Dachy – lista artykułów

Jak zabezpieczyć dach przed wichurą?

W Polsce zaledwie jeden burzowy weekend potrafi przynieść ogromne straty. Jak poinformowała Państwowa Straż Pożarna w dniach 18-21 lipca 2015 r. w całym kraju wiatr zerwał lub uszkodził dachy na 1200 budynkach, w tym na 700 budynkach mieszkalnych . W efekcie wiele rodzin pozostaje bez dachu nad głową i jest zmuszonych do znalezienia zastępczego miejsca zamieszkania. Na rynku istnieją już jednak rozwiązania umożliwiające naprawę dachu nawet przy niekorzystnych warunkach pogody.

Konserwacja i mycie dachu – jak się do tego zabrać?

20, 30 a nawet 50 letnie gwarancje na stalowe pokrycia dachowe to już niemal standard. Klient kupując blachodachówkę jest przekonany, że po zainstalowaniu na dachu kwestię pokrycia dachowego ma na kilkadziesiąt lat z głowy. To wielki błąd.

Upał na poddaszu

Lato zawitało do Polski na dobre. Bezchmurne niebo i wysokie temperatury z pewnością cieszą urlopowiczów. Jak pokazują badania CBOS, w 2014 roku 53 proc. dorosłych Polaków wypoczywała poza miejscem zamieszkania przynajmniej raz przez co najmniej dwa dni. Tym, którzy zostali w domach, skwar może jednak doskwierać. Jak uczynić użytkowe poddasze bardziej użytkowym?

Czerń na dachu niejedno ma imię

Jedną z najważniejszych cech dachówek, obok trwałości, jest ich wygląd. Na rynku można znaleźć mnóstwo modeli i całe bogactwo kolorów. Czasami ich nazwy brzmią nieco enigmatycznie, a wielość odcieni może przyprawić o zawrót głowy. Kilka wariantów znajdziemy nawet w obrębie jednej kolorystycznej kategorii – ciemnych dachówek. Glazura czy angoba? Antracyt, czarny brylant czy czarny kryształ?

Ocieplanie poddasza w 3 krokach, czyli od czego zacząć?

Ocieplanie poddasza to jedna z najważniejszych kwestii, z którą trzeba się zmierzyć podczas budowania domu. Od czego zacząć przymiarki do wyboru najlepszej izolacji? Na co zwrócić uwagę? Na czym nie oszczędzać? Czy zawsze warto robić coś we własnym zakresie?

Szczelne rozwiązania dla domu

Wiele osób obawia się innowacyjnych rozwiązań, decydując się na te dobrze im znane. Właściwie dobrany system rynnowy ma ogromne znaczenie, zarówno jeśli weźmiemy pod uwagę funkcję odprowadzania wody, a także walory estetyczne budynku.

Jak dobrać system rynnowy?

Odpowiednio dobrany system odprowadzający wodę z dachu jest gwarancją bezpieczeństwa. Sam proces wyboru rynny składa się z kilku etapów, z których żadnego nie można pominąć. Kierowanie się walorami estetycznymi rynien (np. kolor, kształt) to ostatnia rzecz, którą powinni się kierować przyszli nabywcy. Jak wybrać trwały i niezawodny system orynnowania?

Czym uszczelnić cieknące rynny?

Rynny to jeden z niezbędnych elementów budynku. To dzięki nim woda z dachu nie spływa po elewacji oraz nie tworzy efektu wodospadu. Deszcz, który trafia na powierzchnię dachu przemieszcza się w dół wpadając do rynny, po czym spływa tam gdzie tego chcemy.

Ceramiczne pokrycie w nowoczesnych projektach

W nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym znaczną wagę przywiązuje się obecnie do energooszczędności. Naturalną konsekwencją tego trendu jest uproszczenie brył, a w efekcie – ich modernistyczny styl. Używane do budowy takich domów materiały muszą zatem sprostać podwójnemu wyzwaniu: muszą spełniać wyśrubowane normy w zakresie termoizolacyjności, ale też swoim designem pasować do utrzymanych we współczesnym charakterze brył

Dzisiejsza architektura jutra

Funkcjonalność i minimalizm wyrażające się tak w formie, jak i kolorystyce to dwa główne trendy we współczesnym budownictwie. Dotyczy to przede wszystkim architektury użyteczności publicznej.


Stron: 77 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  32 33 34 35 36  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19418 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 188

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >