Dachy – lista artykułów
Jesienią koniecznie sprawdźmy rynny przed zimą!
Jesień to wymagająca pora roku pod kątem eksploatacji rynien. Gromadzące się w nich suche liście i gałęzie mogą je zapychać, stawiając pod znakiem zapytania drożność całego systemu rynnowego. Tylko dobrze oczyszczone rynny zagwarantują właściwie odprowadzanie wody, zabezpieczając jednocześnie elewację budynku przed zalaniem.
Co o systemach rynnowych z PCV sądzą eksperci z branży dekarskiej?
Systematyczne badania rynku przez firmy to nie tylko dowód na ich zainteresowanie branżą, w której działają. To także dowód na profesjonalne podejście do sygnałów napływających od odbiorców, oferty oraz wychodzenie ich potrzebom naprzeciw. I to najlepiej z odpowiednim wyprzedzeniem.
Koniec problemów z zamarzaniem wody w rynnach
Zamarznięte rynny w okresie jesienno-zimowym to ogromny problem dla właścicieli domów. Warto więc je przed tym zabezpieczyć. Dzięki temu nie dopuścimy do zniszczenia orynnowania i elewacji, sami zaś unikniemy zbędnych kosztów związanych z wymianą systemu odwodnienia dachu.
PCV, stalowe czy z tytan-cynku - z jakiego surowca wybrać rynny?
Na pewnym etapie budowy domu każdy inwestor staje przed wyborem orynnowania dachu, gdyż nie tylko odpowiednie zaprojektowanie i montaż odwodnienia tej powierzchni to istotne elementy w zagwarantowaniu najwyższej jakości rynien. Równie ważne są surowce, z jakich wyprodukowano system rynnowy, a to właśnie od nich zależy jego trwałość, jakość oraz wydajność.
Pokrycie dachów w budynkach rolniczych i przemysłowych - płyty faliste.
Płyty faliste z włóknocementu to najlepsze rozwiązanie dla budynków gospodarczych, rolniczych czy przemysłowych. Ze względu na bardzo dobre parametry techniczno-użytkowe i estetyczny wygląd mogą być również z powodzeniem stosowane w budownictwie jedno lub wielorodzinnym. Ekologiczne i nieszkodliwe – całkowicie pozbawione azbestu posiadają atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny, co oznacza iż są bezpieczne dla zdrowia i życia mieszkańców. W ich składzie znajdziemy tylko naturalne surowce: cement, mączkę wapienną, włókna celulozowe i zbrojeniowe, a także wodę i powietrze. Spełniają swoją funkcję wszędzie tam, gdzie liczy się szybki i łatwy montaż, a inwestycja nie wymaga dużych nakładów finansowych
Czym się sugerować przy wyborze koloru rynny?
Budowa domu to przede wszystkim dbałość o wysokiej jakości materiały. Wszystko po to, aby inwestycja była solidna i chroniła mieszkańców. Nie bez znaczenia pozostają jednak aspekty estetyczne. Przecież dom to nie tylko stylowe wnętrza. To także dbałość o detale wykończenia budynku z zewnątrz, które w dobie obecnych trendów architektonicznych muszą być wyraziste.
Kompleksowy ceramiczny zestaw pokrycia dachu z systemem mocowania.
Cechy szczególne: prosta forma, idealnie płaski kształt, doskonałe proporcje, modne kolory oraz perfekcyjne wykonanie – tak prezentuje się dachówka ceramiczna Simpla. Produkowana ze starannie wyselekcjonowanych złóż gliny, w oparciu o innowacyjną technologię posiada parametry techniczno-użytkowe i właściwości odpowiadające najwyższej klasie dla ceramicznych pokryć dachowych.
Ponadczasowy design na dachu to klasyczna dachówka.
Bogactwo modeli i kolorów pokryć z dachówek może przyprawić o zawrót głowy. Istnieją jednak na rynku takie perełki, które mimo upływu lat wciąż wyglądają modnie i świeżo. Takim modelem jest dachówka Topas, która ostatnio została uhonorowana prestiżową nagrodą Red Dot Design Award.
Czym się charakteryzuje klasyczna dachówka marsylka?
Dachówka zakładkowa marsylka zajmuje szczególne miejsce wśród ceramicznych pokryć dachowych. Wprowadzona do produkcji masowej pod koniec XIX wieku niezmiennie cieszy się uznaniem inwestorów i specjalistów z branży dekarskiej ze względu na właściwości, sposób układania i piękno klasycznej, wypukło-wklęsłej formy. Dzisiejsze marsylki produkowane są w oparciu o nowoczesne technologie oraz dopracowane pod względem wzornictwa. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej i różnych wariantach wykończenia, dlatego nadają się do krycia i renowacji dachów historycznych, obiektów zabytkowych i stylizowanych na budynki z epoki. Mogą być również ciekawą alternatywą dla architektury o tradycyjnym charakterze.
Jakie orynnowanie będzie najlepsze dla ogrodowej altany?
Kiedyś miejsce spotkań i odpoczynku. Dziś także składzik na różne, niezbędne do pracy w ogrodzie lub działce, narzędzia i sprzęty. Przeznaczenie altany przez lata uległo małej zmianie, w przeciwieństwie jednak do celu i sposobu jej zabezpieczenia przed deszczową aurą. W tym także odpowiedniego orynnowania jej dachu.