Dachy – lista artykułów

Rynny półokrągłe czy kwadratowe, które wybrać? – Porównanie systemów

Wybór rynien ma wpływ nie tylko na estetykę inwestycji, ale przede wszystkim na jej bezpieczeństwo. Dlatego wybierając system rynnowy należy pamiętać o precyzyjnym określeniu parametrów technicznych adekwatnych dla budynku. Na rynku dostępne są systemy o profilu półokrągłym oraz kwadratowym – czym, oprócz formy, różnią się one od siebie?

Jakie dachówki będą pasowały do budynków zabytkowych i stylizowanych na historyczne?

Dachy obiektów zabytkowych wymagają doskonałych rozwiązań architektonicznych, które nie tylko stworzą idealne kompozycje z już istniejącymi pokryciami, ale także będą trwałe i funkcjonalne. Estetyka, najwyższa jakość i walory użytkowe to najważniejsze cechy, jakie powinny charakteryzować materiały wykorzystywane do renowacji tego typu budynków. Znakomitą propozycją dla dachów historycznych oraz pokryć nowoczesnych obiektów stylizowanych jest ekskluzywna dachówka karpiówka. W bogatej kolekcji karpiówek znajduje się ponad tysiąc różnych kombinacji krojów, barw i rodzajów wykończenia powierzchni, z których każda odznacza się wyjątkowym wzornictwem.

Prawidłowy montaż kwadratowego systemu rynnowego - krok po kroku.

Poprawnie zamontowany system rynnowy jest gwarantem bezpieczeństwa dla domu i jego otoczenia. Nie ma wówczas obaw o powstanie nieszczelności czy zerwanie rynny.W przypadku rynien o przekroju półokrągłym, samo zamontowanie ich na inwestycji wydaje się być rzeczą prostą. Jak jest natomiast z innowacyjnymi systemami o kwadratowej rynnie i rurze spustowej? Aby odpowiedzieć na to pytanie - krok po kroku przeanalizujemy montaż systemu Galeco STAL2 .

Czym pokryć dachy budynków w zabudowie szeregowej?

Zabudowa szeregowa i bliźniacza zyskuje obecnie coraz więcej zwolenników, dlatego tak bardzo cenione są również propozycje rynkowe przyczyniające się do jej powstawania i renowacji. Dotyczą one między innymi dachu – ważnej z punktu widzenia bezpieczeństwa, komfortu użytkowania i wyglądu części budynku. Produktem, idealnie sprawdzającym się zwłaszcza przy wymianie starego pokrycia na nowe w tego typu rozwiązaniach architektonicznych, jest dachówka wielkoformatowa.

Dlaczego warto odzyskiwać wodę deszczową? - Metody magazynowania deszczówki.

Woda deszczowa jest przez wielu uważana za niezwykle uciążliwą w otoczeniu domu. Nie tylko powoduje kałuże, ale intensywne opady mogą doprowadzić do podmycia fundamentów, a finalnie – nawet do ich zamakania. Wystarczy jednak zmienić punkt patrzenia. Woda deszczowa ma wiele zalet – wystarczy tylko zainwestować w wydajny system jej magazynowania.

Dach pokryty dachówką ceramiczną zachwyca formą i stylem.

Choć w dzisiejszych czasach budując dom rzadko odwołujemy się do tradycji ludowej i sfery sacrum jednak nadal jest to miejsce niezwykłe – mikrokosmos wprowadzający ład i porządek w świecie zarządzanym przez chaos. Dom jest przestrzenią znaną i bezpieczną, a wieńczący go dach symboliczną granicą oddzielającą nas od świata zewnętrznego. Dlatego pod pojęciem dachu kryje się coś więcej niż jedna z najważniejszych konstrukcji budowlanych – określenie „mieszkać pod wspólnym dachem” oznacza szczególne więzi, bliskość i dawanie ochrony, jest także zapowiedzią szczęścia rodzinnego.

Jak montować rynny metalowe?

Jeśli decydujemy się na samodzielny montaż orynnowania, należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Poniżej krótki poradnik i podstawowe zasady.

Nowoczesne systemy dachowe - który wybrać?

Niebagatelną rolę w aranżacji przestrzeni wokół nas odgrywa dach, który jest jedną z najważniejszych konstrukcji budynku, a także elementem przesądzającym o jego stylu architektonicznym. Stromy, na przykład wielospadowy, płaski, naczółkowy lub mansardowy – wybór zależy od wielu czynników, między innymi od wytycznych projektowych, rodzaju pokrycia, funkcji użytkowych poddasza i wreszcie kosztów realizacji. anim jednak podejmiemy decyzję pod jakim dachem chcemy zamieszkać, warto skorzystać z wiedzy specjalistów, którzy dla komfortu i bezpieczeństwa przyszłych użytkowników opracowali kompleksowy system dachowy zaspokajający potrzeby współczesnego odbiorcy.

Prawidłowa instalacja odgromowa zabezpieczy dom przed letnimi, gwałtownymi burzami

Wakacje to czas rodzinnych wyjazdów. To również okres, kiedy przez Polskę przechodzą gwałtowne burze. Towarzyszące im intensywne opady i wiatry niejednokrotnie powodują zalania i zniszczenia. Jak zminimalizować ryzyko i ograniczyć straty tak, aby spokojnie wyjechać z domu podczas wakacji?

Konstrukcja więźby dachowej, cechy i uwarunkowania konstrukcyjne

Więźba to inaczej konstrukcja dachu. Najczęściej wykonywana jest z elementów drewnianych, przygotowywanych w tartaku. Istnieje kilka rodzajów dachów. Ich kształt wpływa na to, jaką konstrukcję należy zastosować. Wytrzymałość konstrukcji, zależy od jej wykonania – solidnego i zgodnego z projektem. Szczególnie ważne jest właściwe wykonanie połączeń między elementami, uzależnione od typu złącza. Kształt dachu, kąt nachylenia i stopień jego skomplikowania rzutuje zarówno na rodzaj zastosowanego pokrycia jak i konstrukcję.


Stron: 78 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  27 28 29 30 31  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19450 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 167

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >