Czujniki zamknięcia okien

Czujniki zamknięcia okien

Czujniki zamknięcia, zwane potocznie kontaktronami, to nowoczesny mechanizm ostrzegania przed próbą włamania. W oparciu o to rozwiązanie firma Winkhaus, lider na rynku zabezpieczeń stolarki otworowej, opracowała rewolucyjny system activPilot Control RFID. Czytaj dalej

 

Jest to przełom w  monitoringu okien, pierwsze zastosowanie technologii fal radiowych w tej dziedzinie. Rozwiązanie to zostało opatentowane przez firmę Winkhaus. Kontaktrony to niewielkie czujniki zamknięcia, umieszczone na ramie okien lub drzwi balkonowych. Ich największą zaletą jest ostrzeganie przed próbą włamania, zanim niepożądana osoba zdoła wtargnąć do środka. 

 

Wielka technologia w miniaturowym wydaniu

Maksymalny poziom bezpieczeństwa, który zapewnia nam activPilot Control RFID, wynika z bezstykowej transmisji danych między skrzydłem a ramą. Montowany na skrzydle nadajnik (transponder) współpracuje bezdotykowo z czujnikiem (odbiornikiem) znajdującym się na ramie okna. Transmisja danych między nimi odbywa się za pomocą indywidualnego kodu. Podczas zamykania oraz ryglowania skrzydła okiennego czujnik rozpoznaje transponder, po czym przekazuje sygnał identyfikacji do centrali alarmowej.

 

Czytaj również: Kostka rozsyłająca Internet po całym domu

 

Podczas próby otwarcia okna za pomocą innego nadajnika, odbiornik natychmiast rozpoznaje „obcy” kod i uruchamia alarm. Podobna sytuacja – i włączenie alarmu - będzie miała miejsce w przypadku próby siłowego wyważenia skrzydła z ramy. Czujniki RFID stanowią doskonały mariaż z systemem okuć okiennych activPilot firmy Winkhaus. System ten, za sprawą trzpieni ryglujących w postaci 8-kątnego grzybka, zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, a także znakomitą szczelność. Kontaktrony stanowią uzupełnienie mechanicznych zabezpieczeń i umożliwiają przyłączenie zarówno okien, jak i drzwi balkonowych do systemu alarmowego, chroniącego nasz dom. Dowodem niezawodności w kwestii bezpieczeństwa jest przyznany systemowi certyfikat VdS (Vertrauen durch Sicherheit - niemieckiej organizacji firm ubezpieczeniowych posiadającej własne laboratorium badawcze) w najwyższej klasie C.

 

Miniaturowe kontaktrony, montowane między skrzydłem a ramą okna, nie psują estetyki okien.
Fot. Winkhaus

 

Mały znaczy lepszy

Czujniki systemu activPilot Control RFID pozwalają objąć ochroną wszystkie pomieszczenia bez obawy, że alarm zostanie uruchomiony przez przemieszczające się pod nieobecność właścicieli zwierzęta domowe. Co więcej, kontaktrony na fale radiowe idealnie spisują się jako ochrona budynku będącego jeszcze w budowie, gdzie klasyczne czujniki ruchu często zawodzą z powodu zapylenia.  Ponadto kontaktrony sterowane falami radiowymi posiadają tzw. ochronę przeciwsabotażową, co oznacza, iż w przeciwieństwie do magnetycznych receptorów zamknięcia nie dadzą się „oszukać” za pomocą silnego magnesu.

 

Czytaj również: Nowoczesne biura z oprogramowaniem


W przeciwieństwie do zabezpieczeń takich jak np. rolety antywłamaniowe, kontaktrony nie ograniczają dopływu światła ani nie zdradzają dłuższej nieobecności właściciela. Ważne jest także to, iż zaczepy kontaktowe activPilot Control RFID zaprojektowane są w taki sposób, by nie różniły się od zaczepów standardowych, natomiast rolki magnetyczne zostały zintegrowane z okuciem. Całość montowana jest we wrębie skrzydła, przez co jest niewidoczna i nie zaburza estetyki okien. Technologia RFID jest w stanie zapewnić nam poczucie maksymalnego bezpieczeństwa. Dzięki najnowszemu rozwiązaniem firmy Winkhaus będziemy pewni, że w domu czekają na nas jedynie miłe niespodzianki.

 

Transponder komunikuje się z czujnikiem na ramie indywidualnym kodem, gwarantującym wysoki poziom bezpieczeństwa.
Fot. Winkhaus


 

 

https://www.budnet.pl/static/article_images/normal/transponder_czujnik.jpg
Źródło: GutPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 437

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >