Chemia budowlana – lista artykułów
Lakierowanie podłogi olejowanej
Olejowanie drewnianej posadzki zyskuje coraz więcej zwolenników. Szlachetny, naturalny efekt – to główna zaleta systemu. Co jednak zrobić, gdy pielęgnacja podłogi jest dla nas zbyt wymagająca, a wykończenie nie spełnia oczekiwań? Radzimy, jak lakierować zaolejowaną podłogę.
Czym usunąć z drewna ślady kleju po taśmie?
Ślady kleju po taśmie na powierzchni drewnianej powstają zazwyczaj wskutek zbyt długiego zalegania taśmy lub stosowania taśm nieodpowiedniego rodzaju. Oprócz lepkiej powierzchni pozostawiane ślady kleju przyciągają również kurz, co powodu pojawienie się wyjątkowo nieestetycznych punktów na powierzchni mebli w krótkim czasie.
Ekologiczna farba gruntująca
Preparaty używane do malowania pierwotnego są naturalnym dopełnieniem funkcji ściany. Zapewniają jej pożądaną estetykę i niezbędną ochronę, muszą być też przyjazne dla otoczenia.
Innowacyjne opakowania
Kanistry z tworzywa sztucznego, które trudno opróżnić i utylizować przechodzą powoli do historii.
Tradycja i nowoczesność w tworzeniu posadzek i podkładów
ATLAS, który na początku br. nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem Parkieciarzy Polskich, rozszerza asortyment wyrobów dedykowanej tej grupie specjalistów branżowych.
Uniwersalna ochrona przed wodą
Zabezpieczenie fundamentów przed zawilgoceniem lub bezpośrednim działaniem wody to istotny wyznacznik troski o stan całego budynku. Ochronę ściany przed korozją i jej następstwami zapewnić może specjalny preparat bitumiczno-kauczukowy.
Jaki impregnat zastosować do fug?
Impregnacja fug to proces, dzięki któremu podnosimy ich odporność na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Jest to opłacalna czynność z punktu widzenia czasu poświęconego w przyszłości na czyszczenie spoin.
Jak usunąć uciążliwe zabrudzenia po remoncie?
Przeprowadzenie prac remontowych można uznać za zakończone z sukcesem jedynie w sytuacji, kiedy miejsca, w których zostały wykonane, doprowadzone są do czystości. Szczególnie uciążliwe w usuwaniu mogą okazać się produkty silikonowe, a także pianki poliuretanowe, których używa się do różnego rodzaju uszczelnień.
Jaki silikon wybrać?
Wyciskane z praktycznych kartuszy, nowoczesne masy uszczelniające: silikony oraz akryle to materiały, bez których trudno obejść się przy remoncie lub wykańczaniu domu czy mieszkania. Sprawdzają się zarówno w kuchni, łazience, salonie, jak i wielu innych pomieszczeniach. Lista ich możliwych zastosowań jest długa – od uszczelniania wanny aż do naprawy spękanego muru. Dobrze mieć je zawsze pod ręką.
Stara podłoga jak nowa - metoda doczyszczająca
Mamy 22 lata doświadczeń biznesowych na rynku polskim, 15 lat w dystrybucji profesjonalnych systemów utrzymania czystości - mówi Arkadiusz Bonder, Ekspert C.T. Service Sp. z o.o. Technika Antypoślizgowa.