Chemia budowlana – lista artykułów
Zaprawa klejowa średniowarstwowa
Kamień naturalny, obok wielu zalet użytkowych, oferuje szeroki wybór wymiarów, kolorów i struktur. Ponieważ da się go wykorzystać w różnych stylach i łączyć z wszelakimi materiałami wykończeniowymi, praktycznie każdy może znaleźć rozwiązanie najlepiej oddające klimat wymarzonego domu czy mieszkania.
Jak działają sorbenty?
Zapewnienie właściwych warunków magazynowania materiałów niebezpiecznych czy trudnych do usunięcia w przypadku wycieku ma fundamentalne znaczenie dla ochrony środowiska i bezpieczeństwa człowieka. Kluczowe jest także wyposażenie obiektów przemysłowych w odpowiednie środki do szybkiego unieszkodliwiania takich rozlewisk.
Czy chemia może być ekologiczna?
Odpowiedź na to pytanie - choć słowo „chemia” jest naturalnym wrogiem słowa „ekologia” - może być tylko jedna. Chemia MUSI być ekologiczna. Wymagają tego czasy, w których żyjemy, postęp technologiczny oraz… moda.
Styropian nowej generacji
Dzięki specjalnemu surowcowi z dodatkiem grafitu, szary styropian ma nawet o 30% lepszy współczynnik przenikania ciepła od popularnych, białych płyt EPS.
Sposób na elewację bez grzybów i glonów
Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie drobnoustrojów. Te ostatnie potrafią trwale zepsuć wygląd każdej fasady.
Tynk 2 w 1
Jaki rodzaj tynku wybrać? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Zakup wyprawy zależy często od funkcji, jaką ma ona spełniać na ścianie. A gdyby tak połączyć istotne właściwości wybranych grup produktów…?
Pałac w Cieleśnicy odzyskał blask
Dziewiętnastowieczny pałac w Cieleśnicy projektu Antonio Corazzi'ego odzyskał dawny blask. W 2009 roku obiekt został zakupiony przez Barbarę i Dariusza Chwesiuków. Dzięki wieloletnim staraniom nowych właścicieli dziś mieści się w nim hotel, gwarantujący luksusowy wypoczynek w otoczeniu nadbużańskiej przyrody.
Skuteczne gruntowanie podłoży mineralnych
Wodorozcieńczalna emulsja asfaltowo-kauczukowa umożliwia gruntowanie podłoży mineralnych ze szczególnym akcentem położonym na gruntowanie betonów o zmniejszonej nasiąkliwości. Jest też świetnym rozwiązaniem przy wykonywaniu izolacji przeciwwilgociowej czy gruntowaniu podłoża o normalnej nasiąkliwości.
Łączenie jak ze stali
Większość pozornie uniwersalnych uszczelniaczy w rzeczywistości nie zdaje egzaminu trwałości przy zastosowaniu na powierzchniach metalowych. Jednak niedostateczna przyczepność oraz pojawiające się z biegiem czasu uszkodzenia korozyjne to już przeszłość.
Klej do styropianu
Klej do styropianu odpowiada za mocowanie termoizolacji do podłoża, wpływając na trwałość całego systemu elewacyjnego. O wyborze preparatu powinien decydować na pewno rodzaj klejonych powierzchni – ale nie tylko…