Chemia budowlana – lista artykułów
Na jakim kleju układa się wykładziny i panele winylowe LVT w łazienkach?
Wykładziny LVT znajdują coraz częstsze zastosowanie w łazienkach. Za ich atrakcyjnością przemawiają nie tylko bogate walory użytkowe, lecz także duże zróżnicowanie wzorów, które pozwala na realizację nawet najbardziej śmiałych aranżacji. Podczas ich układania nie można jednak zapomnieć o dedykowanych klejach, które tworzą trwałą spoinę odporną na oddziaływanie wilgoci i zmiennych temperatur.
Jak wykonać fugi, aby były estetycznym dopełnieniem płytek
W aranżacji wnętrz, podobnie jak w życiu, liczą się detale i to one często stanowią tę przysłowiową kropkę nad „i” – o ile oczywiście zostaną właściwie dopasowane. Podobnie jest z fugą do płytek – to właśnie ona nadaje ceramice ostateczny wygląd i wpływa na zachowanie harmonii w całym pomieszczeniu. Jej kolor to jednak nie wszystko. Oto kilka podstawowych kwestii, o których warto pamiętać przy fugowaniu.
Produkt do izolacji przeciwwilgociowych najnowszej generacji
AQUA BLOCKER® to najnowszej generacji hybrydowa, jednokomponentowa, bezrozpuszczalnikowa, niezawierająca wody i bitumów masa uszczelniająca. Nowa izolacja od światowego lidera w zakresie chemii budowlanej i technik klejenia posiada wyjątkowo niską emisyjność substancji lotnych EC1 R. Po wyschnięciu, jest również nieprzepuszczalna dla agresywnych wód gruntowych oraz wypełnia rysy do 5 mm.
Czym jest folia w płynie i jakie ma zastosowanie w pracach remontowych?
Wykańczając łazienkę czy kabinę prysznicową najczęściej decydujemy się na położenie płytek ceramicznych na ścianach i podłodze. Nic dziwnego, gdyż tego typu okładziny pięknie się prezentują, są praktyczne i łatwo je utrzymać w czystości. Chronią przy tym mury przed szkodliwym działaniem wilgoci – zaraz, zaraz, ale czy na pewno?
Jaką wylewkę stosuje się pod ogrzewanie podłogowe?
Budując lub remontując dom coraz częściej decydujemy się na podłogę z wbudowanym systemem ogrzewania. Przekonuje nas do tego perspektywa mniejszego zużycia energii oraz lepszego komfortu użytkowania pomieszczeń. Aby jednak doświadczyć wszystkich korzyści, jakie niesie ze sobą taka inwestycja, musimy zadbać nie tylko o wybór właściwej instalacji i jej prawidłowy montaż, a także odpowiednią jakość jastrychu, w którym zatopione będą przewody grzewcze.
Czym zaimpregnować surowy beton?
W ostatnim czasie beton cieszy się stale rosnącą popularnością, przekonując do siebie swoim surowym wyglądem. Choć jednym z jego atutów jest trwałość, to jednak jest narażony na destrukcyjne działanie wody, która może pozbawić go walorów estetycznych. Co możemy zrobić by temu zapobiec?
Szybka posadzka - jak dobrze wybrać taki produkt z dostępnych na rynku?
Sprawnie przeprowadzony remont to marzenie każdego inwestora. Także samym wykonawcom nierzadko zależy na czasie i możliwości rychłego przystąpienia do realizacji kolejnego zlecenia. W przypadku prac podłogowych niezwykle pomocne są szybkowiążące i szybkoschnące podkłady podłogowe. Okazuje się jednak, że produkty określane jako „błyskawiczne” lub „ekspresowe” w praktyce nie zawsze takie są. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze, by się nie rozczarować!
Podczas remontu łazienki pamiętajmy od wyborze odpowiedniego kleju do płytek
Prace remontowe w przypadku łazienki mają szczególne znaczenie. Bezpośrednie oddziaływanie wilgoci i wody wymusza użycie odpowiednich materiałów budowlanych, wnętrze musi być też wygodne w użytkowaniu oraz sprzyjać wypoczynkowi i odprężeniu. Nawet najładniejsze płytki nie pomogą w uzyskaniu tego efektu, jeśli w wyniku źle dobranego kleju, zaczną pękać lub odpadać.
Jak naprawić stare, betonowe ogrodzenie i betonowe elementy w ogrodzie?
Zbliżający się koniec lata to czas, kiedy powoli zaczynamy przygotowywać działkę do sezonu jesienno-zimowego. To dobry moment na dokonanie przeglądu i podjęcie koniecznych prac naprawczych, również tych, które dotyczą betonowych konstrukcji i elementów. Spękania betonowego ogrodzenia czy uszkodzenia elementów małej architektury nie muszą wiązać się z koniecznością wymiany ich na nowe.
Wodoszczelne konstrukcje betonowe - jak prawidłowo wykonać w nich dylatacje?
Dylatacje stanowią obowiązkowy i jednocześnie newralgiczny element konstrukcji każdego budynku i budowli, których zastosowanie powinno być przewidziane już na etapie projektu, szczególnie w przypadku dużych obiektów użyteczności publicznej. Prawidłowa dylatacja pozwala na właściwe przenoszenie obciążenia, odkształcenia i przemieszczania konstrukcji budynku. Wykonanie jej w sposób niepoprawny może doprowadzić do stanu awaryjnego na skutek przemieszczeń konstrukcji, przykładowo do przecieków wody.