Dachy – lista artykułów

Nie taka zima straszna, jak ją malują

Bez wątpienia, zima to okres trudny dla dachów. Zalegający śnieg, wiatr, zmienne temperatury i przede wszystkim siarczysty mróz to czynniki ryzyka, które mogą spowodować usterki pokrycia. Jedynie najwyższej jakości produkt w połączeniu z prawidłowym montażem zapewnić może trwałość i niezawodność.

Czy można złożyć reklamację dachówki?

Jak każdy towar dachówki podlegają reklamacji. Proces reklamacyjny jest ustalany przez każdego producenta indywidualnie i najlepiej zapoznać się z nim jeszcze zanim dokonamy zakupu dachówki.

Estetyka spójności dachu i rynien

Przejrzysta geometria prostych form, płaski dach, minimalizm. Klasyczna bryła z dwuspadowym dachem i ozdobne detale architektoniczne. Niezależnie od tego, w jakim stylu zaprojektowany został budynek, nie ulega wątpliwości, że musi zostać wyposażony w system rynnowy. Przedstawiamy rozwiązania, które wpiszą się w estetykę każdego domu, zapewniając stuprocentową funkcjonalność i spójność wizualną.

Sprawdź dach przed mrozami

Tegoroczna zima dotychczas rozpieszcza nas lekkimi mrozami. To dobra wiadomość dla właścicieli domów, którzy nie zdążyli sprawdzić, czy ich dach jest odpowiednio zabezpieczony przed nadejściem naprawdę niskich temperatur. Warto to zrobić zanim pojawią się obfite opady śniegu, co pozwoli uniknąć kosztownych napraw na wiosnę.

Zabezpiecz dach przed śniegiem

Zima to dla dachu duże wyzwanie. Szczególnie niebezpiecznym zagrożeniem, z jakim musi się zmierzyć inwestor, jest zalegający śnieg. Aby uniknąć zimowych wypadków, warto uzbroić dach w śniegołapy.

Odnawiamy dach kryty papą bitumiczną

Papa bitumiczna należy do najpopularniejszych pokryć dachów płaskich, między innymi ze względu na dużą wytrzymałość, łatwość montażu oraz stosunkowo krótki czas naprawy powstałych z biegiem lat ubytków.

Przekrój rynien na miarę potrzeb Twojego domu

Wybór systemu rynnowego to jeden z ostatnich etapów budowy inwestycji, z którym zmierzyć się musi każdy architekt lub właściciel domu. W momencie, gdy wydaje się, że wszystkie najtrudniejsze zagadnienia mamy już za sobą, oferta producentów systemów rynnowych przyprawia o kolejny zawrót głowy. Czym jest profil rynny i jak wybrać parametry systemu, które wpiszą się w nasze potrzeby? Wyjaśniamy podstawowe kwestie związane z odprowadzaniem wody deszczowej z dachu.

Ciepło nie ucieka przez dach - zmniejszasz rachunki

Nawet 30% – tyle ciepła może uciec z budynku przez nieszczelny i nieprawidłowo ocieplony dach. Efektem jest nie tylko dyskomfort mieszkańców, ale też poważne obciążenia w domowym budżecie. Dlatego, by dach wpływał korzystnie na bilans energetyczny całego budynku, należy ograniczyć do minimum przenikanie ciepła na zewnątrz. W tym celu niezbędny jest montaż właściwego materiału izolacyjnego i pokryciowego. Aby o błędach nie przekonać się w zimie, warto o tym zdecydować już na etapie projektu.

Samodzielne ocieplanie poddasza na zimę

Najwięcej ciepła ucieka z domu przez dach. Z nadejściem niskich temperatur odczuwamy to zarówno to my, jak i nasze portfele. Przejmujący chłód i wysokie rachunki za ogrzewanie często wynikają z niepoprawnie wykonanej izolacji. Okres tuż przed zimą to zatem najwyższy czas, aby ocieplić poddasze. Jakich najczęstszych błędów należy się przy tym wystrzegać?

Jak odciążyć rynny od nadmiaru śniegu?

Początek grudnia to ostatni dzwonek, by przygotować dom do niesprzyjającej aury i wymagających warunków atmosferycznych nadchodzących miesięcy. Nie pozwólmy więc, by zima zaskoczyła nas tak, jak corocznie zaskakuje kierowców i zawczasu zabezpieczmy dach nad głową przed szalejącym, mroźnym żywiołem.


Stron: 78 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  36 37 38 39 40  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19454 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 272

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >