Co należy wiedzieć o biokominkach

Co należy wiedzieć o biokominkach

Czy nie marzycie o tym, żeby w coraz chłodniejsze dni, gdy za oknem przejmujący wiatr i szaruga lub śnieżyca, zaszyć się w wygodnym fotelu, okryć ciepłym pledem, do ręki wziąć interesującą lekturę, na stoliku nieopodal postawić lampkę ulubionego trunku, z głośników naszego odtwarzacza usłyszeć spokojną, relaksującą muzykę, rozpalić ogień w kominku... no właśnie - tutaj projekcja dla niektórych się kończy ponieważ większość uważa, że mieszkając w bloku nie może mieć kominka… Czytaj dalej

 

Otóż nic bardziej mylnego! Od kilku lat na polskim rynku dostępne są biokominki.  Czym są? Jakie mają zastosowanie?  Gdzie są dostępne? Poniżej postaram się odpowiedzieć na te pytania. Szczerze namawiam do zastanowienia się nad inwestycją w te czarodziejskie urządzenia, które pozwalają nam cieszyć się bliskością i ciepłem naturalnego ognia. Prosta obsługa polegająca jedynie na napełnieniu palnika biopaliwem i podpaleniu (sam decydujesz jak długo ma płonąć), brak popiołu i dodatkowej obsługi po użytkowaniu biokominka jest kolejnym jego atutem.

 

Czytaj również: Nastrojowe kominki na święta

 

 

Wielu klientów mówi mi podczas rozmów telefonicznych jak i osobiście o rozterkach jakie im towarzyszą przed dokonaniem decyzji - bo to nowość, bo nie wiadomo jak się sprawdzi, bo nieznane, bo rodzina i znajomi odradzają... Efekt po nabyciu jest jeden - jakże miło słyszeć w słuchawce to magiczne słowo – dziękuję. I tu z reguły następuje opowiadanie jak wyglądały twarze tych wszystkich, którzy im odradzali - podziw, zazdrość, ale i gratulacje dla odwagi.


 

Czym więc jest biokominek?

Biokominek jest innowacyjną konstrukcją do zastosowania wewnątrz pomieszczeń posiadających tradycyjny system wentylacji (np. okna). Nie wymaga komina do odprowadzania spalin ponieważ są to kominki bez komina. Możliwe jest także wbudowanie wkładu w klasyczne kształty kominków. Połączenie prostej formy z nowoczesną stylistyką tworzy przytulną atmosferę i znacznie podnosi walory estetyczne pomieszczenia. Jest to zasługa występowania prawdziwego, dynamicznego, bo żywego ognia. Na rynku znajduje się wiele modeli biokominków – stojące, wiszące, do zabudowy, z różnymi rodzajami palników o różnych pojemnościach i kształtach palenisk więc każdy z pewnością znajdzie odpowiedni model dla siebie.

 

Czytaj również: Kominek zajmujący minimalną powierzchnię wnętrza

 

 

Biokominek jest również wydajnym źródłem ciepła i jednocześnie może być atrakcyjnym uzupełnieniem standardowego systemu grzewczego. W tradycyjnych kominkach do 60% energii cieplnej jest wyprowadzane na zewnątrz pomieszczenia przez komin - w biokominku całe ciepło pozostaje w pomieszczeniu. Tradycyjne systemy grzewcze wysuszają powietrze, a w związku z tym obniżają komfort wdychanego powietrza. Skład biopłynu (bioetanol) jest odpowiednio dobrany, przez co produktem jego spalania jest para wodna oraz dwutlenek węgla. Para wodna powoduje zwiększenie wilgotności w pomieszczeniach, co jest zjawiskiem bardzo korzystnym, a zawartość dwutlenku węgla nie jest niebezpieczna.

 

 

W sprzedaży znajdują się także biokominki do zastosowania na zewnątrz naszych domów np. w ogrodach i na tarasach. Architekci krajobrazu potrafią wkomponować je także w sąsiedztwo kaskad i oczek wodnych.  Na co należy zwrócić uwagę decydując się na zakup biokominka? Najważniejszym elementem każdego biokominka jest palnik, dlatego też przed zakupem należy dopytać się sprzedawcy o jego budowę, szczelność, a także o certyfikaty bezpieczeństwa.

 

Czytaj również: Kominki elektryczne tanie w eksploatacji

 

 

Duże zainteresowanie biokominkami znacznie  wpłynęło na zwiększenie ich producentów i dystrybutorów. Obecnie na rynku mamy bardzo szeroki wybór nie tylko biokominków, ale również palników (kubeczkowe, kwadratowe, wąskie, szerokie, bardziej lub mniej pojemne, z paleniskami w kształcie linii prostej lub fali, czarne, w wersjach Inox, na żel, na biopłyn, itd.). Jaki więc wybrać? Jak dobrać palnik do naszego pomieszczenia? Te i wiele innych informacji przeczytają Państwo w kolejnym artykule.

 

 

Źródło: Polskie Biokominki / budnet.pl
Autor: Dariusz Barylski

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • suszarki łazienkowe (do ręczników itp.) Liczba postów: 59 Grupa: Najnowsze t... W przypadku małych łazienek, gdzie przestrzeń na podłodze jest ograniczona, suszarka ścienna stanowi efektywny sposób na oszczędność miejsca. Montaż na ścianie....
  • Meble na wymiar Warszawa Liczba postów: 2 Grupa: Ciekawe pom... Cześć, mam trudny układ mieszkania i szukam mebli na wymiar. Warszawa i okolice. Czy ktoś może polecić dobrą firmę, która się tym zajmuje?
  • aranżacja sypialni Liczba postów: 537 Grupa: Najnowsze t... Karta lokalu stanowi perfekcyjnie dopracowane kompendium wiedzy o mieszkaniu. Obejmuje wymiary, aranżacje, a także kluczowe aspekty techniczne. Dzięki niej łatw...
  • Jak dobrać akcesoria do łazienki? Liczba postów: 242 Grupa: Wnętrza Browse free classified ads or post free adult ads in categories like call girls and escorts. Call Girl Service Sohna Road Call Girl Service Sushant Lok Call Gir...
  • Stół - nierozkładany czy rozkładany? Liczba postów: 203 Grupa: Ciekawe pom... Nie wiem, czy dziś się jeszcze używa rozkładanych stołów, fajnie taki mieć, ale ile jest takich sytuacji, że będzie nam potrzebny? Jedna w roku?

Ostatnio na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19407 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 188

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >