Dachy – lista artykułów

Metody i techniki wykrywania nieszczelności dachów

Powszechnie znanym i stosowanym sposobem sprawdzania szczelności nowo wyko-nywanych dachów płaskich są próby wodne. Zaletą tej metody jest to, że dobrze pokazuje ona ewentualne nieszczelności. Nie wskazuje jednak ich lokalizacji. Ponadto, stosując tę metodę, nie jesteśmy w stanie wykryć miejsc, które w czasie badań charakteryzują się małą nieszczel-nością.

Dach na szóstkę z plusem

Ceramiczne pokrycia dachowe od wieków cieszą się szacunkiem klientów i uznaniem wykonawców. Niepalne, nienasiąkliwe, dźwiękoszczelne, odporne na promieniowanie słoneczne i wahania temperatury. Nie wymagające konserwacji przez cały czas użytkowania. Ich trwałość liczona jest w dziesiątkach, a nawet setkach lat.

Instrukcja montażu systemu rynnowego PLATMO PLASTAL

System rynnowy Plastal produkowany jest zgodnie z wymogami normy europejskiej EN 612 . Rynna w odniesieniu do swojego przekroju, posiada największą przepustowość na rynku. Pojemność 1 m.b. rynny, wynosi odpowiednio 7,48 l dla rynny 125 mm (wykonanej z arkusza o szerokości 280 mm) i 10,36 l dla rynny 150 mm (wykonanej z arkusza o szerokości 333 mm). Rura spustowa produkowana jest z jednego płata blachy łączonego na zakładkę ("na felc").

Konstrukcja dachu - Robimy dach krok po kroku

Praktyczny poradnik wykonania dachu krok po kroku

Jak dobrać dach do wyglądu budynku i otoczenia? Dach według projektu

Zanim zdecydujemy się na projekt domu, zastanówmy się dobrze nad kształtem dachu. Jest to bowiem jeden z najważniejszych elementów budynku. Powinien więc odpowiadać zarówno naszym potrzebom czy gustom, jak i formalnym wymaganiom obowiązującym na działce.

Co jest podstawą trwałego dachu? Więźba dachowa

Więźba to najważniejszy element konstrukcji każdego dachu spadzistego. Jej zadaniem jest bezpieczne przenoszenie ciężaru własnego dachu, pokrycia oraz obciążeń spowodowanych opadami śniegu oraz siłą wiatru. Więźba musi być wykonana bardzo starannie, warto więc wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę.

Obróbka komina i ściany przy układaniu papy termozgrzewalnej

Największy kłopot w wykonaniu izolacji dachu płaskiego sprawiają obróbki detali (attyki, ściany, kominy, wywietrzniki itp.). Są to też miejsca, w których najczęściej dochodzi do przecieków i w których najczęściej popełniane są błędy wykonawcze. Prawidłowe wykonanie obróbek detali będzie rzutować na całość prac hydroizolacyjnych. Zgodnie z powiedzeniem: "diabeł tkwi w szczegółach".

Jak zamontować wyłaz termoizolacyjny?

Instrukcja montażu wyłazu termoizolacyjnego

Jak przygotować dach do zimy? Zabezpieczenie dachu przed zalegającym na nim śniegiem

Biały, błyszczący w słońcu puch stanowi malowniczy widok, ale jego obecność na połaci może być poważnym zagrożeniem. Przed zbliżającą się zimą warto sprawdzić, czy zrobiliśmy wszystko, by zadbać o trwałość dachu i bezpieczeństwo ludzi


Stron: 78 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  68 69 70 71 72  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19438 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 274

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >