Chemia budowlana – lista artykułów

Innowacyjny podkład podłogowy do posadzek zamiast cementu

Na rynek wprowadzono niedawno innowacyjny produkt dedykowany do wykonawcom posadzek. Podkład podłogowy jest dopasowany do potrzeb wykonawców używających maszyn typu miksokret. Nowatorska formuła gwarantuje łatwe ściąganie i zacieranie mieszanki betonowej, a przez to oszczędność czasu nawet do 20%. Dodatkowo nowe 20 kg worki ułatwiają dozowanie spoiwa do maszyny i podnoszą komfort pracy operatora.

Czym są włókna węglowe dodawane współcześnie do chemii budowlanej

Włókna węglowe są wykorzystywane w wielu dziedzinach – buduje się z nich bolidy Formuły 1, elementy jachtów i samolotów. Ich właściwości zostały też docenione w chemii budowlanej – dzięki ich obecności systemy ociepleń oraz farby do wnętrz i elewacji są wyjątkowo wytrzymałe. Jak działa technologia Carbon?

Nowoczesna technologia nanosieci kwarcowych NQG i jej wykorzystanie w budownictwie

Zabrudzenia, blaknięcie koloru, porastanie przez algi i grzyby – to lista najczęstszych problemów związanych ze stanem elewacji, z którymi zmagają się właściciele domów i administratorzy budynków. Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania – eksperci opracowali innowacyjną technologię NQG, która skutecznie zabezpieczy fasady na wiele lat. Na czym polega jej działanie?

Jaki klej wybrać pod ocieplenie budynku?

Dobrze wykonana termoizolacja budynku zapobiega utracie ciepła, a jej trwałość w dużej mierze zależy od jakości wykorzystanych materiałów. Materiały te powinny spełniać wiele funkcji, które zapewnią trwałość warstw zbrojących na lata. Warto też wziąć pod uwagę metodę, jaka zastosujemy przy montażu, co pozwoli nam zdecydować przy wyborze m.in. odpowiedniego kleju.

Fuga do spoinowania płytek ceramicznych, którą cechuje wysoka odporność na wilgoć i zanieczyszczenia

Płytki ceramiczne to od lat jeden z najczęstszych wyborów, jeśli chodzi o wykończenie kuchni i łazienek. O ich popularności decyduje nie tylko dostępność szerokiej palety kolorów, formatów oraz wykończeń, ale przede wszystkim łatwość utrzymania powierzchni w czystości. Jednak, aby czystość mogła zostać zachowana na najwyższym poziomie, niezmiernie ważny jest odpowiedni dobór fugi, która zapobiegnie rozwojowi bakterii pod wypływem wilgoci, a jednocześnie będzie spójna z estetyką płytek.

Silnie kryjące systemy gruntujące i uszczelniające przed nałożeniem farby - najlepsze rozwiązanie w budynkach użyteczności publicznej

Budynki użyteczności publicznej rządzą się swoimi prawami pod kątem eksploatacji. Nasilony ruch użytkowników oraz wysokie zużycie powierzchni to kluczowe czynniki determinujące decyzję o zakupie konkretnego systemu wykończeniowego. Tu warto postawić nie tylko na estetykę, ale przede wszystkim na trwałość i niezawodność wybranego produktu.

Szybkowiążące spoiwo do wykonywania w mixokrecie półsuchych jastrychów cementowych

Ten kto na co dzień wykonuje wylewki z mixokreta, wie że to ciężka i często nieprzewidywalna praca. Parametry mieszanki mogą być zbyt niskie, składniki niedoskonałe, a proporcje „na oko” nie zawsze się sprawdzą. Receptą na te problemy jest nowe szybkowiążące spoiwo. Nowy produkt to nowa jakość w przygotowaniu, szybkości wiązania i wytrzymałości półsuchych jastrychów cementowych mieszanych na budowie.

Właściwości i wytrzymałość betonu

Od wielu lat jest najpopularniejszym materiałem budowlanym. Posiada bardzo szerokie spektrum zastosowania – to jemu swoją trwałość zawdzięczają fundamenty, ściany, podłogi, murki, ogrodzenia czy inne elementy małej architektury. Beton, bo o nim mowa, towarzyszy nam na każdym etapie budowy domu i nie bez przyczyny nazywany jest mistrzem drugiego planu.

Rodzaje gładzi szpachlowej - gipsowa i polimerowa, kiedy którą stosujemy?

Na dobór gładzi szpachlowej do wykonania warstwy wykończeniowej duży wpływ mają indywidualne przyzwyczajenia wykonawców. Produkty dostępne obecnie na rynku różnią się wieloma parametrami, które decydują o ich właściwościach. Nie wszystkie są powszechnie znane a warto je sprawdzić przed wyborem rodzaju gładzi.

Wszechstronny i supermocny tynk gipsowy do wykańczania ścian

Najpopularniejszym dziś sposobem wykończenia ścian i sufitów jest położenie tynków. Jednowarstwowe, gipsowe są bardzo wydajne, łatwe w obróbce i posiadają naturalnie gładką powierzchnię. Niestety ze swej natury są mało wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Alternatywą są tynki cementowo-wapienne o chropowatej powierzchni, wymagają jednak większego doświadczenia od wykonawcy, szczególnie w zakresie uzyskania jednorodnie zatartej powierzchni. Dostępnym na rynku kompromisem są rozwiązania takie jak tynk Ratio Power. Jego zaawansowana formuła pozwala korzystać ze wszystkich zalet tynków gipsowych przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości powierzchni.


Stron: 92 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  17 18 19 20 21  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19417 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 258

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >