Dobry klej to podstawa

Dobry klej to podstawa

Dobrze zabezpieczona bryła budynku gwarantuje długotrwałe i bezproblemowe korzystanie z komfortu, który zapewnia jego wnętrze. Szczególną rolę odgrywają tutaj dach oraz elewacja będące zewnętrzną ochroną całej konstrukcji. Są to jednak elementy najbardziej narażone na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Czytaj dalej

 

Trwałe łączenie metalowych elementów

Kiedy postawi się ostatni element konstrukcji dachu, ogłasza się symboliczny koniec budowy. Nie oznacza to jednak finału prowadzonych prac. Gotowe są już ściany i poszycie, ale przed nami jeszcze nie mniej ważny etap wykańczania domu. Prawidłowe wykonanie obróbek, zwłaszcza w przypadku dachu, ma ogromny wpływ na późniejszą eksploatację. Na styku dachu i ścian, brzegów wokół komina, włazów, okien dachowych, wywietrzników, czy rynien powstają niewielkie szpary, które należy uszczelnić i zabezpieczyć przed zaciekaniem wody. Zazwyczaj akcesoria do obróbki wykonuje się  z lekkich elementów z płaskiej blachy, najlepiej ocynkowanej, pokrytej powłoką antykorozyjną. Do ich montażu tradycyjnie używane są różnego rodzaju gwoździe, śruby czy wkręty. Powodują one jednak przerwanie powierzchni materiału, co w miejscach szczególnie wrażliwych, może prowadzić do powstawania ubytków korozyjnych i nieszczelności. Alternatywnym rozwiązaniem, które gwarantuje równie wysoką trwałość połączeń jest zastosowanie jednoskładnikowego, poliuretanowego kleju montażowego Stalowy Mocny firmy Den Braven. Zastępuje on nie tylko skręcane łączenia, ale także nity czy spawy. Produkt gwarantuje maksymalną wytrzymałość do 120 kg/cm kw. Bez obawy może być zatem używany nie tylko do łączenia metalowych rynien, okapów czy gąsiorów, ale także takich elementów obróbek blacharskich jak: kosze dachowe, kozubki dachowe trzonu kominowego, wiatrownice, pasy nadrynnowe bądź narożniki. Środek w czasie wiązania nie kurczy się, co sprawia, że jest odpowiedni nawet do źle spasowanych materiałów czy nierównych powierzchni. Wysoka przyczepność do innych tworzyw pozwala natomiast na łączenie za jego pomocą parapetów zewnętrznych, czy okapów usytuowanych na obrzeżach tarasów i balkonów. Preparat po utwardzeniu jest całkowicie mrozoodporny, cechuje się wysoką wytrzymałość na reakcje chemiczne i jest nieagresywny w stosunku do materiałów wrażliwych na działanie rozpuszczalników.

 

Czytaj również: Nowa technologia klejów do płytek

 


 

Kamień do kamienia

Duża część prac wykończeniowych domu dotyczy również jego fasady, która stanowi  najbardziej reprezentacyjny fragment budynku. Do jej wykonania często wykorzystuje się naturalny kamień  lub różnego rodzaju płytki z klinkieru, czy prefabrykowanego betonu. Ich montaż nie należy do najprostszych, gdyż elewacja musi być elegancka i pozbawiona nieestetycznych śladów mocowania, a dodatkowo materiały te łatwo uszkodzić. Wszelkiego rodzaju ingerencja w ich strukturę podczas montowania, może prowadzić do trwałego uszkodzenia, które często wymaga wymiany całego modułu czy płytki. Rozwiązaniem problemu jest jednoskładnikowy klej do kamienia Skalny Mocny firmy Den Braven przeznaczony do zastosowań również na zewnątrz. Pozwala on stworzyć solidne i niewidoczne łączenie nawet nierównych powierzchni. Klej tworzy silne i twarde wiązanie, za pomocą którego można zamontować ciężkie elementy wykonane  z granitu, marmuru, piaskowca, trawertynu, wapienia, dolomitu, kwarcytu, lastryko, bez obaw, że preparat uszkodzi delikatną strukturę kamienia. Produkt jest również przyczepny do wielu innych materiałów, nawet w warunkach wilgotnych. Może być zatem stosowany do drobnych napraw, a także mocowania na stałe większych elementów, takich jak np. kamienne balustrady, fragmenty schodów czy nawet pokrycia dachowych z łupków.

Źródło: FlyPR / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19396 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 1067

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >