Chemia budowlana – lista artykułów
Uszczelnianie o różnych właściwościach
Prace remontowo-naprawcze związane z uszczelnianiem i klejeniem to niemal codzienność zarówno profesjonalistów, jak i domowych majsterkowiczów. Niestety różnorodne typy podłoża i warunki stosowania sprawiają, że nie każdy preparat sprawdza się tak samo dobrze we wszystkich zadaniach.
Tynk silikonowy
Dzięki zawartości najwyższej jakości środków wiążących i absorberów promieniowania tynk, stanowiący zewnętrzną warstwę wykonanej termoizolacji, tworzy na niej solidną, trwałą i barwną powłokę.
Zrównoważona architektura w nowym świetle
Systemy przeszkleń fasadowych pozwalają na tworzenie nowoczesnych, często nawet wizjonerskich projektów budynków. Koniecznym wymogiem w tego typu realizacjach jest zapewnienie odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej.
Specjalistyczny zestaw do lutowania twardego
Lutowanie twarde pozwala uzyskać silne i stabilne połączenie dyfuzyjne w niskiej temperaturze, bez konieczności wymieszania lutu z materiałem rodzimym.
Jak lakierować podłogę?
Aby uzyskać maksymalne zabezpieczenie oraz odporność mechaniczno-chemiczną na powierzchnie posadzki drewnianej należy w sumie nałożyć 300 ml/ m² lakieru, nie zależnie od ilości warstw. Należy jednak podkreślić, że najlepsze efekty uzyskuje się przy dwuwarstwowym systemie lakierowania z nakładem 150 ml/ m² dla pojedynczej warstwy z wykonanym szlifem międzywarstwowym przed ostatnią warstwą.
Szerokie zastosowanie masy szpachlowej
Właściwe przygotowanie podłoża to bardzo ważny etap malowania ścian i sufitów. Zapewnia późniejszą skuteczność, estetykę i trwałość krycia farbą.
Skuteczna ochrona łożysk
Większość kupowanych przez nas przedmiotów nie powstałyby bez wykorzystania silników elektrycznych. Szacuje się, że na świecie zakłady produkcyjne używają ponad 700 milionów silników elektrycznych. Większość z nich pracuje w trudnych warunkach eksploatacyjnych, którym towarzyszą wysokie prędkości, temperatury oraz ciśnienia. Tak wymagające środowisko pracy sprzyja przyśpieszonemu zużyciu silnika i awariom, a to z kolei może zachwiać wynikami finansowymi firmy. Dlatego wybór smarów zapewniających niezawodną i długą pracę silnika można określić mianem strategicznej decyzji.
Ochrona drewnianych poręczy
Drewniane balustrady i poręcze w domu dodają wnętrzom elegancji, przykuwają wzrok i … asekurują. Aby spełniały swoją funkcję należy o nie dbać: pielęgnować, konserwować, a w wyjątkowych przypadkach przeprowadzić prace renowacyjne. Przedstawiamy jak krok po kroku odrestaurować balustrady z naturalnego surowca.
Ochrona przed wilgocią
Właściwe zabezpieczenie pomieszczeń przed niepożądanym działaniem wilgoci zagwarantuje nowoczesny system hydrolizacji wewnętrznej składający się z trzech grup produktów – gruntu, specjalistycznych taśm uszczelniających oraz folii w płynie.
Materiały odporne na niepogodę
Utrzymująca się umiarkowana wilgotność oraz brak opadów deszczu i śniegu oraz względnie wysoka temperatura późną jesienią sprzyjają wydłużeniu sezonu budowlanego o kilka tygodni, kontynuowaniu już zainicjowanych lub rozpoczęciu kolejnych inwestycji.