Czym wykończyć fasadę
Włókno-cement kojarzony był do tej pory głównie z pokryciami dachowymi. Okazuje się jednak, że materiał ten doskonale sprawdza się w każdym rodzaju budownictwa – zarówno w obiektach o charakterze publicznym, przemysłowym, jak i segmencie mieszkaniowym, dlatego coraz częściej jest wykorzystywany do wykańczania fasad.
Czytaj dalej
Warto podkreślić, iż poza spełnianiem wielu funkcji estetycznych, materiały elewacyjne muszą być przede wszystkim wytrzymałe i chronić budynek przed szkodliwym wpływem zmiennych warunków atmosferycznych, takich jak: deszcz, słońce, śnieg, mróz czy działanie zanieczyszczeń chemicznych. Poza gwarantowaną odpornością na wspomniane czynniki, elewacja powinna także spełniać nasze wymagania estetyczne. Spośród szeregu dostępnych na rynku materiałów do pokrycia elewacji coraz większą popularnością cieszą się płyty elewacyjne, możliwe do nabycia w wielu wymiarach i kształtach.
Czytaj również: Rozwiązania dla budynków o konstrukcji szkieletowej
Płyty elewacyjne dają klientom możliwość stworzenia własnej niepowtarzalnej kompozycji, która będzie odznaczała się spośród innych domów. Nasze płyty dostępne są w nowoczesnej i stylowej serii stworzonej przez skandynawskich architektów i projektantów – opisuje Maciej Duszczak, Marketing Manager firmy Cembrit, produkującej płyty elewacyjne z włókno-cementu.
Płyty włókno-cementowe są niepalne, a także wykonane z bardzo sprężonego tworzywa, składającego się ze spoiwa cementowego zbrojonego włóknem, który w stanie utwardzonym jest odporny na zniekształcenia. Co ważne, produkty z tego surowca są bardzo przyjazne dla środowiska. Dodatkowym walorem płyt elewacyjnych jest system wentylowanej fasady. Mocowane są na ściany za pomocą kleju, wkrętów bądź układane na tzw. ruszcie, w zależności od wymiarów płyt. Produkty wykonane z włókno – cementu są odporne na uszkodzenia i wpływ czynników atmosferycznych. Dostępne na rynku materiały oferowane są w szerokiej gamie barw i tekstur. Płyty elewacyjne nadają dodatkowej elegancji ścianom zewnętrznym, dzięki tworzonej przez nie jednolitej barwie i powierzchni. Ich cena, w porównaniu z alternatywnymi materiałami elewacyjnymi, np. naturalnym kamieniem czy drewnem, jest zdecydowanie niższa. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, odpowiednio dobrane do innych elementów naszego domu, zyskamy pewność, że pokryta płytami elewacja stanie się jego wizytówką, a sam produkt będzie nam służył przez długie lata.
Czytaj również: Skuteczne i bezpieczne ocieplanie budynków zimą
Wybór odpowiedniego pokrycia ścian zewnętrznych, ze względu na szeroką ofertę kolorów, jak i typów elewacji jest bardzo trudny, dlatego warto posiąść szerszą wiedzę, która pomoże nam podjąć właściwą decyzję.
Źródło: Cembrit / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- szambo z szambem Liczba postów: 32 Grupa: Firmy budow... Pompy jednostopniowe znajdują zastosowanie w prostych układach cyrkulacji wody, takich jak baseny, fontanny czy systemy nawadniające. Dzięki swojej konstrukcji....
- usługi i produkcja CNC Liczba postów: 1 Grupa: Firmy budow... Jestem pewny, że dużo osób skorzysta z gubad . To jest naprawdę bardzo dobra oferta.
- Jak wykończyć narożniki w suchej zabudowie, aby by... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re...
- Gdzie reklamować firmę wnętrzarską? Liczba postów: 109 Grupa: Firmy budow... Mam świetny pomysł! Udział w targach branżowych. Możesz zdecydować się na hostessy i promotorów, którzy m.in. będą rozdawać swoje ulotki. Jeśli się zainteresuje...
- Odzież robocza najlepsza na upały Liczba postów: 149 Grupa: Budowa i re... Użytkownik Dawidek1 napisał: Co sądzicie o zakupach w sklepach internetowych i jak często korzystacie z tej opcji? W sklepach internetowych lubię kupować, acz...