Dachy – lista artykułów
Sprawdźmy rynny na wiosnę
Wiosna oraz jesień to dwie pory roku, w których eksperci zalecają zwrócenie szczególnej uwagi na system rynnowy. Te przejściowe okresy charakteryzuje duża ilość opadów, którym nierzadko towarzyszą porywiste wiatry, a zaraz po nich następują dwie skrajne pory – upalne lato oraz mroźna zima. Dlatego tak ważne jest, aby przyjrzeć się orynnowaniu wokół domu i odpowiednio wcześnie zapobiec awariom.
Niezbędne elementy sytemu rynnowego - narożniki, łuki, haki i łączniki
System orynnowania to nie tylko długie części poziomu rynnowego czy pionu spustowego. Odpowiedni dobór pozostałych elementów niezbędnych do prawidłowego montażu systemu rynnowego zdecydowanie ułatwi pracę dekarzowi. Kiedy zainwestujemy w te innowacje, będziemy mieli pewność, że uzyskamy estetyczny wygląd oraz podniesiemy jakość bezpieczeństwa. O jakich elementach mowa?
Jak dopasować wielkość rynien do rozmiaru i kształtu dachu?
Wielkość i kształt dachu determinuje zarówno metraż materiału na pokrycie dachowe, które należy zakupić, a także rozmiar rynien i ułożenie rur spustowych na elewacji. Właściwy dobór rozmiaru orynnowania ma kluczowe znaczenie dla sprawnego odprowadzania wody deszczowej z dachu i ochrony budynku przed zaciekami na elewacji lub zalaniem.
Jak wybór kształtu i koloru rynien może zmienić estetykę domu?
Choć to nadal pewna innowacja na rynku, to kwadratowe systemy rynnowe są coraz chętniej wybierane przez inwestorów. Wykorzystanie nietypowego kształtu sprawia, że budynek zyskuje zupełnie inny charakter – dostosowany do obecnych trendów. Prosta i wyrazista forma tych rynien idzie w parze z ich skutecznością. Jak kwadratowy system orynnowania zmienia inwestycję?
Rynny stalowe są najczęściej wybierane przez Polaków - dlaczego?
Wytrzymałe, wydajne oraz estetyczne – tak można scharakteryzować każdy rodzaj rynien dostępnych na rynku. Pytanie tylko, w jakim stopniu konkretne surowce, z których wykonane są systemy rynnowe, spełniają powyższe założenia? Dlatego opinii eksperta poddaliśmy orynnowanie stalowe, najchętniej wybierane przez Polaków w ciągu minionego roku. O to, co skłania inwestorów do zakupu systemów ze stali, zapytaliśmy Magdalenę Gardyłę, eksperta z firmy Galeco.
Folie budowlane idealne do ocieplenia dachu
Poddasze to dziś pełnoprawna przestrzeń mieszkalna domu. Połać dachowa wymaga więc odpowiedniego ocieplenia. A skoro ocieplenie – to na pewno zabezpieczenie przed wilgocią, czyli folie wstępnego krycia.
Przegląd dachu po zimie
Ryba psuje się od głowy, a budynek od dachu. Nieszczelny dach może powodować szereg problemów w postaci zawilgocenia ścian, zacieków, rozwoju grzybów i pleśni czy wreszcie kosztownych strat ciepła. Dokonywanie cyklicznych przeglądów pokrycia dachowego pozwala uniknąć powyższych kłopotów i utrzymać go w dobrym stanie technicznym. Kontrolę po zimie warto zaplanować wcześniej.
Pytamy o opinię eksperta na temat bezokapowego systemu rynien ukrytych w elewacji
Nowoczesne bryły budynków, często z dachami dwuspadowymi bez okapu, to nadal innowacyjne rozwiązania. Wybiera je coraz większy procent inwestorów zainspirowanych wizjami architekta. Choć obecne trendy są chłonne na nowoczesność i prostotę, budzą jednak szereg pytań związanych m. in. z chowaniem systemu rynnowego w elewacji. Postanowiliśmy więc zapytać o opinię Jakuba Szeligę z firmy Galeco.
Fakty i mity o rynnach stalowych
Rynny stalowe – obok systemów z PVC, są najczęściej wybieranymi przez inwestorów produktami. Mimo tego, pojawia się wiele wątpliwości odnośnie ich funkcjonalności, ochrony i trwałości. Jakie mity krążą o systemach rynnowych ze stali, a jakie fakty są warte zapamiętania?
Sprawdź dach przed zimą
To już naprawdę ostatni dzwonek! Przegląd dachu należy wykonać jeszcze przed pierwszym śniegiem i srogimi mrozami. Dlatego też, póki jeszcze nie nadeszła prawdziwa zima, zadbajmy o jego prawidłowy stan.