Chemia budowlana – lista artykułów
Jak usunąć stare powłoki malarskie?
Usuwanie starych powłok malarskich z mebli czy elementów z metali żelaznych nie jest łatwym zadaniem. Schody zaczynają się, gdy chcemy usunąć farbę ze skomplikowanych powierzchni, np. dekorów oraz trudno dostępnych miejsc – kątów i łączeń. Którą spośród możliwości: opalarkę, papier ścierny czy usuwacz chemiczny, wybrać?
Nieproszeni goście - grzyb i pleśń
Grzyby oraz pleśń lubią atakować nasze domy szczególnie zimą, a wraz z wiosennymi porządkami zabieramy się za ich usuwanie. Zielone plamy, ciemny nalot i nieprzyjemny zapach nie tylko niszczą ściany w domu, ale też źle wpływają na nasze zdrowie.
Niezawodne uszczelnienie każdego budynku
Czołowy producent chemii budowlanej, poszerza swoją ofertę produktów bitumicznych o nową, grubowarstwową masę uszczelniającą.
Montaż płytek
Dostępna wiedza i technologie umożliwiają dostosowanie produktów chemii budowlanej zarówno do wymagających, jak i niezłożonych projektów.
Rynek chemii budowlanej
Rozpoczynające się dziś XIII Targi Grupy PSB są odpowiednim momentem na dokonanie oceny potencjału rynku w nowym sezonie i porównania go z wcześniejszymi latami.
Zastosowanie gładzi szpachlowej ognioodpornej
Niektórych powierzchni nie powinno się pokrywać zwyczajną gładzią. Mowa tutaj o miejscach, które są narażone na działania wysokich temperatur, takich jak komory kominów, przestrzenie znajdujące się nieopodal pieców opalanych drewnem, kominki wbudowane w ścianę oraz obudowy ciepłych kominków szamotowych. W tym wypadku należy postawić na ognioodporną gładź szpachlową.
Tynk tynkowi nierówny
Aby ściany zyskały pożądany wygląd należy dobrać odpowiedni rodzaj zaprawy, dostosowany do podłoża. Warto również pamiętać, że ostateczny efekt wizualny zależy także od faktury tynku i jego barwy.
Piana do zadań specjalnych
Istnieje szczególny rodzaj prac budowlanych, przy których wymagana jest nie tylko trwałość i precyzja, ale i optymalna termoizolacja.
Na ratunek drewnianym powierzchniom
Drewno jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów budowlanych przy konstrukcji tarasów, pomostów, schodów czy balustrad. Jednak narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych, wody oraz zanieczyszczeń powietrza z czasem traci swoje walory dekoracyjne.
Bezbarwny impregnat
Impregnacja jest pierwszą i bardzo ważną czynnością, która poprzedza nałożenie środka powierzchniowego tworzącego powłokę dekoracyjną.