Czym obić sufit na poddaszu?

Czym obić sufit na poddaszu?

Coraz częściej rezygnujemy ze strychów i tym podobnych rozwiązań na rzecz pokoju na poddaszu. Czym go jednak obić? Jakie wykończenie wybrać, aby było ciepło i przytulnie i żeby to miejsce nigdy się już nie kojarzyło z pomieszczeniem gospodarczym tylko był to pełnoprawny, funkcjonalny pokój. Czytaj dalej

Wykończenie

Gdy mamy już skończone wszystkie podstawowe prace, przy których pokrycie ścian byłoby niewskazane np. podciągnięcie instalacji, pora zabrać się za wykończenie. Do tego celu możemy użyć wielu materiałów. Różnią się one ceną, jakością, wyglądem - w zasadzie wszystkim. To, czego użyjemy, wpłynie na odbiór całego pomieszczenia, więc warto przemyśleć i zdecydować się na materiał, który będzie najbardziej pasował do naszego gustu i warunków, w jakich będzie funkcjonował. Do wyboru mamy m.in. płyty kartonowo-gipsowe, drewno, panele, płyty OSB itd. Wybór jest naprawdę spory i może być kłopotliwy. Warto zapoznać się z wadami i zaletami wyżej wymienionych materiałów zanim podejmiemy decyzję czego użyć.

Czytaj również: Pełnia lata z motylami

Dodatkowe pomieszczenie

Warto przemyśleć remont poddasza i zamienić stary strych na nowe, przyjemne mieszkanie, które na pewno będzie nam służyć lepiej niż poprzednie pomieszczenie. Tak naprawdę już mało kto w nowoczesnym budownictwie przeznacza najwyższą kondygnacje budynku na pomieszczenie gospodarcze. Mieszkanie znacznie lepiej wpisuje się w obecne trendy, a sama przemiana nie jest wcale tak bardzo skomplikowana. Fakt trzeba będzie zainwestować trochę więcej pieniędzy ale dodatkowy pokój zdecydowanie się przyda, a stare pomieszczenie nie będzie odstraszać.





Płyty kartonowo-gipsowe

Płyty kartonowo-gipsowe to jedno z najpopularniejszych i najskuteczniejszych rozwiązań. Są lekkie, ładnie wyglądają i przede wszystkim są niepalne. Gdy stelaż pod płyty jest dobrze wykonany, z położeniem ich poradzi sobie nawet osoba nie związana z budownictwem.



Panele PCV

Panele PCV to bardzo dobry wybór na wykończenie poddasza. Ich głównymi zaletami są: trwałość, bogactwo wzorów i kolorów oraz łatwy montaż. Wybór paneli jest tak duży i zróżnicowany, że każdy wybierze coś dla siebie, ponadto można je zamontować samemu, bez specjalistycznych narzędzi i wzywania fachowców. Poddasze wykończone tym materiałem jest ładne, przytulne i wesołe. Ponadto dbanie o ściany z takim obiciem, to nic trudnego. Panele będą nam służyć przez wiele lat i nie będą wymagały od nas wielkiego zaangażowania w kwestii estetycznego wyglądu.

Czytaj również: Beton na ścianie


Tynkowane poddasze

Poddasze można również otynkować. Jest to dość niestandardowe wyjście, ale czy to znaczy złe? Oczywiście powierzchnię pod tynk trzeba najpierw odpowiednio przygotować. Do tego celu służy siatka tynkarska zaprojektowana tak, aby zapewniać jak najlepszą przyczepność tynku. Można ją dowolnie przycinać, dzięki temu dopasujemy ją do każdego poddasza. Tworzy ona równą i stabilną powierzchnie, na którą nanosi się zaprawę tynkarską. Tego typu wykończenie jest odporne na zarysowania i pęknięcia.

Źródło: budnet.pl
Autor: Mateusz Burzyński

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19414 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 242

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >