Czyszczenie urządzeń przemysłowych od A do Z

Czyszczenie urządzeń przemysłowych od A do Z

Urządzenia przemysłowe charakteryzują się dość dużą różnorodnością i... podatnością na zabrudzenia. Specyficzna, często utrudniająca eksplorację konstrukcja sprawia, że dotarcie do poszczególnych elementów z klasyczną ścierką i płynem do czyszczenia nie byłoby możliwe. Jak zatem odbywa się czyszczenie powierzchni przemysłowych? Oto konkretne fakty!


Para, lód i woda


Efektywne, skuteczne i przede wszystkim bezpieczne czyszczenie powierzchni przemysłowych nie byłoby możliwe bez pary wodnej, suchego lodu (zamarzniętego dwutlenku węgla) i... wody. Jak to możliwe?

 

CZYSZCZENIE urządzeń przemysłowych od A do Z



1. Para wodna

Doskonale dezynfekuje, oddziałując na mikroorganizmy temperaturą znacznie wyższą niż 100 stopni Celsjusza. Ponadto jest bardzo wydajna, charakteryzując się bardzo dużą objętością w porównaniu do "zwykłej" wody. 

Ponadto para wodna jest ekologiczna. Występuje w sposób naturalny w atmosferze, nie zakłócając jej składu chemicznego. Skutecznie zastępuje sztuczne detergenty, minimalizując do zera ich szkodliwy wpływ na otoczenie. Wreszcie parę można wprowadzić wszędzie za pomocą myjki. Jest przecież gazem, co znacząco ułatwia proces sprzątania.

Para wodna nie wpływa na pracę urządzeń, gdyż relatywnie krótko oddziałuje ona na określoną powierzchnię. Za jej pomocą można łatwo czyścić wszystkie niedostępne miejsca. 



2. Suchy lód

Technologie przemysłowe można czyścić również za pomocą tzw. suchego lodu. Metoda ta jest w pełni bezinwazyjna. Nie wymaga demontażu linii produkcyjnych, odłączania elementów elektrycznych i zatrzymywania pracy urządzeń mechanicznych. Gwarantuje dokładność i... pełną neutralność w stosunku do obwodów elektrycznych (suchy lód nie przewodzi prądu).

Czyszczenie suchym lodem jest tanie. Kilogram tej substancji, zamkniętej w małych kryształkach to koszt około 8 złotych. Cena usługi czyszczenia z wykorzystaniem zamarzniętego dwutlenku węgla redukowana jest przez stosunkowo krótki czas oddziaływania nim na daną powierzchnię.

Choć jest to niszowa metoda czyszczenia, to jednak coraz więcej osób na nią się decyduje. Zwłaszcza, że oprócz szeroko rozumianego przemysłu, zaczyna się ją wykorzystywać również w zastosowaniach domowych.



3. Woda

Czyszczenie wodą jest skuteczne głównie ze względu na wysoką energię kinetyczną padającego strumienia. Silne oddziaływanie wody to jednak nie wszystko. Przy bardzo twardych i odpornych zabrudzeniach często stosuje wodę z zaimplementowanymi drobinkami o wysokiej twardości. Takie połączenie gwarantuje możliwość czyszczenia wodą nawet cementowych zabrudzeń (zbiorniki do przewozu betonu).

Drugą zaletą zastosowania wody jako środka czyszczącego jest jej neutralność chemiczna (neutralne pH) a także niski koszt całej usługi. Duże znaczenie ma tu też uniwersalność, dzięki której za pomocą wody można czyścić w zasadzie wszystko. Jedynym kryterium jest tu wykorzystane ciśnienie wody.

 

Czytaj również: Narzędzia wspierające pracę na nowoczesnych budowach – sprawdź, czy je znasz!

 

CZYSZCZENIE urządzeń przemysłowych od A do Z


Kilka słów podsumowania

Podsumowując, zastosowanie w czyszczeniu technologii przemysłowych materiały, charakteryzują się jedną, wspólną cechą. Każdy z nich jest bezpieczny dla środowiska i nie wykorzystuje zbędnych i niebezpiecznych środków czyszczących.

 

Artykuł powstał na podstawie materiałów ze strony buchen.pl

 

Czytaj również: Myjki ciśnieniowe Karcher – klasa sama w sobie

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19470 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 380

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >