Co warto wiedzieć o podłogach?

Co warto wiedzieć o podłogach?

Kiedy wejdziemy do dowolnego budynku, fakt iż pod stopami mamy posadzkę, albo podłogę jest czymś oczywistym, nie wymagającym większej analizy. Kiedy jednak przychodzi remont, albo budowa nowego domu, okazuje się że mamy do czynienia z niezwykle rozległą dziedziną. W gruncie rzeczy każdy plac budowy i każdy remont to swoiste pole minowe, a gwarancją bezpieczeństwa są tu przede wszystkim wyczerpujące informacje na temat technologii, zrozumiałe zarówno dla laika, jak i profesjonalisty. To dlatego znawcy rynku produktów i usług budowlanych często posługują się powiedzeniem „zadowolony Klient to Klient świadomy”. Czytaj dalej

O podłogach słów kilka 

Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła „systemy podłogowe” już na pierwszej stronie wyników pojawi się firmowa witryna marki Weber oraz kilka innych, z prezentacjami jej produktów. Można też wpisać frazę „specjalistyczne systemy podłogowe” lub „produkty chemii budowlanej związane z podkładami podłogowymi i posadzkami”. Okaże się że jest w czym wybierać. Kompleksowa oferta systemów podłogowych Weber to nie tylko produkty ale i technologie budowlano-remontowe stworzone dla jak najłatwiejszego wykonania trwałych i doskonałych jakościowo podkładów, podłóg i posadzek przemysłowych. 

 

Po pierwsze - beton 

Przystępując do prac z podłogą, z góry wiadomo czy na końcu kładziona będzie wykładzina, parkiet, czy płytki. Do tego i do przeznaczenia pomieszczenia dobiera się rozwiązania – odpowiednie pod względem przede wszystkim ekonomicznym i materiałowym. Oczywiście, każdemu zależy na wieloletniej funkcjonalności. Dlatego Weber cieszy się na rynku opinią marki konkurencyjnej zarówno jakościowo, jak i cenowo. 

 

Co warto wiedzieć o podłogach?

 

Czytaj również: Przygotowanie podłoża z masy samopoziomującej pod podłogę z desek

 

Podłoga to zazwyczaj kilka warstw. Najwyższą stanowi posadzka, niższe wiążą się z wymaganiami technicznymi i warunkami środowiska pod sobą. Co to znaczy? Na przykład podłoga na gruncie, albo nad piwnicą uzupełnia izolację termiczną i wodną oraz wymaga odpowiedniego uszczelnienia by zabezpieczać przed wilgocią. Od przewidywalności wykonawcy i od jakości produktów zależy grubość wylewki i typ podkładu. A podstawą, lub podłożem budowanej podłogi na ogół jest beton. Klasa i jakość betonu oraz rodzaj zastosowanego zbrojenia, decydują o trwałości posadzki, przy czym współczesne standardy mają wobec systemów podłogowych konkretne wymagania. Do rekomendowanych rozwiązań należy więc stosowanie makrowłókien kopolimerowych FIBRE HG54 lub makrowłókien kopolimerowych FIBRE HG25, zamiast zbrojenia stalowego. 

 

Darujmy sobie szczegóły techniczne oczyszczania betonu (śrutowanie!). Po jego dokonaniu konieczne jest wyrównanie, ponieważ nawet jeśli powierzchnia wydaje się gładka są na niej wgłębienia sięgające nawet 2 mm. Kto widział kiedyś bluszcz porastający gładką ścianę, rozumie o jakich zagrożeniach mówimy. Żeby je zniwelować, możemy sięgnąć po szpachlówkę epoksydową z żywicy weber.tecEP10. Dlaczego akurat po nią? Ponieważ zawiera suchy piasek kwarcowy o ziarnach dostosowanych rozmiarem do głębokości zagłębień. Co dalej? 

 

Podłoga, czyli idealne poziomowanie 

Kolejną warstwą podłogi są na ogół masy samopoziomujące takie jak weberfloor 4025. Ma ona doskonałą rozlewność - samoistnie rozkłada się na powierzchni, idealnie się poziomuje, szybko się wiąże i schnie. Trzy godziny od wyrównania powierzchni można już układać na niej płytki albo panele – będzie twarda i idealnie gładka. 

 

Co warto wiedzieć o podłogach?

 

Czytaj również: Jak odnowić betonową posadzkę?

 

Opisywana masa jest bardzo wytrzymała, świetnie się sprawdza przy wyrównywaniu podłoży przygotowywanych pod drewniany parkiet, lub podłogę z desek egzotycznych, ma przy tym dość szeroki zakres zastosowania, do 10 mm. Dodatkowy atut - chemicznie wiąże wodę, w 100 procentach! Jest przy tym odporna na ruch mebli na kółkach i często znajduje zastosowanie przy wygładzaniu jastrychów z ogrzewaniem podłogowym. A skoro jesteśmy przy jastrychach… 

 

Jastrych, a może szlichta? 

Szlichta jest posadzką bez-spoinową albo podkładem podłogi z płyt prefabrykowanych, zamiennie używa się nazwy jastrych. Wystarczy niewielka warstwa, która pod materiałem wierzchnim będzie swobodnie pracować pod obciążeniem, aczkolwiek zadaniem głównym jakie ma jastrych jest wypoziomowanie lub wyrównanie powierzchni. We współczesnym budownictwie najczęściej stosuje się jastrychy cementowe, anhydrytowe (gipsowe), emulsyjno-bitumiczne i asfaltowe. Każdy typ jastrychu ma swoje uwarunkowania, ale ponieważ jest to jeden z mocniejszych podkładów pod podłogi, musi mieć swoją uniwersalną reprezentację. W tej sytuacji propozycją marki Weber jest weber.floor FLOW, czyli jastrych cementowy, zbrojony włóknami polipropylenowymi. Ma on wszechstronne zastosowanie w całej branży budowlano-remontowej. Dobrze się sprawdza w dziedzinie podkładów pod płytki ceramiczne i kamienne, panele czy wykładziny dywanowe. Może pełnić rolę warstwy rozdzielającej dla folii lub papy, izolacji akustycznej oraz warstwy z ogrzewaniem podłogowym. Według fachowców weber.floor FLOW znacznie przyspiesza prace, ponieważ nie wymaga zacierania ani szlifowania powierzchni. Na uwagę zasługuje to, że znajduje zastosowanie w wilgotnych pomieszczeniach takich jak pralnie i łazienki. A skoro jesteśmy przy wilgoci, zwróćmy uwagę na rozwiązania marki Weber, które są odpowiedzią na zagrożenie wilgocią. 

 

Czytaj również: Jakie najwyższe standardy spełniają obecnie posadzki w nowoczesnych zakładach rybnych?

 

Co warto wiedzieć o podłogach?

 

Jedno słowo: hydroizolacja 

Każdy obiekt musi radzić sobie z problemem wód gruntowych, opadów atmosferycznych i absorpcją wilgoci z atmosfery. Systemy hydroizolacyjne neutralizują obecność wody, wśród wielu rozwiązań na uwagę zasługuje hydroizolacja bitumiczna. Masy bitumiczne stosuje się jako bez-spoinową i szczelną ochronę. Jeśli chodzi o ofertę marki Weber na uwagę zasługuje izolacja weber.tec Superflex, którą można stosować przy niesprzyjającej pogodzie. Jest odporna na starzenie się oraz agresywne substancje chemiczne, cieszy się powodzeniem jako izolacja części zewnętrznej różnego typu budowli i ich części stykających się z gruntem (fundamenty, ściany piwnic i stropy konstrukcji podziemnych). 

 

Nie tylko systemy podłogowe 

Stare powiedzenie mówi, że nie można spaść z podłogi. A reszta? Jak mawiają wykonawcy - resztą zajmie się Weber. Powyższe prezentacje rozwiązań nie wyczerpują tematu, więcej informacji można znaleźć na naszej firmowej witrynie www. Warto pamiętać, że marka Weber to nie tylko podłogi, ale także profesjonalne rozwiązania w dziedzinach ocieplania ścian, tynków elewacyjnych i dekoracyjnych, farb, płytek ceramicznych i kamiennych, zapraw technicznych i wielu innych. Technologia dostarczana przez naszą markę, jest w tej chwili dostępna w sześćdziesięciu krajach na całym świecie. 

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • nowoczesne łóżko Liczba postów: 214 Grupa: Najnowsze t... A co powiesz na te modele https://madar24.pl/meble/lozka/lozka-200 x200/? Estetyczne i funkcjonalne. Nowoczesny design pasujący do każdej aranżacji, duża powierz...
  • Meble metalowe do domu Liczba postów: 40 Grupa: Ciekawe pom... Jeżeli chodzi o mnie, to zdecydowałem się skorzystać z oferty polecanej mi firmy Royal Factory - producent mebli biurowych , która zajmuje się projektowaniem, p...
  • Higiena w parze ze zdrowiem Liczba postów: 12 Grupa: Wnętrza To doskonały artykuł dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej o operacji zaćmy https://www.fit.pl/zdrowie/jak-przebiega -operacja-zacmy/20830 Opisuje przebieg....
  • Żelazko - prasowanie może być przyjemnością! Liczba postów: 7 Grupa: Wnętrza Prasowanie ma wiele zalet. Przede wszystkim poprawia wygląd ubrań, co jest szczególnie ważne w sytuacjach formalnych. Gładkie ubrania dają wrażenie schludności....
  • Jak dobrać akcesoria do łazienki? Liczba postów: 234 Grupa: Wnętrza Browse free classified ads or post free adult ads in categories like call girls and escorts. Call Girl Service Sohna Road Call Girl Service Sushant Lok Call Gir...

Ostatnio na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19393 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 320

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >