztery kategorie w zależności od planowanego terminu budowy.
Czytaj również: Rozpoczęto prace budowlane w inwestycji JK51 w Warszawie
W trzech miastach: Warszawie, Gdańsk oraz Poznaniu średnie ceny liczone dla mieszkań, które zostaną przekazane nabywcom dopiero w 2015 r. były najniższe lub prawie najniższe. Wyjątek stanowiły Kraków i Wrocław, gdzie zasada: im dłużej poczekasz, tym mniej zapłacisz nie znajduje potwierdzenia w danych liczbowych. Dzieje się tak ze względu na fakt, iż w tych miastach akurat w 2015 r. zakończy się budowa kilku apartamentowych inwestycji o ponadprzeciętnych cenach.
Komentarze
Tagi
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Jaki powinien być hotel idealny? Liczba postów: 32 Grupa: Inwestycje Jakiś czas temu byłem na weekend w Poznaniu i zatrzymałem się w polecanym mi Hotel Poznań Włoski - Liceum dla Dorosłych Poznań , który według mnie oferuje wysok...
- Jak w ostatnich latach kształtowały się zmiany w b... Liczba postów: 1 Grupa: Inwestycje
- Jakie mieszkanie wybrać? Deweloperskie czy używane... Liczba postów: 224 Grupa: Inwestycje Czy ktoś z Was zdecydował się na opcje jaką jest zarządzanie najmem? W sieci znalazłam te firmę - https://alavoro.pl/zarzadzanie-mieszkani em/. Pojęcie zarządzan...
- Zakup mieszkania: od dewelopera czy z rynku wtórne... Liczba postów: 19 Grupa: Inwestycje Cześć! Planujesz zakup nowego mieszkania w Katowicach? Według mnie, warto zajrzeć na stronę GeoGrupa. Mają tam wiele propozycji nowych mieszkań w różnych części...
- Czy kupno mieszkania z rynku wtórnego jest korzyst... Liczba postów: 31 Grupa: Inwestycje Jeśli myślisz o zakupie mieszkania, koniecznie zerknij na ofertę dewelopera https://www.osiedlealeksandria.pl/ jeśli interesuje Cię miejscowość Aleksandrów Łódz...