Dachy – lista artykułów

Podczas wyboru materiałów do budowy dachu, ETA jest jednym z ważniejszych certyfikatów, na który trzeba zwrócić się uwagę

Oznaczenie o wydanej Europejskiej Ocenie Technicznej (ETA) to jedno z ważniejszych, jakie powinna posiadać jakościowa, nowoczesna membrana. Potwierdza ono spełnienie wymagań Unii Europejskiej oraz przestrzeganie założonych standardów wytwarzania, przechowywania oraz dystrybucji materiałów budowlanych. To znak dobrej jakości i gwarancja bezpieczeństwa w użyciu innowacyjnego produktu. Dlaczego jest ona aż tak istotna w dekarstwie i jakie mogą być skutki użycia membrany, która nie przeszła takiej weryfikacji?

Wybór pokrycia dachowego z blachy - falista czy płaska?

Główną rolą poszycia dachowego jest ochrona budynku przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Należy jednak pamiętać, że dach to także element każdego domu, który w dużej mierze przesądza o jego wyglądzie i nadaje mu określony charakter.

Jest już dostępny nowy kolor dachówki ceramicznej KODA – FINESSE czarny glazurowany

Firma CREATON Polska wprowadziła do oferty nowy wariant dachówki ceramicznej KODA – FINESSE czarna glazurowana. Najmłodszy model w gamie, zaprojektowany przez ekspertów marki w najdrobniejszych szczegółach, wzbogacony o nową barwę, umożliwia wykonanie nowoczesnego dachu łączącego minimalizm i elegancję.

Jak najprościej przeprowadzić renowację dachu płaskiego?

Dach płaski kojarzy nam się z przemysłowymi i mieszkalnymi budynkami wznoszonymi w drugiej połowie ubiegłego wieku. Później zaczęto go zastępować bardziej nachylonymi formami, by z początkiem XXI wieku powrócił ze zdwojoną mocą! Ze względu na swą praktyczność, łatwość budowy i utrzymania, dachami płaskimi pokrywa się obecnie większość budynków wielorodzinnych, publicznych i przemysłowych. Wykorzystuje się do tego najnowsze rozwiązania technologiczne i budowlane. Co jednak z dachami płaskimi wznoszonymi dziesiątki lat temu? Jak przeprowadzić ich renowację? Tu z pomocą przychodzą rozwiązania techniczne: montażowe i izolacyjne. Jednym z nich jest technologia Szybki Syntan SBS od BMI Icopal – system, który umożliwia szybkie i bezproblemowe przeprowadzenie niezbędnych napraw na dachach płaskich.

Zalegający na dachach śnieg stwarza ogromne zagrożenie. Jak zabezpieczyć dach przed osuwaniem się śniegu?

Zalegający na dachu śnieg to bolączka administratorów budynków oraz właścicieli domów. Podpowiadamy jakie zabezpieczenia przeciwśnieżne warto zamontować, aby ze spokojem oczekiwać nadchodzącej zimy.

Wymiana dachu - co warto wiedzieć przed zakupem materiałów i planowaniem prac

Wymiana pokrycia dachowego stanowi dla inwestora duże wyzwanie, budzące nierzadko wiele wątpliwości. Zanim więc zlecimy prace i zakupimy materiały oraz akcesoria, warto poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Wiedząc ile kosztuje wymiana pokrycia dachowego, będziemy w stanie oszacować związane z remontem koszty.

Czy dachówka cementowa jest równie estetyczna i trwała, jak ceramiczna?

Dachówki cementowe to ceniony i popularny rodzaj pokrycia. Cechuje się wysoką trwałością, atrakcyjną estetyką oraz bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Jest odporny na działanie wielu niekorzystnych czynników – mrozu, wiatru, promieniowania UV czy opadów atmosferycznych. Dachówki cementowe z oferty CREATON – KAPSTADT, HEIDELBERG i GÖTEBORG – zabezpieczone są jedną z innowacyjnych powierzchni – DURATOP PRO lub PLANAR. Produkty cementowe pozostają rozwiązaniem tańszym niż konkurencyjne dachówki ceramiczne. Ich wybór pozwala więc na zmniejszenie kosztów całej inwestycji. Czym jeszcze charakteryzuje się ten rodzaj pokrycia?

Nowoczesne rozwiązanie do łapania deszczówki z rynien. Przydomowy system gromadzenia opadów

Zmiany klimatyczne, coraz częstsze susze i okresy bezdeszczowe przerywane nawalnymi opadami sprawiają, że większego znaczenia nabierają efektywne, przydomowe systemy zagospodarowania wód opadowych. Praktycznym rozwiązaniem, ułatwiającym zarządzanie deszczówką, jest łapacz deszczu – bezobsługowa nakładka na rynny, która pozwala efektywnie gromadzić wodę. Podstawowym elementem przydomowej retencji są także: odpowiednio wydajne rynny oraz zbiorniki retencjonujące i rozsączające wodę na terenie zielonym.

Nowoczesne dachy solarne - rozwiązanie bezobsługowe

Przez setki lat dach pełnił głównie funkcję ochronną, w warstwie wizualnej odpowiadał zaś na aktualnie panujące trendy architektoniczne. W obecnych czasach potrzebne są innowacyjne rozwiązania, uwzględniające poszanowanie środowiska naturalnego oraz aspekt ekonomiczny. Odpowiedź na te potrzeby stanowią integrujące funkcję fotowoltaiczną z funkcją pokrycia właściwego dachy solarne.

Co to są dachy modułowe - czy warto tak wykończyć dach?

Ich pojawienie się na rynku niezaprzeczalnie zmieniło oblicze współczesnego budownictwa i architektury. Dachy modułowe, bo o nich mowa, cieszą się rosnącą popularnością zarówno wśród dekarzy, którzy cenią je za wyjątkową szczelność, trwałość oraz bezpieczeństwo, jak i inwestorów. Dla tych ostatnich nie bez znaczenia jest z kolei bogata różnorodność wzorów, powłok i kolorów.


Stron: 78 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  5 6 7 8 9  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19454 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 377

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >