Dachy – lista artykułów
W Polsce coraz częściej pojawiają się nagłe, sile wiatry, wichury a nawet orkany - jaki dach wytrzyma tak ekstremalne zjawiska pogodowe?
Wytrzymałość połaci dachu na porywisty wiatr w pierwszej kolejności jest zależna od materiałów, z których jest ona wykonana. W drugiej duże znaczenie ma sposób jej mocowania. Inwestorzy decydujący się na pokrycie z dachówki ceramicznej lub cementowej powinni zwrócić uwagę na poprawność montażu dachówek, jak i rodzaj zastosowanych do tego klamer.
Czasami trzeba wyjść na dach - co nam zapewni bezpieczną komunikację?
Dach jest konstrukcją, której funkcje narzucają konieczność systematycznej obsługi. Oprócz nieprzewidzianych napraw, standardowych prac konserwacyjnych i okresowych przeglądów kominiarskich dokonuje się na nim czyszczenia kanałów wentylacyjnych i grzewczych, montażu kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych, urządzeń teletechnicznych i przesyłowych, udrażniania rynien, a w okresie zimowym nawet odśnieżania. W ich wyniku zobowiązani do wchodzenia na dach są zarówno specjaliści (dekarze, monterzy, instalatorzy, kominiarze, hydraulicy, ekipy czyszczące) jak i sami właściciele domów. Aby bez zbędnych utrudnień, a przede wszystkim bezpiecznie móc poruszać się po powierzchni położonej na wysokości i zazwyczaj o dużym stopniu nachylenia powinno się zamontować elementy komunikacji dachowej.
Jak uniknąć błędów podczas montażu orynnowania w systemie bezokapowym?
Wybierając system rynnowy, inwestorzy zwykle sporo uwagi poświęcają znalezieniu modelu, który będzie im odpowiadał pod względem jakości i wyglądu. Zależy im na tym, aby sprawnie odprowadzał wodę z dachu i dobrze pasował do budynku. Nie zapominajmy jednak, że zakup dobrego produktu to dopiero połowa drogi do sukcesu. Nawet najlepsze rynny mogą okazać się zawodne, jeśli nie zostaną prawidłowo zamontowane. Ma to szczególne znaczenie w przypadku innowacyjnego systemu bezokapowego. Błędy popełnione na etapie instalacji rur spustowych ukrytych w elewacji mogą okazać się naprawdę brzemienne w skutkach.
Nowoczesne systemy rynnowe, na które naprawdę Cię stać
Każdy człowiek marzy o tym, by mieć własne miejsce na Ziemi, w którym będzie mógł mieszkać. Bez względu na to czy będzie to mieszkanie czy też wolnostojący dom, dokładamy wszelkich starań, by takie marzenie zrealizować. W przypadku własnego domu ilość szczegółów na które trzeba zwrócić uwagę, może wydawać się przytłaczająca, ale warto się tym zająć, bo to nam zagwarantuje brak problemów w przyszłości. Do takich "drobiazgów" o kluczowym znaczeniu można z pewnością zaliczyć systemy rynnowe różnego typu. Możemy tutaj więc sięgnąć po rynny bezokapowe jak i okapowe, a rozwiązania tego typu bez trudu znajdziemy w Internecie. Nowoczesny system bezokapowy, dostarczony przez solidnego dostawcę, sprawi że nasz dom będzie w pełni bezpieczny nawet podczas największych opadów. Warto więc przyjrzeć się temu z bliska.
Dach i rynny gotowe na zimowe śniegi
Odprowadzanie zarówno wody deszczowej, jak i tej powstającej z rozpuszczającego się śniegu stanowi niezwykle istotne zadanie rynien. Przecież to właśnie system rynnowy w porze jesiennej i zimowej można określić mianem najważniejszego strażnika domu. Woda przedostająca się na elewację czy docierająca do konstrukcji budynku stanowi bowiem ogromne zagrożenie dla budynku. Aby uniknąć takich niebezpieczeństw, wystarczy regularne kontrolowanie i czyszczenie rynien. Tylko tyle i aż tyle. Sprawdź, o czym warto szczególnie pamiętać i jak się do tego zabrać.
W jaki sposób skorzystać z Gwarancji Systemowej BMI Braas podczas budowy nowego dachu?
Odpowiedni wybór materiałów budowlanych wpływa nie tylko na jakość wykończenia, ale również na wytrzymałość, komfort, a także późniejszą eksploatację. Dlatego też już wybierając projekt, warto wybrać takie materiały, które posiadają gwarancję, a więc zabezpieczają przed ponoszeniem dodatkowych kosztów w przyszłości. BMI Braas chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferuje 15-letnią gwarancję systemową obejmującą cały system dachowy.
Czym kierować się w wyborze blachodachówki?
Kupując blachodachówkę, bierzemy pod uwagę przeróżne czynniki takie jak: cena blachodachówki, jej estetyczny wygląd, trwałość rozwiązania czy właściwości funkcjonalne. Jak rozpoznać wysokiej jakości produkt, który posłuży nam na lata? Który rodzaj blachodachówki powinniśmy wybrać? Podpowiadamy.
Czy dachówka fotowoltaiczna na dachu to dobre rozwiązanie?
Fotowoltaika to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Jakie technologie fotowoltaiczne mają przed sobą najlepsze perspektywy? Z jednej strony mamy tradycyjne instalacje fotowoltaiczne oparte na klasycznych panelach wytwarzanych w głównej mierze przez chińskich producentów. Możemy tu zaobserwować tendencję do projektowania coraz większych prostokątnych paneli słonecznych, których moc sięga obecnie 550Wp, a ich wymiary to 2,5m2 lub więcej.
Gonty bitumiczne - pokrycie dachowe na każdą pogodę i w modnych kolorach
Dachy i rodzaje ich pokrycia co jakiś czas podlegają zmieniającym się trendom. Oczywiście zmiana gustów w tym temacie nie dokonuje się tak szybko, jak w przypadku ubrań, czy akcesoriów wyposażenia wnętrz, ale warto być nie bieżąco. Zwłaszcza jeśli właśnie jest się w trakcie budowy domu lub jego generalnego remontu.
Odprowadzanie deszczówki z dachów płaskich
Powszechnie uważa się, że trudno jest odprowadzić wodę deszczową z płaskiego dachu. Kilka lat temu w tym względzie rynek zrewolucjonizował system dedykowany do tego rodzaju konstrukcji, który znacznie uprościł prace dekarskie. Najbardziej innowacyjnym elementem jest adapter, który pozwala przejść przez attykę i połączyć wpusty dachowe przez rurę kanalizacyjną z rurami spustowymi. Do niedawna adapter przeznaczony był do stosowania z rurami spustowymi o kwadratowym i prostokątnym przekroju, obecnie można go montować w wyposażenie dachu płaskiego również w rury okrągłe.