Czym się charakteryzuje klasyczna dachówka holenderska?

Czym się charakteryzuje klasyczna dachówka holenderska?

Ceramiczna holenderka płaska to dachówka o uniwersalnym, klasycznym kształcie. Model ten dostępny jest w wielu różnych rozmiarach oraz kolorach. Dzięki temu znakomicie sprawdza się na niemal każdej połaci oraz typie dachu. Holenderka płaska ze względu na swoje liczne zalety jest rozwiązaniem niezwykle popularnym i często sugerowanym przez biura architektoniczne w gotowych projektach. Czytaj dalej

 

Klasyczny wzór w nowoczesnym wydaniu

Holenderka płaska stanowi odmianę klasycznej dachówki esówki. Łączy więc w sobie elementy tradycyjnego wzornictwa (nawiązującego do włoskiej architektury renesansowej) z nowoczesnym designem. Uzyskana w ten sposób ponadczasowa elegancja sprawia, że każdy dach pokryty ceramiczną holenderką płaską nabiera atrakcyjnego wyglądu. Dzięki temu dachówka ta sprawdza się zarówno w budownictwie nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Jest zawsze rozwiązaniem na czasie.


Czym się charakteryzuje klasyczna dachówka holenderska?


Holenderki płaskie są cenione i chętnie wybierane przez inwestorów również ze względu na różnorodność estetyczną. Dostępne na rynku modele posiadają bogatą paletę kolorów, zawierającą zarówno odcienie klasyczne – czerwony, miedziany oraz brązowy, jak i nowoczesne – szary, antracytowy czy czarny. Dodatkowo, ich powłoka może być błyszcząca (dzięki zastosowaniu powierzchni glazurowanej) lub półmatowa bądź matowa (w efekcie użycia odpowiedniej powierzchni angobowanej).


Osoby szukające połączenia klasycznej formy z wyróżniającą elegancją zwrócą uwagę na wersję dachówek z dodatkowymi uszlachetnieniami, na przykład na znajdującą się w ofercie marki CREATON kryształową glazurę NOBLESSE. Dzięki dodaniu błyszczących drobinek do glazurowanej powierzchni powstaje jedna z najbardziej efektownych powłok dostępnych obecnie na rynku. Wszystkie z tych możliwości sprawiają, że dachówkę holenderkę płaską z łatwością dopasujemy wizualnie do każdego dachu, niezależnie od stylu budynku oraz jego najbliższego otoczenia.


Czym się charakteryzuje klasyczna dachówka holenderska?

Czytaj również: Warstwa wstępnego krycia dachu spadzistego - papa

 

Na rynku znajdziemy także modele barwione w masie, które w całym przekroju posiadają jednolitą barwę. Dzięki temu nie ma potrzeby ich malowania w miejscach cięć lub ewentualnych uszkodzeń. Tego rodzaju dachówka wyróżnia się wyjątkową estetyką. W porównaniu z innymi modelami wykazuje również większą odporność na mróz i szkodliwe działanie czynników środowiska. Przykładem takiego produktu w ofercie CREATON jest dachówka PREMION.


Zalety te czynią z holenderek płaskich rozwiązanie modne i popularne, szeroko polecane przez architektów oraz przedstawicieli branży dekarskiej.


Dachówka idealna na każdy dach

Uniwersalny charakter ceramicznej holenderki płaskiej nie wynika jednak wyłącznie z jej walorów estetycznych. Olbrzymie znaczenie ma również fakt, iż dachówki tego typu można montować na dachach o różnym kącie nachylenia. Doskonałym przykładem może być dachówka FUTURA marki CREATON.  Przedział kątów nachylenia połaci, na którym można ją zamontować, jest niezwykle szeroki. Zaczyna się od prawie płaskich dachów o nachyleniu wynoszącym zaledwie 7° i sięga do niemal pionowych powierzchni, liczących około 90°. Każdą holenderkę płaską marki CREATON można zastosować przy kącie nachylenia wynoszącym już 10° wraz z odpowiednią membraną. Jest to cecha wyróżniająca te produkty pośród dachówek ceramicznych dostępnych na rynku.


Czym się charakteryzuje klasyczna dachówka holenderska?

 

Czytaj również: Dachówka ceramiczna w kolorze mlecznej czekolady dedykowana dachom o skomplikowanej architekturze

 

Co więcej, oferowane przez producentów holenderki płaskie są dostępne w wielu rozmiarach. Możemy znaleźć rozwiązania o małych wymiarach (250 x 410 mm), jak na przykład HARMONIE. Jest to najmniejsza holenderka płaska w ofercie CREATON. Na rynku dostępne są również modele o imponujących wymiarach, których format przekłada się na ekonomiczne zużycie. Może ono wynosić nawet około 8-9 sztuk na 1m2 dachu. Często są to więc produkty o niezwykle korzystnym stosunku ceny do jakości. Jako przykłady można wskazać dachówki TITANIA, MAGNUM oraz BALANCE.


Dzięki temu bez trudu jesteśmy w stanie wybrać produkt dopasowany do różnych powierzchni połaci. Holenderka płaska jest łatwa w montażu i sprawdza się na wielu rodzajach dachów, niezależnie od ich architektury. Będzie więc doskonałym wyborem także w przypadku mniej typowych konstrukcji: dachów mansardowych czy pulpitowych. Uzyskanie spójnego wyglądu dachu ułatwi nam również dostęp do bogatej gamy dodatków oraz dachówek funkcyjnych - bocznych, bocznych połówkowych, dwufalowych, pulpitowych czy mansardowych. Wszystkie modele dostępne są w wersjach spójnych kolorystycznie i estetycznie z dachówkami połaciowymi, a także akcesoriami montażowymi.

 

Dzięki ceramicznej holenderce płaskiej możemy stworzyć niepowtarzalne pokrycie dachowe o imponującym wyglądzie. Ten rodzaj dachówki zachwyca nie tylko efektem wizualnym, ale również funkcjonalnością i trwałością. To znakomity wybór dla osób ceniących ponadczasowe, dopracowane w najmniejszym detalu rozwiązania. Subtelna gra światła na powierzchni dachówki sprawi, że gotowa połać dachu wyróżniać się będzie na tle innych.


Źródło: AFIR Biuro PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19436 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 245

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >