Dom Zeroonergetyczny
Jednym z innowacyjnych elementów konstrukcji Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER jest specjalna izolacja cieplna płyty nośnej.
Czytaj dalej
Zastosowano tu systemową Płytę Fundamentową firmy IZODOM 2000 Polska, w której skład wchodzą elementy szalunkowe wykonane z materiału izolacyjnego PERIPOR (rodzaj polistyrenu ekstrudowanego). Dzięki temu rozwiązaniu współczynnik U płyty fundamentowej wynosi rekordowe 0,07 W/m2K.
Czytaj również: Wzrasta liczba instalacji solarnych w Polsce
Idea budowy ciepłego Domu Zeroenergetycznego opiera się uzyskaniu bilansu energetycznego całej konstrukcji na poziomie 20 kWh/m2/rok. Dlatego w budynkach pasywnych i energooszczędnych nie stosuje się tradycyjnych ścian fundamentowych, właśnie ze względu na ich słabe parametry izolacyjne. Do tego dochodzi długi czas wykonania, co również wpływa na koszt budowy. Trendem od kilku lat są łatwe w wykonawstwie, szybie w wykonaniu, a przede wszystkim super ciepłe płyty fundamentowe.
Takie rozwiązanie zastosowano przy budowie Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER. Jako szalunku użyto elementy produkowane w ramach systemu IZODOM 2000 Polska, w którego skład wchodzą: kształtki krawężnikowe, narożnikowe oraz denne. Wykonane są one z PERIPORU - materiału o bardzo wysokich parametrach termoizolacyjnych, odpornego na wilgoć i jednocześnie, ze względu na dużą gęstość materiału, odpornego na silne obciążenia ściskające, co w przypadku płyty nośnej budynku ma kolosalne znaczenie.
Czytaj również: Certyfikat LEED promuje energooszczędność
Kształtki i płyty tworzą system pozwalający na ułożenie monolitycznej termicznie struktury izolacyjnej Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER. Zarówno płyty krawężnikowe, jak i denne posiadają zamki hakowe dwustronne, co pozwala na ułożenie izolacji bez mostków termicznych, a z drugiej strony nie pozwala na rozsunięcie się płyt w czasie wylewania betonu.
Sama płyta wylana jest z betonu klasy C25/30, który został przygotowany i dostarczony przez firmę Cemex Polska. Jako zbrojenie użyte zostały włókna stalowe Dramix® firmy Bekaert, które zwiększają nośność betonu, a ponadto, dużo skuteczniej niż tradycyjnie stosowane pręty i siatki stalowe, zabezpieczają go przez rysami i spękaniami.
Źródło: GutPR / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Wybór drewnianych schodów do wnętrza - dobór odpo... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re...
- Transport ponad gabarytowy Liczba postów: 383 Grupa: Firmy budow... Jeśli chodzi o transport - na przykład na lawecie - to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie także pomoc drogowa, auto holowanie w Poznaniu: https://www.pomocdrogow...
- Studnia głębinowa Liczba postów: 2 Grupa: Moja budowa W ostatnim czasie wiercenie studni głębinowych łódzkie było kolejnym etapem prac na mojej działce. Po konsultacji z geologiem, który doradził najlepsze miejsce,...
- Wiata Garażowa Liczba postów: 14 Grupa: Moja budowa Szukasz trwałego garażu, który szybko zrealizuje Twoje potrzeby? Sprawdź ofertę Stalblach. To producent u którego można kupić tanie garaże blaszane. Charakteryz...
- Czy rekuperacja jest remedium na rosnące zużycie e... Liczba postów: 4 Grupa: Budowa i re... Rekuperacja może pomóc ograniczyć rosnące zużycie energii do chłodzenia pomieszczeń, ale nie jest pełnym remedium na ten problem. Rekuperacja, czyli wentylacja....