Chemia budowlana – lista artykułów
Jaki silikon wybrać?
Wyciskane z praktycznych kartuszy, nowoczesne masy uszczelniające: silikony oraz akryle to materiały, bez których trudno obejść się przy remoncie lub wykańczaniu domu czy mieszkania. Sprawdzają się zarówno w kuchni, łazience, salonie, jak i wielu innych pomieszczeniach. Lista ich możliwych zastosowań jest długa – od uszczelniania wanny aż do naprawy spękanego muru. Dobrze mieć je zawsze pod ręką.
Stara podłoga jak nowa - metoda doczyszczająca
Mamy 22 lata doświadczeń biznesowych na rynku polskim, 15 lat w dystrybucji profesjonalnych systemów utrzymania czystości - mówi Arkadiusz Bonder, Ekspert C.T. Service Sp. z o.o. Technika Antypoślizgowa.
Farba fasadowa
Efekt trwałej i odpornej na warunki atmosferyczne elewacji uzyskamy przy użyciu odpowiednich farb fasadowych. Do tej grupy produktów zaliczają się m.in. preparaty silikatowe.
Jak wznieść ścianę jednowarstwową z betonu komórkowego?
Beton komórkowy to materiał, który nieustannie cieszy się powodzeniem wśród polskich inwestorów. Bardzo dobre parametry termoizolacyjne, w połączeniu z przystępną ceną oraz relatywnie prostą obróbką, pozwalają wykorzystywać ten materiał do wznoszenia – nierzadko samodzielnie – ciepłych ścian jednowarstwowych. O czym warto wiedzieć przed przystąpieniem do prac?
Pierwsza pomoc przy naprawach dekarskich
Niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg czy porywisty wiatr negatywnie wpływają na stan każdego pokrycia dachowego, niezależnie od materiału, z którego zostało ono wykonane. Dlatego też szczególnie istotne są regularne przeglądy i konserwacje.
Lakier odporny na ogień
Nowy lakier uzyskał klasyfikację Cfl (właściwości ogniowe: trudnozapalny) i s1 (wydzielanie dymu), zgodnie z normą PN-EN 13501-1+A1:2010 w zakresie reakcji na ogień.
Tynk dla wymagających pomieszczeń
Wilgoć to prawdziwa zmora prac wykończeniowych. Dlatego w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności względnej stosuje się wyspecjalizowane produkty. Jednym z nich jest odpowiednio dobrany tynk maszynowy.
Czym usunąć piankę montażową z okien?
Zdarza się, że po montażu okien zauważymy resztki pianki montażowej zaschnięte na profilach okiennych. Szczególnie widać to na oknach z wykończeniem kolorowym lub drewnopodobnym.
Tynk na mikroorganizmy
Budynki zlokalizowane w pobliżu lasów, zbiorników wodnych i miejsc o dużej wilgotności są szczególnie narażone na skażenie mikrobiologiczne. Wykańcza się je więc tynkiem o określonych właściwościach.
Gładka strona elewacji
Bogata paleta kolorów i różnorodność struktur stwarzają dziś niezliczone możliwości w zakresie kreowania nawet najbardziej śmiałych fasad. Tynki dekoracyjne mogą obecnie odzwierciedlać wygląd zarówno klinkieru, jak i litego drewna czy granitu, stanowiąc tym samym doskonały sposób na realizację artystycznych koncepcji architektów. Ale zaskakiwać można nie tylko elewacją o niecodziennej strukturze. Niezwykły efekt wizualny można uzyskać wykańczając fasadę… na gładko!