Chemia budowlana – lista artykułów

Budowa tarasu wentylowanego. Jak zabezpieczyć płytki na wspornikach przed wilgocią?

Opady, promieniowanie UV i inne szkodliwe czynniki atmosferyczne znacząco przyspieszają degradację powierzchni betonowych. Dlatego tak ważna jest odpowiednia izolacja przeciwwodna i przeciwwilgociowa, szczególnie w przypadku tarasów i balkonów tzw. wentylowanych, czyli pokrytych płytkami na wspornikach. Jak wykonać taką ochronę? Co grozi niezabezpieczonym powierzchniom?

Zaprawa klejowo-szpachlowa w technologii żelowej - łatwa obróbka i aplikacja przyspiesza wykonywanie prac

Mówiąc o systemie ocieplenia często skupiamy się zarówno na materiale termoizolacyjnym, jak i warstwie dekoracyjnej, zostawiając z tyłu temat zaprawy klejowo-szpachlowej. Jednak to właśnie ona wpływa na trwałość i jakość rozwiązania. Warto więc wybierać rozwiązania najwyższej jakości.

Szlachetne wykończenie parkietu - olejowanie

Dziś do urządzania wnętrz podchodzimy z większą świadomością. Wybieramy naturalne i odnawialne materiały, a otaczająca nas domowa przestrzeń staje się kojącą oazą dla zmysłów. Nieodłącznym elementem takich aranżacji jest olejowany parkiet. Nowa linia ekologicznych olejów do parkietów Magic Oil marki Pallmann z dodatkiem oleju konopnego i naturalnych wosków to idealne zwieńczenie podłóg z unikatową duszą.

Najłatwiejsze przygotowanie zaprawy betonowej - wszystko w jednym worku

Czy możesz sobie wyobrazić beton, z którym przygotowanie zaprawy odbywa się bez rozrywania worka, a po pracy nie trzeba wywozić i utylizować opakowań? Choć brzmi to futurystycznie, to właśnie staje się realne za sprawą innowacyjnej technologii pakowania zastosowanej w nowym betonie Baumit ALL IN Beton B25. Od teraz nie musisz wysypywać zawartości z worka, po prostu wrzucasz całość do betoniarki lub pojemnika do mieszania, a opakowanie rozpuszcza się podczas mieszania z wodą.

Farba do zadań specjalnych, z jonami srebra, które zabezpieczają malowaną powierzchnię przed rozwojem wirusów i bakterii

Specjalistyczna farba Tikkurila Argentum Plus 20 inaktywująca wirusy i bakterie to rozwiązanie odpowiadające na specyficzne potrzeby m.in. służby zdrowia. Jest ona przeznaczona do malowania ścian i sufitów w pomieszczeniach wymagających utrzymania wysokiego poziomu higieny. Dzięki zawartości aktywnych jonów srebra wykazuje działanie przeciwdrobnoustrojowe, a w rezultacie zapobiega namnażaniu się mikroorganizmów. Jest przy tym odporna na zmywanie i szorowanie na mokro, w tym także z użyciem szpitalnych detergentów, zachowując swoje właściwości estetyczne i przeciwdrobnoustrojowe.

Zwiększanie efektywności na budowie - jak profesjonalna chemia budowlana przyśpiesza proces budowy?

Żeby zgodnie ze sztuką budowlaną wykończyć ściany i sufity, potrzeba sporych umiejętności, lecz równie ważne jest to, by korzystać z profesjonalnej chemii budowlanej. Przyśpiesza proces budowy, zwiększając efektywność i zapewniając doskonałe efekty pracy!

Mieszanki silikonowe - Czym są i jakie jest ich zastosowanie?

Z pewnością niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale mieszanki silikonowe są powszechnie stosowane we wszelkich metodach przetwórczych. Wykonywane w różnych wariantach mieszanki kauczuku silikonowego mają bardzo wiele zastosowań i wykorzystywane są między innymi w przemyśle spożywczym, samochodowym, czy elektrycznym.

Jaki impregnat do drewna będzie najlepszy?

Połączenie wysokiej ochrony drewna i troski o środowisko naturalne to wyróżniki nowej receptury oleju do drewna. Przy utrzymaniu najwyższej jakości i skuteczności produktu, w jego formule 75% całkowitej zawartości węgla organicznego zostało zastąpione składnikami pochodzenia roślinnego, co stanowi ok. 18% w odniesieniu do całego składu produktu. Olej tworzy niezwykle trwałą powłokę i skutecznie zabezpiecza drewno przed promieniowaniem UV oraz zmiennymi czynnikami atmosferycznymi. Wraz z nową formułą rozszerzona została paleta kolorystyczna oleju - jest dostępny nie tylko w czterech gotowych odcieniach, ale także w szerokiej gamie 39 kolorów w opcji barwienia.

Wpływ środków używanych w izolacjach na korozję rur

Jedno z najważniejszych zastosowań pianek syntetycznych dotyczy izolacji termicznej. Ma ona minimalizować straty przy przepływie, dystrybucji czy magazynowaniu ciepła i zimna, a także zapobiegać kondensacji. Do tego typu zastosowań opracowano więc pianki sztywne takie jak poliuretan, półsztywne jak polistyren czy polipropylen, a także elastyczne - polietylen czy elastomery gumowe. Które ze środków porotwórczych do spieniania tego typu materiałów będą najbardziej odporne na korozję?

Czym jest piana montażowa?

Pianę montażową wykorzystuje się w różnych pracach budowlanych. Może być stosowana przy montażu parapetów, okien i drzwi, podczas którego umożliwia uszczelnianie otworów i zwiększa izolacyjność termiczną oraz akustyczną. Wykorzystuje się ją także w izolacji cieplnej dachów, ścian, stropów, a także centralnego ogrzewania czy sieci wodnych i kanalizacyjnych. Jej użycie usprawnia również uszczelnianie rur i instalacji. W poniższym artykule przedstawiamy kilka ważnych faktów o pianach montażowych oraz podpowiadamy, jakie rodzaje pianek wybrać do konkretnych prac!


Stron: 92 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  3 4 5 6 7  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19451 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 227

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >