Czerń w kuchnii

Czerń w kuchnii

Styl industrialny, pomimo inspiracji fabrycznym chaosem i przemysłową surowością, pozwala tworzyć wnętrza zaskakująco spójne i uporządkowane. Ich prostotę oraz klasę podkreśla czerń, która doskonale komponuje się z minimalistycznym wystrojem postprzemysłowej aranżacji.

 

Czerń kocha industrialne wnętrza. Z wzajemnością!

 

Wnętrza w stylu przemysłowym nastawione są na zachowanie duszy i klimatu postfabrycznych konstrukcji i zaadaptowanie ich na potrzeby mieszkaniowe. W stylu industrialnym najbardziej liczy się kreatywność oraz indywidualne podejście do aranżowanej przestrzeni, w której kolor czarny powinien odgrywać niebagatelną rolę.

 

 

Czytaj również: Jak wybrać tani blat kuchenny?

 

Industrialny klimat czerni


Styl industrialny najlepiej prezentuje się w przypadku mieszkań o dużym metrażu. Lokale z wysokimi stropami w starych kamienicach czy wielkomiejskie lofty tworzą doskonałą bazę do kreowania industrialnych aranżacji. Wnętrza takie z wyglądu przypominają przedwojenne hale produkcyjne, warsztaty albo magazyny, w których ściany i podłogi zdają się być nietknięte od momentu budowy budynku. W obszernych, wielkoformatowych wnętrzach doskonale prezentuje się kolor czarny, który stosować można z rozmachem bez obaw o optyczne zmniejszenie powierzchni. Lakierowane fronty szafek o głęboko czarnej barwie podkreślają nowoczesny charakter wnętrza i stanowić będą mocny akcent dodający mu wyrazistości. Styl industrialny pełnymi garściami czerpie z możliwości, jakie dają naturalne surowce: nie tylko beton i szkło, ale także różne rodzaje kamienia. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie w formie blatów kuchennych czarnych płyt z konglomeratu kwarcowego. Najnowszym trendem są blaty kwarcowe TECHNISTONE, wzbogacane kawałkami zwierciadeł, jak Starlight Black lub zawierające delikatnie połyskujące drobinki kwarcu, np. Gobi Black. Taka powierzchnia rozprasza światło, dodając surowej aranżacji dynamiki i blasku. Migotliwe i gładkie powierzchnie o czarnej barwie dobrze wyglądają zestawione z elementami wykończenia o kontrastowej fakturze, np. chropowatymi betonowymi ścianami lub kamiennymi posadzkami. Ich chłodna kolorystyka oraz surowy wygląd doskonale łączy się z głęboką czernią tworząc wyważoną i spójną kompozycję. Elementem, który ociepli tak zaaranżowane postindustrialne wnętrze może być naturalne drewno. Masywne, lite bale wkomponowane w czarne elementy wyposażenia równoważą je kolorystycznie i wprowadzają harmonię do wnętrza sprawiając, że będzie się ono wydawać bardziej przytulne. Dodatki i elementy dekoracyjne we wnętrzach industrialnych stylistyką powinny nawiązywać do ich nowoczesnego charakteru. Pożądane są więc masywne lampy z grubej blachy, ozdoby ze stali nierdzewnej lub aluminium, które swoim wyglądem przypominać będą o postprzemysłowej historii lokalu.

 

Czytaj również: Dwie kuchnie w jednym domu

 

Źródło: echopr / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19417 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 122

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >