Chemia budowlana – lista artykułów
Jaką farbą odnowić stary grzejnik i sprzęt AGD
Gdy temperatura nieuchronnie spada, a jesienna aura przestaje nas rozpieszczać, łaskawszym okiem spoglądamy na domowe grzejniki i kaloryfery. Dotychczas zapomniane, w okresie grzewczym mają pełne… żeberka roboty! Pomyślmy więc o nich ciepło i przed wytężoną pracą zafundujmy im renowacyjne, domowe SPA. Z Farbą Renowacja Grzejniki & Urządzenia AGD to nic trudnego! A jeśli wystarczy nam zapału, z jej pomocą designerskiego charakteru nabiorą lodówka, pralka i zmywarka.
Dlaczego warto wybrać tynk cementowo-wapienny - poznajmy jego atuty
Czas mija nieubłaganie, a tradycyjne tynki wciąż cieszą się ogromną popularnością – zarówno wśród fachowców zajmujących się wykańczaniem ścian, jak i samych inwestorów. Co sprawia, że tak długo utrzymują się na topie? Trwałość to tylko początek długiej listy zalet tego rozwiązania. Sprawdź, czy znasz je wszystkie.
Farba grzybobójcza – zalety. Dlaczego warto wybrać farbę antygrzybiczną?
Choć nie widać ich gołym okiem, to właśnie one są główną przyczyną nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniach i nieestetycznych przebarwień na ścianach. Mowa o groźnych dla zdrowia drobnoustrojach, jakimi są grzyby i pleśnie. Najlepszym sposobem an to, aby zapobiec ich rozwojowi jest zastosowanie farby grzybobójczej. Radzimy, jaką farbę antygrzybiczną wybrać i gdzie warto ją zastosować.
Kiedy dach z papy przecieka - to czym najlepiej go załatać?
Uszkodzenia oraz brak renowacji starego pokrycia, a także błędy wykonawcze na etapie montażu papy na dachu to główne powody powstawania nieszczelności i zawilgoceń wewnątrz domów. Jak przedłużyć żywotność pokrycia z papy lub poradzić sobie z problemem przeciekającego dachu? Poznaj praktyczne wskazówki.
Czym impregnować drewniane konstrukcje budowlane?
Budowa czy kupno domu to jedna z największych, a zarazem najważniejszych decyzji, jaką przychodzi nam podjąć. I choć nasze serce rwie się do planowania aranżacji poszczególnych pomieszczeń pamiętajmy, że równie ważne jest zadbanie o to, czego nie widać – fundamenty oraz konstrukcję – zwłaszcza jeśli została wykonana ona z drewna. Tu z pomocą przychodzi niezawodny Impregnat do drewna budowlanego, który skutecznie chroni surowiec przed grzybami, szkodnikami i panującą w powietrzu wilgocią.
Farba do pielęgnacji i renowacji pokryć dachowych
Dach stanowi nie tylko element konstrukcyjny budynku, ale odgrywa też istotną rolę w wyglądzie całego obiektu. Zadbany może być prawdziwą ozdobą, podnosząc wartość nieruchomości. Jego dobra kondycja wpływa też na komfort i bezpieczeństwo użytkowania domu. Jednak pełniąc funkcje ochronne dla budynku, dach jest szczególnie narażony na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. By ustrzec właścicieli nieruchomości przed kosztownym i czasochłonnym procesem wymiany dachów, powstała nową seria wysoce funkcjonalnych produktów do pielęgnacji i renowacji pokryć dachowych oraz zewnętrznych elementów budynków.
Zabezpieczenie drewna przed pożarem - malowanie maszynowe oraz impregnacja NRO
Ochrona przeciwpożarowa to nie tylko odgórny wymóg podczas budowy domu. Drewniany taras, elewacja, wiata parkingowa lub elementy architektury ogrodowej — każdy z tych elementów warto zabezpieczyć przed niszczącym wpływem ognia. W jaki więc sposób chronić drewniane elementy naszych domów przed szkodliwym działaniem promieni UV i potencjalnym zagrożeniem pożarowym?
Uniwersalny klej poliuretanowy do prac wykończeniowych
O jakości prac budowlanych i wykończeniowych decyduje nie tylko ich efekt końcowy, ale również czas poświęcony na realizację całego przedsięwzięcia. Z pomocą kleju Soudabond Turbo osiągniemy zamierzone rezultaty w ekspresowym tempie.
Łatwiejsza w obróbce, idealnie gładka powierzchnia to nowa jakość fugi
Choć mogłoby się wydawać, że o zaprawach fugowych powiedziano już niemal wszystko a powiedzieć o fugach „materiał wykończeniowy”, to nie powiedzieć w zasadzie nic. Spoinowanie to jeden z ostatnich, lecz także i najważniejszych etapów prac glazurniczych. Do podstawowych zadań fugi, obok funkcji czysto dekoracyjnych, należy m.in. wypełnienie i maskowanie ewentualnych nierówności szczelin, ochrona przed wnikaniem wilgoci prowadzącej do rozwoju pleśni i grzybów, a także kompensowanie naprężeń powstających w materiale, zabezpieczenie płytek przed spękaniem oraz zwiększenie stabilności i przyczepności okładziny do podłoża.
Jakie efekty daje ozonowanie pomieszczeń?
Ozonowanie pomieszczeń jest wysoce skuteczną i bezpieczną alternatywą dla dezynfekcji chemicznej. Jest to też metoda często używana do uzdatniania miejsc użyteczności publicznej, jak i prywatnych mieszkań. Działanie antyseptyczne i dezodoryzujące ozonu przynosi wymierne korzyści zdrowotne w krótkim czasie i przy niskim nakładzie środków. Kiedy warto zastosować ozonowanie i co można dzięki temu zyskać?