Czym zmyć kamień z kranu?
Osad wokół kranu nazywany potocznie kamieniem to częsty problem, powstaje on w wyniku odkładania się substancji z ciepłej, twardej wody. Patrzenie na niego za każdym razem gdy myjemy ręce lub naczynia potrafi zepsuć humor, ponieważ błyszczące stalowe elementy tracą blask i zmieniają się w szarą skorupę. Nieestetyczny nalot psuje wygląd całej baterii łazienkowej czy kuchennej. Na jego usuniecie istnieje kilka sposobów, które warto przetestować.
Czytaj dalej
Problem ten dotyczy nas od dawna i na przestrzeni tego czasu wymyślono kilka sposobów radzenia sobie z tym problemem. Pojawiło się kilka mniej lub bardziej wyszukanych rozwiązań, niektóre wymagają użycia różnego rodzaju detergentów, a inne wprowadzimy w życie przy pomocy środków, które znajdziemy w niemal każdej kuchni.
Czytaj również: Baterie zlewozmywakowe z wyciąganą rączką natrysku
Sposób czyszczenia
Metoda oczyszczenia kranu może zależeć od stopnia jego nawarstwienia. Jeśli problem był początkowo bagatelizowany to najpewniej grubość osadu jest w tej chwili znaczna. W takiej sytuacji należy spróbować zeskrobać jego część metodą mechaniczną czyli np nożykiem. Nie można jednak robić tego na siłę ponieważ możemy uszkodzić lub porysować elementy kranu. Warto jednak spróbować czy uda nam się usunąć chociaż część kamienia ponieważ może to przyspieszyć dalsze prace.
Prosty sposób na pozbycie się kamienia
Często proste pomysły okazują się tymi najskuteczniejszymi. Może się zdarzyć że i w tym przypadku użycie specjalistycznego środka nie będzie konieczne.
Na początek możemy spróbować metody usunięcia kamienia za pomocą octu. Możemy użyć cienkiej warstwy waty, nasączyć ją w occie i owinąć nią miejsce w którym powstał kamień, co nie powinno być trudne ponieważ pojawia się on na elementach łączących lub zakończeniach. Wadą tej metody jest dość długi okres oczekiwania w trakcie którego nie powinniśmy używać kranu. Proces potrwa około 2 godzin, po tym czasie należy odwinąć otulinę i dodatkowo takim samym kawałkiem waty z octem. Zamiast waty można też użyć ściereczki, a ocet może być podgrzany. Czasem warstwa kamienia jest na tyle duża, że czynność musimy powtórzyć kilkukrotnie.
Usuniecie kamienia przy pomocy detergentów
Istnieje także cała gama środków chemicznych przeznaczonych do usuwania kamienia. Przed ich użyciem należy zapoznać się z zaleceniami producenta co do stosowania preparatu na konkretnych powierzchniach, aby ich nie zniszczyć. Należy także założyć rękawice ochronne ponieważ substancje chemiczne w nich zawarte mogą być szkodliwe dla rąk. Takie środki mogą występować pod postacią mleczka, płynu lub sprayu. Na każdym opakowaniu znajdziemy także instrukcję stosowania produktu. Skuteczność tych środków jest zazwyczaj zadowalająca, a kamień pozostaje już tylko mało ciekawym wspomnieniem.
Czytaj również: Idealne baterie kuchenne
Komentarze
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Kamień naturalny Liczba postów: 149 Grupa: Nowości ara... Styl i naturalność wprowadzisz do swojego otoczenia dzięki kamień naturalny . To materiał idealny na tarasy, kuchenne blaty czy dekoracje ogrodowe.
- Szafa pod zabudowę Liczba postów: 151 Grupa: Porady i op... Ja zrobiłam szafę w zabudowie przy sypialni i jestem zadowolona. Nie kosztowała sporo bo robił znajomy i teraz mam fajne miejsce na [url]https://perypetiekobiet...
- ciekawe dekoracje Liczba postów: 483 Grupa: Ciekawe pom... Ostatnio zastanawiam się, jak bardzo marketing zapachowy wpływa na klientów. Wchodząc do niektórych sklepów, od razu czuję przyjemny aromat, który zachęca mnie....
- Komfortowa jadalnia w małym mieszkaniu Liczba postów: 17 Grupa: Wnętrza Szanowni Państwo, Dobrą alternatywą dla tynków dekoracyjnych, betonu architektonicznego, tapet czy kamieni są płytki klinkierowe. King Klinker https://kingklink...
- Jaka powinna być nowoczesna łazienka? Liczba postów: 37 Grupa: Wnętrza Decydując się na współprace ze specjalistami nie marnujecie swojego czasu i pieniędzy. Jeżeli szukacie sprawdzonego producenta najróżniejszych kabin sanitarnych...