Czas na budownictwo eventowe

Czas na budownictwo eventowe

Tymczasowe konstrukcje są coraz częściej wykorzystywane w branży eventowej. Dzięki nim można stworzyć nieszablonową przestrzeń w pełni dopasowaną do wymagań i oczekiwań organizatorów imprezy. Czytaj dalej

 

Firma Neptunus, podczas ostatnich międzynarodowych targów lotniczych w Farnborough, zaprezentowała swoje najnowsze osiągnięcie – trzykondygnacyjny obiekt tymczasowy.

 

Pierwsze demontowalne konstrukcje dla branży eventowej były prostymi namiotami, które miały chronić uczestników imprez przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Jednak wraz z rozwojem technologii zaczęły powstawać zaawansowane obiekty, które można dowolnie modelować, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, dostosowując do charakteru imprezy. Firma Neptunus poszła jednak o krok dalej i zaproponowała hale wyposażone w półpiętra, a także typowe, piętrowe obiekty. Struktury Evolution powstają z modułów, a dach wznoszony jest za pomocą systemu hydraulicznego, dzięki czemu obiekt może być gotowy nawet w ciągu kilku dni. Najnowsze osiągnięcie firmy to tymczasowy obiekt składający się z trzech kondygnacji. Pozwala to na znaczne zwiększenie powierzchni użytkowej, jeśli teren przeznaczony na obiekt jest ograniczony.

 

 

 

Czytaj również: Duże zainteresowanie ofertą mieszkań i domów

 


Konstrukcje dostosowane do potrzeb i wymagań


Modułowa konstrukcja pozwala na zaprojektowanie całego obiektu zgodnie z potrzebami organizatorów wydarzenia. Możliwość instalacji przeszklonych ścian i tarasów bardzo dobrze sprawdza się na eventach dla lotnictwa. Z tego rozwiązania skorzystała firma Thales Group, działająca w branży lotniczej i przemyśle obronnym, która uczestniczyła w targach połączonych z pokazami lotniczymi w Farnborough w dniach 14-20 lipca 2014. Na zlecenie Thales Group, Neptunus wybudował trzykondygnacyjny obiekt o powierzchni 1600 m2, który pełnił rolę centrum biznesowego, hali wystawienniczej oraz obserwatorium, z którego goście podziwiali popisy pilotów. Całość konstrukcji miała ponad 13 metrów wysokości, dzięki czemu zapewniła doskonały widok z tarasu na płytę lotniska, skąd startowały samoloty biorące udział w pokazach.

 

 

Czytaj również: Przebudowa dawnego Centralnego Domu Towarowego w Warszawie

 


Bistro i taras widokowy na trzeciej kondygnacji


Zaletą tymczasowych obiektów jest możliwość dowolnej aranżacji. Do takiej konstrukcji można podłączyć sanitariaty, ogrzewanie czy też klimatyzację, tworząc wnętrze dostosowane do potrzeb wydarzenia. W czasie targów w Farnborough na parterze obiektu zorganizowano centrum wystawowe, pomieszczenia biurowe i miejsce dla prasy. Pierwsze piętro stanowiła strefa cateringowa dla gości VIP, a na kolejnym, połączonym z tarasem, powstał koktajl bar, z którego można było oglądać pokazy.


Trzykondygnacyjny obiekt powstał w krótkim czasie, został wyposażony w izolowane ściany i dwuwarstwowe pokrycie dachowe wypełnione powietrzem, co sprawiło, że stał się jeszcze bardziej energooszczędny i przyjazny dla środowiska. Dzięki takim rozwiązaniom każdy event może mieć niepowtarzalny charakter i na długo pozostać w pamięci jego uczestników.

 

 

Źródło: lewispr / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19417 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 149

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >