Czym podeprzeć pnącza w ogrodzie?

Czym podeprzeć pnącza w ogrodzie?

Pergola to dziś bardzo popularna ozdoba widoczna w naszych przydomowych ogrodach. Dzięki niej jesteśmy w stanie urozmaicić przeciętny krajobraz ubierając ją w piękne kwiaty czy pnącza. Czytaj dalej

 

Najczęściej wykonywana jest z giętego drewna, prosta w montażu i przystępna finasowo, jeśli wybierzemy popularne, drewno sonowe. Wadą niestety tego materiału jest nietrwałość i poddatność na niesprzyjające warunki atmosferyczne i konieczność konserwcji. Drewno ogrodowe, impregnowane ciśnieniowo powinno wytrzymać 5-8 lat. Malowanie farbami lub zabezpieczone dodatkowymi impregnatami poprawia jego wygląd i wydłuża czas użytkowania. 

 

Czym podeprzeć pnącza w ogrodzie?

 

 Warto więc zastanowić się na alternatywą jaką okazać się mogą ażurowe pergole Legi. Stabilny i mocny fundament to podstawa. Dotyczy to zarówno stawianych domów, jak i konstrukcji florystycznych znajdujących się w ogrodzie. Żywopłoty, kaskady kolorowych kwiatów i pnącza wijąc się po pergoli mogą stworzyć niecodzienne kompozycje. Do najpopularniejszych dziś należą róże pnące, chmiel japoński, milin amerykański czy różne odmiany powojników. Ażurowe podpory Legi to idealne rozwiązanie dla tworzenia zielonych ścian. Są mocne i stabilne, a zarazem stanowią dodatkowy element dekoracyjny w ogrodzie.

 

Czym podeprzeć pnącza w ogrodzie?

 

Czytaj również: Jak przygotować ogród dla malucha?

 

Pergola Legi to stalowa konstrukcja składająca się z przestrzennych elementów, gdzie podstawę stanowi kotwa o wymiarach 80 x 80 mm. Stalowe pręty o średnicy 8 mm dają gwarancję solidnego wzmocnienia, które bez problemu udźwignie ciężar różnorodnych pnączy. Ze względu na elastyczność materiału istnieje możliwość nieograniczonego kształtowania tych przestrzennych brył. Poszczególne kotwy, łuki i łączniki można formować według zadanego promienia nawet do 180 stopni. Jest to niewątpliwie dużym udogodnieniem podczas kreowania ogrodowej przestrzeni. Dodatkowe zabezpieczenia antykorozyjne uzyskane dzięki cynkowaniu ogniowemu dają gwarancję uniknięcia korozji. Dzięki czemu wyzbywamy się konieczności corocznej konserwacji, która i tak do najprzyjemniejszych nie należy.

 

 

Czytaj również: Atrakcyjna rabata z iglaków będzie ozdobą ogrodu przez cały rok - jak ładnie skomponować rośliny

 

- Różnorodne rozwiązania ażurowych podpór Legi pozwalają upiększać nie tylko tereny wokół domów. Swoje zastosowania mogą mieć w miejskich parkach, osiedlowych dziedzińcach czy ogródkach działkowych – mówi Tomasz Fidura z Legi Polska. Może być to wspomniana forma pergoli w kształcie wolnostojącej altany czy też zadaszonego patio. Dodatkowo sprawdzi się również w formie ozdobnych kolumn czy łuków wydzielających przestrzeń w całym ogrodzie. Popularnym również rozwiązaniem jest zastosowanie ażurowych krat montowanych do elewacji budynku. Ciekawe kształty pozwolą wtedy formować oryginalne kompozycje z pnących się po niej roślin. Pergola to dziś tzw. must have w każdym ogrodzie. Warto więc wykorzystać potencjał ażurowych rozwiązań Legi, by on sam nabrał dla nas jeszcze piękniejszego wyrazu.

 

Czym podeprzeć pnącza w ogrodzie?

 

Pergole stalowe charakteryzują się nowoczesnym wyglądem i trwałością. Roślinom jet łatwiej po nich piąć się w górę, oplątując się po czymś o małej średnicy (pręt, linka). Jedyną wadą takiego rozwiązania jest to, że czasami metalowe elementy nagrzane słońcem mogą parzyć rośliny. Można zastąpić pręty linami żeglarskimi. 

 

Czym podeprzeć pnącza w ogrodzie?

Czym podeprzeć pnącza w ogrodzie?

Źródło: jucy marketing / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19444 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 519

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >