
Dom Zeroonergetyczny
Jednym z innowacyjnych elementów konstrukcji Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER jest specjalna izolacja cieplna płyty nośnej.
Czytaj dalej
Zastosowano tu systemową Płytę Fundamentową firmy IZODOM 2000 Polska, w której skład wchodzą elementy szalunkowe wykonane z materiału izolacyjnego PERIPOR (rodzaj polistyrenu ekstrudowanego). Dzięki temu rozwiązaniu współczynnik U płyty fundamentowej wynosi rekordowe 0,07 W/m2K.
Czytaj również: Wzrasta liczba instalacji solarnych w Polsce
Idea budowy ciepłego Domu Zeroenergetycznego opiera się uzyskaniu bilansu energetycznego całej konstrukcji na poziomie 20 kWh/m2/rok. Dlatego w budynkach pasywnych i energooszczędnych nie stosuje się tradycyjnych ścian fundamentowych, właśnie ze względu na ich słabe parametry izolacyjne. Do tego dochodzi długi czas wykonania, co również wpływa na koszt budowy. Trendem od kilku lat są łatwe w wykonawstwie, szybie w wykonaniu, a przede wszystkim super ciepłe płyty fundamentowe.
Takie rozwiązanie zastosowano przy budowie Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER. Jako szalunku użyto elementy produkowane w ramach systemu IZODOM 2000 Polska, w którego skład wchodzą: kształtki krawężnikowe, narożnikowe oraz denne. Wykonane są one z PERIPORU - materiału o bardzo wysokich parametrach termoizolacyjnych, odpornego na wilgoć i jednocześnie, ze względu na dużą gęstość materiału, odpornego na silne obciążenia ściskające, co w przypadku płyty nośnej budynku ma kolosalne znaczenie.
Czytaj również: Certyfikat LEED promuje energooszczędność
Kształtki i płyty tworzą system pozwalający na ułożenie monolitycznej termicznie struktury izolacyjnej Domu Zeroenergetycznego GREEN POWER. Zarówno płyty krawężnikowe, jak i denne posiadają zamki hakowe dwustronne, co pozwala na ułożenie izolacji bez mostków termicznych, a z drugiej strony nie pozwala na rozsunięcie się płyt w czasie wylewania betonu.
Sama płyta wylana jest z betonu klasy C25/30, który został przygotowany i dostarczony przez firmę Cemex Polska. Jako zbrojenie użyte zostały włókna stalowe Dramix® firmy Bekaert, które zwiększają nośność betonu, a ponadto, dużo skuteczniej niż tradycyjnie stosowane pręty i siatki stalowe, zabezpieczają go przez rysami i spękaniami.
Źródło: GutPR / budnet.pl
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Nowoczesny dom – czym powinien się wyróżniać? Liczba postów: 23 Grupa: Budowa i re... Szanowni Państwo, elewacja z płytek klinkierowych to doskonały sposób na podniesienie wartości estetycznej i funkcjonalnej budynku. Materiał ten jest niezwykle....
- Firma wykonująca system smart home Liczba postów: 2 Grupa: Firmy budow... Planuję zainstalować smart home w domu w Krakowie i szukam ekipy, która pomoże mi to zrobić profesjonalnie. Ktoś coś poleca?
- Drewniana elewacja - co można zrobić, by uniknąć p... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re... Szanowni Państwo, elewacja z klinkieru to połączenie trwałości, estetyki i odporności na warunki atmosferyczne. Płytki King Klinker nie blakną pod wpływem promi...
- Dotacje na budowę domu Liczba postów: 9 Grupa: Moja budowa Jestem na etacie załatwiania papierów na pozwolenie budowę domu itp . Chciałbym się dowiedzieć czy są dofinansowania do nowych budynków ? Słyszałem o czystym po...
- Farby antykorozyjne − Neokor® marki Polifarb Dębic... Liczba postów: 2 Grupa: Budowa i re...