Dachy – lista artykułów

Nowy model płaskiej, ceramicznej dachówki

Dachówki płaskie stały się w ostatnich latach krzykiem mody. Szczególną popularnością cieszy się ceramiczna dachówka Turmalin. W odpowiedzi na tak duże zainteresowanie nią wprowadznono na polski rynek jej francuską siostrę – ceramiczną dachówkę płaską Signy.

Narożnik wewnętrzny i zewnętrzny do maskownicy doczołowej w orynnowania

Najbardziej pożądany przez architektów i klientów system rynnowy został po raz kolejny wzbogacony o nowe elementy. Na życzenie inwestorów i dekarzy powstał narożnik wewnętrzny i zewnętrzny do maskownicy doczołowej.

Czym pokryć dach - blachą, dachówką czy może blachodachówką

Dachówka czy blacha? To dylemat, przed którym staje większość osób budujących dom. Jednak coraz więcej marzących o własnych czterech ścianach stawia na nowoczesne, minimalistyczne bryły, a dla tych lepszym uzupełnieniem jest blachodachówka. W odpowiedzi na te potrzeby, wiodący polski producent pokryć dachowych – BLACHOTRAPEZ, wprowadził na rynek nowy produkt. TYSENIA to jednomodułowa blachodachówka płaska, która doskonale wpisuje się w założenia współczesnej architektury.

Gąsior dachowy – najlepsza ochrona i estetyka pokrycia krawędzi na dachu

Z myślą o optymalnej ochronie dachu powstał nowy produkt – gąsior PLUS. Duża zakładka gąsiora to gwarancja jeszcze większej szczelności i zabezpieczenia pokrycia przed wodą i wiatrem. Nowoczesny i estetyczny wygląd produktu korzystnie wpływa na całokształt wizualny dachu.

Jak oszczędnie i trwale wykonać dach?

Mało kto może sobie pozwolić na zastosowanie najdroższych i najlepszej jakości materiałów. Rynek nasycony jest różnorodnymi technologiami i tworzywami- dokonywane są coraz bardziej przełomowe odkrycia, pojawiają się nowe produkty. Nie dziwi nikogo, że szukamy oszczędności gdzie tylko się da. Dobrze jest wiedzieć, jakie oszczędności faktycznie pozwolą zmniejszyć koszty budowy i eksploatacji domu, a jakie spowodują dodatkowe wydatki.

Wymieniamy dach - jak bezpiecznie usunąć toksyczny eternit?

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany – odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce. Dziś wiadomo, że jest śmiertelnie niebezpieczny i powoduje szereg problemów zdrowotnych. Chociaż azbest ma na trwałe zniknąć z Polski do 2032 roku, to jednak w trosce o zdrowie mieszkańców warto już teraz zlikwidować eternitowy dach. Podpowiadamy jak pozbyć się azbestu, uzyskać dofinansowanie i czym go zastąpić.

Kilka mitów i faktów na temat systemu rynnowego schowanego w elewacji.

O tym, że rynny wystające poza obrys budynku stanowią problem dla inwestorów, świadczyć może fakt, że już kilkadziesiąt lat temu eksperymentowano z odwodnieniem podwieszanym na krawędzi dachu lub montowanym na gzymsie. Takie realizacje można zaobserwować np. w województwie opolskim. Choć przyszli właściciele domów marzą o dachu i elewacji bez widocznych rynien i rur spustowych, mają wątpliwości przed montażem takiego systemu. Poznajmy mity, które utrudniają im podjęcie decyzji.

Czy konstrukcja dachu ma znaczenie w wyborze jego pokrycia?

Dopiero dokładniej zgłębiając temat rodzajów dachów można przekonać się, jak wiele w istocie jest opcji do wyboru. Budując dom możemy dobrać do niego bowiem nie tylko dach płaski lub skośny, ale również naczółkowy czy mansardowy. Przed podjęciem decyzji warto dowiedzieć się, czym różnią się one między sobą oraz z jakiego materiału powinny być wykonane, by jak najlepiej mogły spełniać swoją rolę.

Jak orynnować garaż, przydomową wiatę i pomieszczenia gospodarcze?

W najbliższym otoczeniu domu znajdują się różne obiekty gospodarcze. Należą do nich m.in.: wiaty i garaże. Mimo że są to obiekty o małej powierzchni dachowej, to nie można zapomnieć o tym, jak bardzo istotne jest ich orynnowanie.

Na wiosnę fachowcy zalecają przegląd rynien

Zimą systemy rynnowe poddawane są próbie zalegającego śniegu, niskich temperatur i przeciążeń. Łatwo wtedy o uszkodzenia i awarie. W przypadku rynien wyposażonych w instalacje przeciwoblodzeniowe nie tyle wilgoć i mróz są problemem, co zabrudzenia: pył, resztki liści, igliwia. Blokują one drożność i są zagrożeniem dla pięknego koloru elewacji. Tuż przed nadejściem wiosennych deszczy warto przeprowadzić gruntowany przegląd systemów rynnowych.


Stron: 77 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  23 24 25 26 27  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19417 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 273

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >