Cienkowarstwowy tynk mineralny

Cienkowarstwowy tynk mineralny

Z nadejściem sezonu, fira kompleksowo rozszerza możliwości wykończeniowe w ramach swojego portfolio. Obok nowych farb wewnętrznych, wiosenną nowością w asortymencie łódzkiego producenta jest – cienkowarstwowy tynk mineralny oparty na kruszywie dolomitowym, którego właściwości m.in. usprawniają prace wykończeniowe. Czytaj dalej

Specjalnie dobrane i wyselekcjonowane mieszanki kruszywa dolomitowego sprawiają, że CERMIT ND uzyskuje doskonałe właściwości, przekładające się na parametry robocze i użytkowe  oraz trwałość i estetykę elewacji po zakończeniu prac. Bardzo dobra przyczepność do podłoża w trakcie aplikacji pozwala na absolutne zredukowanie strat materiałowych, a plastyczna struktura tynku usprawnia fakturowanie – stworzenie równomiernej, powtarzalnej faktury baranka i ewentualne malowanie.

 

- Wybitne cechy CERMITU ND, uzyskane dzięki kruszywu dolomitowemu, docenią zarówno fachowcy, na etapie przeprowadzania prac, jak i inwestorzy, w trakcie użytkowania obiektu wykończonego naszym tynkiem – mówi Dominika Sumisławska-Subko, Kierownik Grupy Produktowej w firmie ATLAS. – Ponadto, wzbogacona polimerami mieszanka kruszywa oraz białego wysoko-gatunkowego cementu sprawia, że powłoka stworzona przez tynk jest wyjątkowa twarda i wytrzymała. Zawarte w masie specjalne mikrowłókna wzmacniają dodatkowo jej strukturę.


Czytaj również: Szybkowiążąca szpachla renowacyjna

 

Nowy tynk, tworząc lekką i wytrzymałą wyprawę tynkarską, stanowi doskonałe dekoracyjne  i ochronne wykończenie systemu ociepleń domów jedno- i wielorodzinnych oraz budynków użyteczności publicznej (termoizolowanych styropianem, XPS lub wełną mineralnej). ATLAS  w szczególności poleca go jako warstwę wykończeniową na obiektach znajdujących się w pobliżu zbiorników wodnych i terenów zielonych, na terenach o zwiększonej wilgotności powietrza, a więc domów narażonych na osadzanie się glonów i grzybów. Niska nasiąkliwość i wysokie pH tynku (~12), uniemożliwiają rozwój korozji biologicznej, tym samym zapobiegając uszkodzeniom powierzchni i nieestetycznym wykwitom.

 

 

Co więcej, wykończenie budynku CERMITEM ND ułatwia utrzymanie fasady w czystości. Tynk nie przyciąga kurzu, brudu, pyłków roślin i zanieczyszczeń pochodzących ze spalin. Jest również odporny na agresję chemiczną (detergenty, szkodliwe substancje obecne w wodzie opadowej). Dodatkowo, ATLAS CERMIN ND jest zalecany jako wykończenie zewnętrznych ścian obiektów, których konstrukcja (zastosowane w ramach przegród materiały budowlane) lub przeznaczenie, wymagają zachowania wysokiej paroprzepuszczalności, czyli: starych budynków, krytych pływalni, kuchni, chłodni, suszarni, łaźni, pralni czy sal gimnastycznych. Atutem w zakresie bezpieczeństwa jest także całkowita niepalność materiału – produkt wraz z wełną mineralną tworzy niepalny system izolacji cieplnej ścian.

 

Czytaj również: W jakim kierunku zmierza rynek pierwotny?

 

CERMIT ND jest dostępny w czterech wersjach różniących się kolorem i grubością kruszywa  fakturującego (1,5 lub 2mm), umożliwiając tym samym swobodne dostosowanie wykończenia do otaczających barw lub innych elementów na fasadzie (klinkieru, kamienia, cegły, drewna). Śnieżnobiała wersja tworzy powierzchnię, której nie musimy dodatkowo malować. Ściany otynkowane wersją wymagającą nałożenia powłoki malarskiej, wykończymy, np. silikonową modyfikowaną farbą elewacyjną ATLAS SALTA, dostępną w 400 kolorach w ramach palety SAH. Produkt jest dostępny w sprzedaży od drugiej połowy marca br., w opakowania 25kg.

Źródło: Biuro prasowe ATLAS / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19396 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 325

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >