Czy dachówki płaskie są dobrym rozwiązaniem?

Czy dachówki płaskie są dobrym rozwiązaniem?

Dają wielkie możliwości kształtowania połaci dachu, pozwalają uzyskiwać wspaniałe efekty estetyczne, a do tego doskonale sprawdzają się zarówno w budowlach architektury nowoczesnej jak i tradycyjnej. Mowa o … dachówkach płaskich. Czytaj dalej

 

W ofercie Monier dostępne są zróżnicowane warianty tych niepowtarzalnych dachówek. Zwolennicy betonowych pokryć dachowych mają do wyboru m.in.: doceniany przez architektów całej Europy Tegalit oraz utrzymaną w kształcie karpiówki Revivę. Z kolei klejnot w ofercie gładkich dachówek ceramicznych stanowią modele Opal i Turmalin.



Designerski laureat – Tegalit Cisar

Wykonany w technologii Cisar Tegalit to dachówka wyjątkowa ze względu na swój nowatorski kształt. Tegalit to pierwsza całkowicie płaska designerska dachówka betonowa, która doskonale komponuje się z nowoczesną architekturą, którą cechują proste kształty. Architekci w całej Europie docenili możliwości tworzenia z zastosowaniem właśnie tego modelu, którego sposób układania i zakres stosowania jest podobny jak w przypadku dachówek profilowanych.

 

Dachówka Tegalit Cisar; fot Braas

 

W 2010 roku Tegalit został doceniony przyznaniem Reddot Design Award – nagrody zwanej Oscarem designu, która uważana jest za najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie wzornictwa. Nagroda przyznawana jest corocznie przez Design Zentrum Nordhein Westfalen w Essen, w Niemczech. Dachówkę wykonano w najnowocześniejszej technologii produkcji dachówek – Cisar . Innowacyjność tej metody tkwi w zastosowaniu trzech warstw, zapewniających uzyskanie najważniejszych cech dachówki: wytrzymałości, gładkości powierzchni  i estetyki.

 

Reviva czyli wyjątkowa… karpiówka

Reviva łączy w sobie klasyczny kształt karpiówki z zaletami zakładkowych dachówek profilowanych. Dzięki temu zwiększa się szybkość układania dachu i jego trwałość, a jednocześnie zmniejsza jego ciężar w przeliczeniu na m2. Dzięki niskiej wadze Reviva jest idealnym rozwiązaniem na dachy remontowane, a jednocześnie jej wyjątkowa płaska powierzchnia czyni z niej interesującą propozycję dla podkreślania piękna dachów o zróżnicowanych kształtach. Dodatkowym atutem tej dachówki są zamki boczne zapewniające lepsze uszczelnienie niż tradycyjne płaskie dachówki karpiówki. To dzięki nim najniższy zalecany kąt pochylenia połaci wynosi dla Revivy zaledwie 25°, zamiast zalecanych dla karpiówek 30°. Dodatkowym atutem Revivy jest technologia produkcji, która nadaje jej wysoką wytrzymałość, wyrazisty i bardzo trwały kolor oraz gładką powierzchnię. Dachówka oferowana jest w atrakcyjnej gamie kolorystycznej, także w oryginalnym kolorze rustykalnym.

 

Dachówka Reviva ; fot Braas



Opal – klejnot ceramiki

Wyjątkowa gładkość powierzchni, elegancka forma i głęboka barwa, a do tego nieograniczone możliwości tworzenia powierzchni i swobodnego kształtowania połaci. Opal w swej klasycznej formie to dachówka karpiówka – jeden z najstarszych rodzajów dachówek ceramicznych. Małe wymiary czynią z Opalu jedną z najbardziej plastycznych dachówek, która umożliwia tworzenie różnorodnych, skomplikowanych i ciekawych form architektonicznych. Z jej użyciem z łatwością powstają m.in.: wole oka czy efektowne lukarny. Właśnie te cechy czynią z dachówki Opal prawdziwy klejnot wśród dachówek ceramicznych. Doskonale nadaje się ona do wykorzystania w budownictwie jednorodzinnym, budynkach użyteczności publicznej oraz obiektach poddanych renowacji. Tak zbudowane pokrycie dachu jest piękne, trwałe i wytrzymałe. Pokrywę dachówki stanowi angoba, która nadaje wyjątkowo gładką powierzchnię oraz świetliste, głębokie barwy.

 

Dachówka Opal; fot  RuppCeramika



Turmalin

Dachówka Turmalin to wyjątkowa pozycja wśród dachówek ekskluzywnych łączy bowiem niepowtarzalny wygląd z funkcjonalnością. Charakteryzuje ją prosty profil, a także niezwykle gładka powierzchnia. Kontury dachówki to idealne zestawienie eleganckiego i nowoczesnego wzornictwa. Wykonany przy jej użyciu dach ceramiczny jest trwały i elegancki, a równocześnie stworzony według najnowszych technologii. Ze względu na możliwość manipulacji odstępami łat elegancki w swej prostocie wygląd dachu komponuje się z jego awangardową architekturą. Dodatkowo zmienny odstęp łat sprawia, że dachówka ta jest bardziej wydajna. Biorąc pod uwagę nasycenie barwy poszczególnych dachówek Turmalin, dopuszczalne są tu niewielkie różnice. W przypadku koloru kasztanowego różnice te są wręcz zamierzonym efektem. Turmalin doskonale sprawdza się w obiektach architektury nowoczesnej i awangardowej jak i w budownictwie jednorodzinnym, budynkach użyteczności publicznej oraz obiektach poddanych renowacji.

 

Dachówka Turmalin; Fot  RuppCeramika

 

 

 

 

Źródło: Cormedia / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 285

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >