Chemia budowlana – lista artykułów
Jak uszczelnić łazienkę?
Zalana łazienka to kłopot, z którym w swoim życiu zetknął się niemal każdy z nas. Zapobiec problemowi jest zazwyczaj niezwykle trudno. Awaria pralki, pękniecie rury, rozszczelnienie w instalacji czy w końcu niemiły „prezent” od sąsiada z góry – to przyczyny, na które nie mamy większego wpływu. To, na co wpływ mamy, to ciężar skutków, które można ograniczyć poprzez zastosowanie odpowiedniego uszczelnienia łazienki. Co nam daje takie rozwiązanie? Jak należy zabezpieczyć łazienkę na etapie wykończenia lub remontu?
Doprowadzamy podłogę do… poziomu
Położenie paneli nie należy do zadań nadzwyczaj ciężkich – klik i podłoga gotowa. Jednak, aby była ona idealnie prosta i służyła nam latami, warto więcej uwagi poświęcić temu, co pod nią jest…
O bezpiecznej łazience od podstaw
Codzienne mycie zębów to nie lada wyzwanie dla każdego malucha. Co zrobić, by dzieci chętnie korzystały z łazienki, a przy tym, zapewnić im maksimum bezpieczeństwa?
Jak zabezpieczyć drewno przed kornikami?
Jeśli zauważyliśmy, że nasze drewniane meble i podłogi pokrywa sieć niepokojących otworków i tuneli, to nie trudno zgadnąć czyje to dzieło. Kołatki, często błędnie nazywanych kornikami, są bardzo powszechnym problemem właścicieli drewnianych mebli, podłóg czy schodów. Jeśli w porę nie zareagujemy, naszych pięknych drewnianych sprzętów nie da się już uratować.
Jak najprościej ściągnąć lamperię emaliowaną ze ściany?
Lamperia to dekoracyjna okładzina dolnej części ścian wewnętrznych wykonana najczęściej z kamienia, marmuru, stiuku lub z drewna. Jej głównym przeznaczeniem jest jest zabezpieczenie ścian przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniami.
Co to jest beton komórkowy? Czy można go pomalować farbą?
Początek rozwoju betonu komórkowego sięga końca XIX wieku. Celem wytwarzania tego betonu była produkcja dużych ilości sztucznego kamienia budowlanego, posiadającego dobrą jakość i wykonanego z naturalnych surowców, takich jak piasek kwarcowy i spoiwo wapienne.
Precyzyjne uszczelnianie pianą montażową
Dzięki jego zastosowaniu łatwo i szybko wykonamy uszczelnienia podczas prac budowlanych i remontowych, zużywając tylko niezbędną ilość piany. Niepotrzebne naddatki utwardzonej piany ograniczymy do minimum. Aplikację możemy przerwać w dowolnym momencie, a pozostałą w puszce pianę wykorzystamy nawet po kilku miesiącach.
Grunt to trwały tynk
Niespodzianki w postaci odwarstwiania się powłoki tynku czy też plam na jego powierzchni zdecydowanie nie należą do miłych. Problem nie zawsze leży po stronie samej wyprawy, lecz jest związany np. ze źle przygotowanym podłożem. Warto więc wcześniej pomyśleć o odpowiednich podkładach gruntujących.
Podłoga na poziomie
Zdarza się, że nawet misternie ułożona podłoga po pewnym czasie zaczyna skrzypieć. Najczęściej jest to efekt niepoprawnie przygotowanego podłoża, które pod wpływem chodzenia, obciążenia, np. meblami, czy też wilgoci, zaczyna się kruszyć i pylić. Aby wyeliminować tego typu problemy, należy stosować odpowiednie produkty, które wyrównają podłoże i zapewnią właściwą trwałość.
Zaprawa na mur-beton
Efektywne prace murarskie wymagają zastosowania zaprawy, która nie tyko pozwoli wykonawcy sprawnie i szybko połączyć elementy kondygnacji, ale również zapewni odpowiednie warunki długotrwałego użytkowania obiektu, niezależnie od czynników mechanicznych czy atmosferycznych.