Chemia budowlana – lista artykułów
Zastosowanie płynnej membrany podczas montażu okien, zapobiega stratom energii budynku
Nadchodzą coraz chłodniejsze dni, a to oznacza początek sezonu grzewczego. Efektywne źródło ciepła nie wystarczy, aby zapewnić komfort termiczny w naszym domu – istotne jest również zabezpieczenie budynku przed stratami energii. Gdy niezbędna będzie wymiana okien, warto zastosować nowoczesne rozwiązanie w postaci płynnych membran. Nie tylko zagwarantują one prawidłowe uszczelnienie złącza okiennego, ale również znacznie skrócą czas realizacji całego przedsięwzięcia.
Mocowania budowlane w każdych warunkach - właściwości i zastosowanie zaprawy epoksydowej
Zaprawa iniekcyjna fischer FIS EM Plus trwale i bezpiecznie mocuje w betonowym podłożu, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Niejednokrotnie udowodniła, że jest niezastąpiona przy najbardziej wymagających inwestycjach takich jak najdłuższe przejście morskie na świecie Hongkong-Zhuhai-Makau w Chinach czy najwyższy posąg świata zwany Statuą Jedności w Indiach. Nowa ocena techniczna potwierdziła, że FIS EM Plus ma żywotność 120 lat, co jest wyjątkową i niespotykaną cechą na rynku.
Czym kleić styropian i uszczelniać spoiny podczas termomodernizacji domu
Nowe pianki poliuretanowe do profesjonalnego montażu i uszczelniania budynków. Niskoprężna pianka weber PPU-1, wydajna pianka weber PPU-1 65, klej do styropianu PPU-2 i czyścik PU cleaner to praktyczny pakiet produktów uzupełniających do elewacyjnych prac ociepleniowych i wykończeniowych w obiektach budowlanych.
Jakim środkiem chemicznym najszybciej usuniemy starą powłokę malarską?
Każdy profesjonalista potrzebuje zaufanego pomocnika: szef kuchni – zaradnego sous-chef’a, artysta estradowy – dobrych techników, a uznany aktor – doskonałego dublera. Bez nich – jak bez ręki! Mocne wsparcie należy się również miłośnikom remontów i DIY – zwłaszcza, gdy pracę trzeba zacząć od niełatwego, często czasochłonnego przygotowania odnawianej powierzchni. Tu z pomocą przychodzi środek do usuwania starych powłok.
Dlaczego warto gruntować podłoże? Jaki grunt wybrać?
Problemy z przyczepnością farby lub tynku, przebarwieniami, niedoskonałościami i pyłem – wszystkiego tego możemy uniknąć, jeżeli przed pracami wykończeniowymi użyjemy odpowiedniego gruntu i dobrze przygotujemy podłoże. Radzimy jaki grunt dobrać do określonych prac.
Jakie są przyczyny powstawania grzyba na ścianie i czym z nim walczyć?
To problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. Obecność grzyba w mieszkaniu stanowi dla człowieka poważne zagrożenie. Jeśli się pojawi, należy się go jak najszybciej pozbyć i zabezpieczyć ściany przed ewentualnym powrotem niechcianego gościa. Skąd bierze się grzyb na ścianach? Dlaczego jest niebezpieczny? Jak go skutecznie usunąć?
Jak wybierać materiały wykończeniowe, aby zminimalizować ryzyko reakcji alergicznych
Katar, kichanie, łzawienie oczu, duszności… to tylko niektóre z wielu uporczywych objawów alergii. Ten temat jest bliski wielu osobom – nadmierną wrażliwość na kontakt z alergenami zaczęto nazywać nawet chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Aby poradzić sobie z jej przyczynami wietrzymy mieszkanie czy skrupulatnie pozbywamy się kurzu, jednak te działania mogą okazać się niewystarczające. Jeśli nie chcemy narażać się na działalność szkodliwych dla nas substancji, powinniśmy zatroszczyć się o odpowiedni wybór materiałów wykończeniowych w naszych domach, to od nich bowiem w dużej mierze zależy nasze samopoczucie.
Lakierowanie proszkowe – do czego służy?
Do malowania powierzchni metalowych od niedawna stosuje się stosunkowo nową metodę – lakierowanie proszkowe. Staje się ona coraz bardziej popularna wśród polskich klientów. Na czym polega ta technika i do czego się ją wykorzystuje?
Samopoziomujący podkład pod ogrzewanie podłogowe we wzorcowym Domu Optymalnym
Budowa modelowego Domu Optymalnego – projektu znanego architekta Roberta Koniecznego – postępuje dużymi krokami. Wnętrza są już niemal gotowe. W ostatnich tygodniach zamontowano ogrzewanie podłogowe, a jego efektywną pracę będzie wspierał ułożony na instalacji grzewczej samopoziomujący podkład podłogowy na bazie specjalnego spoiwa wykorzystującego gips alfa. Jednym z wielu atutów zastosowanego podkładu jest jego wysoka przewodność cieplna, przekładająca się na realne oszczędności energii i większy komfort dla mieszkańców.
Jak stosować impregnat do drewna?
Impregnaty są niezbędne, by zapewnić drewnu skuteczną ochronę. Bez nich drewniane powierzchnie, szczególnie użytkowane na zewnątrz, wkrótce zaczęłyby niszczeć i nadawałyby się już nie do renowacji, a wymiany! Przeczytaj, jak impregnować drewno oraz o czym pamiętać.