Dachy – lista artykułów
Pokrycie dachu w czarnym kolorze - z jakiego materiału?
Konstrukcje dachowe różnią się między sobą kształtami, jednak o ich finalnej estetyce decyduje pokrycie o odpowiednio dobranym wzorze i kolorystyce. Trendem, który już od jakiegoś czasu dominuje w polskim krajobrazie, są czarne i grafitowe blachodachówki. Oprócz efektownego wyglądu oferują także ciekawe możliwości kształtowania architektury nowoczesnych budynków.
5 powodów, dla których dach potrzebuje podbitki dachowej
Choć jej montaż nie jest wymagany, bez niej możemy narazić konstrukcję dachu i domu na poważne zniszczenia, a sobie przysporzyć dodatkowej pracy. Mowa oczywiście o podbitce dachowej, która nie dość, że stanowi estetyczne wykończenie budynku to spełnia jeszcze wiele dodatkowych, istotnych funkcji. Sprawdźcie dlaczego warto zamontować ją na swoim dachu!
Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze płytek dachowych?
Jeśli masz zamiar rozpocząć remont domu lub chcesz zbudować zupełnie nowy dom, materiały, które wybierzesz do wykończenia dachu, są niezwykle istotne. Musisz wziąć pod uwagę ich trwałość, zdolność do ochrony przed czynnikami atmosferycznymi i wodą. Dodatkowo, powinieneś też wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak chociażby wygląd dachówek. W końcu chcesz, żeby twój dach dobrze wyglądał, prawda? Co jeszcze należy wziąć pod uwagę przy wyborze pokrycia dachu? Podpowiadamy.
Jak bezpiecznie usunąć szkodliwy azbest z dachu i czym najlepiej go zastąpić?
Pomimo powszechnej wiedzy na temat szkodliwych właściwości azbestu, w Polsce wciąż jeszcze możemy go spotkać na dachach wielu domów i budynków gospodarczych. Żeby skutecznie wyeliminować ryzyko, warto jak najszybciej zająć się usunięciem starego pokrycia dachowego. Podpowiadamy, w jaki sposób przygotować się do tej inwestycji oraz jakiego rodzaju materiału użyć w zamian.
Rodzaje dachówki ceramicznej - czym się sugerować podczas wyboru?
Dom to jedna z najważniejszych życiowych inwestycji. Jego piękna bryła może cieszyć nasze oczy przez wiele lat, jeśli zadbamy o odpowiednie wykończenie elewacji i dobór pokrycia dachowego. Szeroki wybór dostępnych materiałów, które można wykorzystać na dachu nie ułatwia podjęcia decyzji. Sprawdzonym rozwiązaniem, które w wyjątkowy sposób podkreśla piękno połaci jest dachówka ceramiczna. Na jaki jej model się zdecydować?
Czy można samodzielnie zamontować na dachu system rynnowy ze stali
Inwestorzy stojący przed wyborem systemu rynnowego mają do podjęcia szereg ważnych decyzji. Od surowca, z którego będzie on wykonany, przez jego kształt, a na kolorze skończywszy. Niezmiennie od lat jednym z najczęściej stosowanych materiałów jest stal, cechująca się wysoką trwałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Jak właściwie przeprowadzić montaż orynnowania z tego materiału?
Montaż blachodachówki modułowej na dachu skośnym
Na prawidłowe funkcjonowanie dachu i jego trwałość składa się wiele czynników. Jednym z najistotniejszych jest właściwe zamontowanie materiału pokryciowego. Radzimy, jak prawidłowo zamontować blachodachówkę modułową na dachu skośnym.
Nowatorski system odwodnienia dachów płaskich
Kompleksowe rozwiązanie do odwadniania dachów płaskich to system polskiego producenta, w skład którego wchodzi 12 gotowych zestawów, składających się z trzech głównych elementów: wpustu dachowego, rury kanalizacyjnej oraz specjalnego adaptera. To właśnie on zapewnia pionierskość kompletów i umożliwia łączenie ich ze znanymi już systemami: Galeco STAL2 i Galeco BEZOKAPOWY.
Nowoczesny system rynnowy o kwadratowym przekroju
Minimalistyczne rynny o kwadratowym przekroju na stałe wpisały się do kanonu najnowocześniejszych i najbardziej stylowych elementów wykończenia dachu. Od niedawna w ofercie rynkowej znaleźć można zupełnie nowy system wykonany z wyselekcjonowanego surowca pvc.
Pokrycie dachu domu w stylu zakopiańskim
Polskie góry kuszą turystów nie tylko wspaniałymi krajobrazami, lecz również unikalną i piękną architekturą. Styl zakopiański, zwany też witkiewiczowskim, bo o nim właśnie mowa, to połączenie tradycji i sztuki, którą jej autor – Stanisław Witkiewicz, z powodzeniem przeniósł do podhalańskiej scenerii. Czym się charakteryzuje i jak wykorzystać go współcześnie?