Chemia budowlana – lista artykułów
Zasolenie zawilgoconych ścian budynku - jakie środki stosować, aby uniknąć problemu
Korozyjne działanie soli powoduje jedne z największych strat w strukturze muru z ceramiki, co ma konsekwencje nie tylko estetyczne, ale także wytrzymałościowe. Zanim przystąpimy do naprawy zniszczonych przez wilgoć powłok malarskich i tynków, trzeba usunąć szkodliwe związki soli. W tym celu warto użyć specjalnego środka do renowacji wilgotnych murów.
Jak używać mas bitumicznych w pracach budowlanych - zapytaliśmy eksperta
Bardzo często planując remont lub budowę od razu zakładamy, że niezbędna będzie pomoc ekipy fachowców. I często rzeczywiście tak jest, na przykład przy budowie fundamentów, czy rozbiórce starego dachu. Nakładanie nowoczesnych mas bitumicznych jest jednak czynnością, którą możemy wykonać sami. Wystarczy staranność, nieco smykałki do budowlanki i dokładne czytanie instrukcji!
Odpowiedni klej przemysłowy – czyli jaki?
Trwałe spoiwo to jeden z najważniejszych czynników w czasie montażu mebli, schodów, czy etykiet. Dlatego warto zadbać o odpowiedni klej przemysłowy. Co oferują nam producenci?
Wytrzymała na ścieranie - farba kazeinowa do dekoracji drewnianych powierzchni
Wysłużony kredens, stojący samotnie w rogu salonu, zszarzałe ramki na zdjęcia, które kilka lat temu dumnie zdobiły ścianę, a może zapomniany stolik, jeszcze do niedawna w centrum uwagi, a dziś służący jako kolejna półka na książki? Każdy z nas ma w domu przedmioty, które stanowiły ulubiony element wyposażenia, a teraz, nadgryzione zębem czasu, zeszły na dalszy plan. By przywrócić im drugie życie wystarczy oryginalny pomysł i dobra farba renowacyjna, która nie tylko odnowi ich powierzchnie, ale nada im zupełnie nowego, niebanalnego charakteru. Tu z pomocą przychodzi rewolucyjna nowość – farba kazeinowa do dekoracji powierzchni drewnianych. Co czyni ją tak niezwykłą?
Dwie metody montażu okien i drzwi warstwowy i w warstwie izolacji - którą wybrać?
Efektywność energetyczna okien i drzwi oraz ich prawidłowe funkcjonowanie uzależnione są nie tylko od właściwego doboru produktu, lecz także od jego odpowiedniego montażu. Stosowanie nowoczesnych systemów montażowych pozwala na wyeliminowanie mostków termicznych i zapewnia komfortowe użytkowanie wyrobu. Jakie rozwiązanie wybrać – montaż warstwowy czy w warstwie izolacji?
Nowoczesne produkty hydroizolacyjne do uszczelniania piwnic i dachów
Woda jest trudnym do opanowania żywiołem, nie tylko jako jej olbrzymia ilości w postaci bardzo silnego, gwałtownego strumienia. Nawet niewielka wilgoć i systematycznie wnikająca w mur, potrafi mieć prawdziwie destrukcyjny wpływ, prowadząc do osłabienia izolacji termicznej, rozwoju szkodliwych grzybów oraz pleśni a co za tym idzie powstawania rys i pęknięć, korozji w betonie, łuszczenia się warstw dekoracyjnych, a nawet naruszenia nośności konstrukcji. Woda potrafi penetrować i przedostawać się przez najmniejsze szczeliny. Prawidłowo wykonana hydroizolacja jest jedną z kluczowych kwestii dla trwałości całego budynku.
Jak wiele zastosowań podczas remontu domu ma lepik na zimno
Lepik na zimno to produkt o niezwykle szerokich możliwościach zastosowania. Można go użyć do remontu dachu, klejenia oraz jako elementu hydroizolacji. Jest on przeznaczony do naprawy pokryć dachowych z pap asfaltowych lub pokryć bitumicznych bezspoinowych, a także do klejenia materiałów na bazie bitumu, i to zarówno do cegieł, betonu, metalu, jak i drewna, ceramiki oraz innych rodzajów powierzchni.
Chemia budowlana w stolarce okieno-drzwiowej
Chemia budowlana znajduje zastosowanie między innymi do montażu okien oraz drzwi. Z perspektywy stolarki okiennej i drzwiowej jest to produkt potrzebny, wykorzystywany podczas montażu profili stolarki otworowej.
Niebezpieczne dla zdrowia grzyby i pleśń w zawilgoconych ścianach - skuteczne środki na usunięcie i zapobieganie wykwitom
Zawilgocenia i wykwity pojawiają się nie tylko w niewentylowanych pomieszczeniach. Problem może wystąpić wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużą kondensacją pary wodnej. Jak szybko, bez konieczności skuwania, osuszania i późniejszego malowania ścian usunąć szkodliwe i szpecące ślady, a przy tym skutecznie zblokować ich powstawanie?
Bitumiczna, dwuskładnikowa masa uszczelniająca odporna na działanie czynników atmosferycznych
Budowa domu to jedno z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych wyzwań, na jakie możemy się zdecydować. Odpowiedni projekt, doskonałe usytuowanie, stylowe meble i dodatki – choć niezwykle ważne, ich wybór powinien zostać poprzedzony pieczołowitym zabezpieczeniem ścian i fundamentów przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych. Nawet najpiękniejsza aranżacja nie będzie w pełni cieszyć naszych oczu, gdy czeka nas nierówna walka z wdzierającą się do wnętrz wilgocią i penetrującą wodą. W tym wypadku lepiej „zapobiegać niż leczyć”, dlatego zanim przystąpimy do dekorowania i wykańczania, zadbajmy o prawidłową izolację naszego domu. Tu z pomocą przychodzi bitumiczna masa uszczelniająca.