Chemia budowlana – lista artykułów

Silikon ze środkiem grzybobójczym idealny do łazienki

Wysoka temperatura i podwyższona wilgotność sprawiają, że czasem w łazienkach, zwłaszcza tych słabo wentylowanych, mogą pojawić się nieestetyczne, ciemne naloty. Szkodliwe dla zdrowia, a także trwałości wyposażenia wnętrz, pleśnie i grzyby najczęściej dotyczą miejsc wokół urządzeń sanitarnych. Zabezpieczenie newralgicznych obszarów silikonową masą uszczelniającą pozwoli zminimalizować ryzyko rozwoju mikroorganizmów. Tomasz Mazurkiewicz, Specjalista Produktu firmy Den Braven, wyjaśnia jaki silikon wybrać, by uszczelnienie w łazienkach było trwałe i skuteczne.

Poliuretanowa pianka montażowa do osadzania okien.

Wczesna jesień to doskonały czas na wymianę i montaż okien oraz ostatni dzwonek, by prace ze stolarką zakończyć przed pierwszymi mrozami. Prace monterskie i solidne osadzenie okien ułatwi poliuretanowa piana montażowa idealna do większości podłoży budowlanych. Zapewni doskonałą izolację i stabilne mocowanie ramy okiennej i pozwoli z ciepłego wnętrza podziwiać zimowy krajobraz za oknem.

Lekki tynk cementowo-wapienny do wnętrz.

Niedawno wprowadzono na rynek nowy, lekki tynk do stosowania jako podkład pod tynki cienkowarstwowe i gładzie tynkarskie oraz do wykańczania wnętrz jako tynk zacierany na gładko. Charakteryzuje go bardzo dobra przyczepność, łatwość aplikacji oraz optymalny czas schnięcia.

Krzemoorganiczna, ochronna farba do elewacji

Elewacja domu to jego wizytówka. Aby zachować jej estetykę przez długi czas, musi być właściwie zabezpieczona przed niekorzystnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych, wysoleniami czy porastaniem przez glony. Pomogą nam w tym produkty krzemoorganiczne.

Wprowadzanie na rynek nowego, wysokowydajnego materiału izolacyjnego dla spersonalizowanego zarządzania klimatycznego (customized climate management).

SLENTITE® - nowy, wysokowydajny materiał izolacyjny firmy BASF jest obecnie w fazie wprowadzania produktu na rynek. Po uruchomieniu zakładu doświadczalnego dla produkcji próbnych ilości w czerwcu 2015 roku, proces produkcji nowatorskiego aerożelu poliuretanowego przeszedł do kolejnego etapu. W marcu 2016 SLENTITE® został przedstawiony po raz pierwszy w zastosowaniu partnera współpracującego. Podczas największych w Europie targów “Frontale” dotyczących konstrukcji okien, drzwi oraz fasad w Norymberdze, zaprezentowane zostały możliwe zastosowania w dwóch produktach firmy Beck+Heun.

Czym odnowić drewnianą elewację i deski tarasowe?

Nowy produkt Renowacja Tarasy & Elewacje, który pojawiał się na rynku łączy w sobie zalety farby, lakieru i nowoczesnej lazury. Dzięki unikatowej formule sprawdzi się zarówno na powierzchniach poziomych jak i pionowych. Dzięki nowej formule nie tylko możemy pielęgnować i zabezpieczyć postarzone drewno, ale również nadać mu jeden z sześciu kolorów.

Jakie kleje i zaprawy o właściwościach ogniotrwałych stosuje się w budownictwie?

Zaprawy i kleje odporne na działanie wysokich temperatur są niezastąpione w budownictwie. W zależności od składu, używa się ich do łącznia cegieł, wiązania modułów wykonanych z włókien ceramicznych, powlekania i różnego rodzaju prac naprawczych. Ze względu na ilość tlenku krzemu i tlenku glinu zawartych w danym produkcie, kleje i zaprawy ogniotrwałe możemy podzielić na krzemionkowe i wysokoglinowe.

Jakie zaprawy techniczne stosuje się do zabezpieczeń i izolacji w budownictwie rolniczym?

Środowisko wiejskie kojarzy się z bliskością natury i z tego właśnie względu budowanie na terenach rolniczych niesie ze sobą wiele wyzwań związanych z kompleksową ochroną obiektów. Eksperci podkreślają, że jakość zapraw technicznych w przypadku budownictwa rolniczego ma szczególne znaczenie, ponieważ muszą one zapewniać odpowiednią szczelność oraz zabezpieczać przed skażeniem najbliższe otoczenie obiektów.

Właściwości i zastosowanie poliuretanowej piany montażowej w budownictwie.

Pianki poliuretanowe to jeden z popularniejszych sposobów montażu stolarki okiennej i drzwiowej oraz elementów wokół, izolacji sieci wodno-kanalizacyjnej i grzewczej.Piany montażowe wykorzystywane są również do wykonywania łączeń w systemach dociepleń czy wygłuszania konstrukcji ściennych. Swoją pozycję zdobyły dzięki doskonałym właściwościom i łatwości użycia.

Jakie są rodzaje materiałów cyrkonowych i do czego się je stosuje w przemyśle szklarskim i ceramicznym?

Materiały cyrkonowe są wyjątkowym rodzajem tworzyw ognioodpornych. Ich wytrzymałość sięga nawet 1750°C. Ponadto są niezwykle trwałe, a ich dodatkową zaletą jest odporność na alkalia – żrące roztwory wodne wapnia i metali alkalicznych zawarte w żużlu metalowym oraz w ciekłym szkle. Dodatkowo cyrkon pomaga w tworzeniu się korundu. Stąd szerokie wykorzystanie tego materiału w przemyśle.


Stron: 92 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  20 21 22 23 24  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19417 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 151

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >