Dlaczego alarm, a nie sąsiedzi

Dlaczego alarm, a nie sąsiedzi

Około 30 lat temu policja próbowała zachęcać społeczeństwo do tworzenia systemów „sąsiedzkiej samoobrony”. Chodziło tu przede wszystkim o integrację mieszkańców w celu wzajemnego monitorowania sytuacji na osiedlach domków jednorodzinnych i na klatkach schodowych budynków. Odpowiednio umówieni sąsiedzi mieli „mieć oko” na swoje domy i mieszkania nawzajem i reagować, gdyby działo się coś podejrzanego. Czytaj dalej

 

 Próby te spaliły jednak niemal wszędzie na panewce. Postępuje wyobcowanie: bardzo często nie znamy, ba, niekiedy wręcz nie rozpoznajemy swoich sąsiadów. Często nie chcemy ich znać, bo nam z jakichś powodów nie odpowiadają. Trudno w tych warunkach oczekiwać, by ktokolwiek zwracał uwagę np. na obcą osobę wychodzącą z czyjegoś mieszkania z dużym plecakiem. Może to włamywacz, a może wynajmujący albo członek rodziny stałego lokatora? „A co mnie to obchodzi”, myślimy i zajmujemy się swoimi sprawami.

 

Zamiast sąsiada działać może alarm

Współczesne systemy alarmowe potrafią o wiele więcej niż np. prymitywne alarmy samochodowe, włączające się z byle powodu i wywołujące jedynie irytację otoczenia. Są to urządzenia, które reagują na wiele różnych zdarzeń, w tym nawet na pogorszenie się parametrów życiowych chorego człowieka (jeśli te są monitorowane). Są w stanie nie tylko wywołać głośny alarm, który może spłoszyć włamywacza, ale też powiadomić użytkowników systemu poprzez aplikację w ich smartfonach oraz – jeśli posiadacz systemu podpisał umowę z agencją ochrony – również centrum alarmowe firmy ochroniarskiej, które natychmiast wyśle na miejsce zdarzenia patrol.

 

Dlaczego alarm, a nie sąsiedzi

 

Czytaj również: Nowoczesny bezprzewodowy system alarmowy

 

Systemy alarmowe dzielą się generalnie na przewodowe i bezprzewodowe. Te pierwsze warto instalować podczas budowy lub remontu, by móc ukryć kable w ścianach. Systemy bezprzewodowe to alternatywa dla tych, którzy nie chcą kuć tynków. Trzeba przy tym pamiętać, że czujki w systemach bezprzewodowych zasilane są z baterii, które należy systematycznie wymieniać.

System Dione Basic

Jedni decydują się na wezwanie wyspecjalizowanej firmy, inni wolą, by po ich domostwie czy firmie nie kręcili się instalatorzy. Możliwym rozwiązaniem jest wówczas zestaw Dione Basic, dostępny na stronie https://sklep.ochronadione.pl/produkt/zestaw-dione-basic/.

Jest to zestaw bezprzewodowy do samodzielnego montażu. Sterowanie nim odbywa się poprzez aplikację w smartfonie administratora, a powiadomienia może odbierać w sumie do ośmiu użytkowników. Centrala Dione Basic, zasilana z sieci 220-230 V, może obsługiwać do 15 czujek różnego typu, w tym kontaktronów. Jeden zestaw pozwala chronić cztery strefy, a także korzystać z tzw. przycisków napadowych w smartfonach użytkowników. 

 

Czytaj również: Inteligentny zamek do drzwi wejściowych.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19437 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 115

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >