Dachy – lista artykułów
Na co zwrócić uwagę wybierając blachodachówkę?
Blachodachówka jest niezwykle popularnym pokryciem dachowym, to doskonała alternatywa dla dachówki ceramicznej. Ze względu na zastosowane powłoki doskonale sprawdza się w rejonach geograficznych, w których występują częste opady śniegu. Ponadto dach kryty blachodachówką nie obciąży nadmiernie ani konstrukcji budynku, ani – co ważne, naszego portfela.
Regularne czyszczenie pokryć dachowych
Blachodachówka jest jednym z najpopularniejszych pokryć dachowych. Jednak, aby na dachu spełniała prawidłowo swoje funkcje i służyła przez wiele lat zapewniając komfort mieszkańcom, powinna być odpowiednio konserwowana, czyszczona i myta. Fachowcy uczulają na tę kwestię argumentując, że dach jest narażony na ciągłe działanie trudnych warunków atmosferycznych i podkreślają, że należy go czyścić regularnie. Pamiętajmy, że lepiej zadbać zawczasu niż potem ponosić wysokie koszty remontu zniszczonego pokrycia. Ekspert radzi, jak prawidłowo pielęgnować blachodachówkę, aby nie została uszkodzona i zapewniała ochronę domu przez długie lata.
Wbrew powszechnej opinii, pokrycia z dachówek nie są wcale droższe od pokryć z blacho-dachówki
Dachówka to najczęściej wybierany rodzaj pokrycia dachowego. Szeroki wybór kształtów i kolorów sprawia, że jesteśmy w stanie dowolnie zaaranżować dach, niezależnie od wybranego stylu architektonicznego. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, decydując się na pokrycie dachu dachówką, jakie są różnice pomiędzy oferowanymi dachówkami, oraz jak zaoszczędzić na pokryciu nie rezygnując z wysokiej jakości.
Nowa wersja systemu rynnowego
Jeden z najbardziej utytułowanych, rodzimych przedstawicieli branży systemów odprowadzania wody z budynków mieszkalnych i usługowych. Chcąc zawsze o krok wyprzedzać potrzeby swoich klientów, stale się rozwija i poszukuje nowych, innowacyjnych rozwiązań, które sprawiają, że ich produkty stają się jeszcze bardziej trwałe i wygodne w użytkowaniu. Obecnie, producent wprowadza na rynek nową wersję systemu rynnowego.
Najczęstsze błędy popełniane podczas montażu rynien
System rynnowy to nieodłączny element każdego budynku, który chroni całą konstrukcję przed niszczącym działaniem spływającego z dachu deszczu i osuwającego się śniegu. Mimo, że jego montaż nie jest trudny, możliwości popełnienia błędów jest sporo. Ich konsekwencje są zaś poważne – od zniszczonego po zimie orynnowania, po przeciekające, a nawet całkowicie zarwane pokrycie dachowe.
Dachówki ceramiczne wizytówką budownictwa mieszkaniowego z "wyższej półki"
Glina była stosowana jako budulec już we wczesnej starożytności. Po latach dominacji eternitu i tzw. „wielkiej płyty” w okresie PRL-u, wraca do łask. Buduje się z niej ekologiczne domy, altany i kuchnie letnie. Przede wszystkim jednak, służy do wyrobu dachówek ceramicznych, które obecnie stały się wizytówką budownictwa mieszkaniowego „z wyższej półki”.
Sposób ułożenia dachówki
Niezależnie od wyboru dachówki, powierzmy dach wykwalifikowanej firmie dekarskiej. W wyborze może pomóc rekomendacja dotychczasowych klientów, oraz zaświadczenia o odbytych szkoleniach.
Remontujesz dach? Ta dachówka jest dla Ciebie
Wszystko za sprawą wyjątkowo dużej przesuwności wynoszącej aż 38 mm tolerancji między maksymalnym zsuwem a rozsuwem. Dodatkowo specjalnie zaprojektowane zamki ułatwiają poprawne ułożenie całej połaci, gwarantując także jego wyjątkową szczelność.
Komin z cegły klinkierowej
Komin musi być wykonany z materiału najwyższej jakości. Ten element, wystający ponad dach, szczególnie narażony jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dlatego, mrozoodporny i nienasiąkliwy klinkier świetnie sprawdza się, zarówno jako materiał konstrukcyjny, jak i wykończeniowy komina.
Wysoka jakość i oryginalne przetłoczenia - nowa forma dachu
Panele polecane są zarówno do renowacji obiektów sakralnych i zabytkowych, jak i nowoczesnych budowli jednorodzinnych, apartamentowców oraz budynków użyteczności publicznej. Warto zwrócić uwagę na udogodnienia dotyczące montażu. Podwyższona sztywność pozwala na układanie panelu na łatach z pominięciem deskowania połaci. Panele wyposażone są w zamek zatrzaskowy, dzięki któremu łączone są szybko, pewnie i bez dodatkowych elementów łączących.